initscripts 7.14 - en to sl translation catalogue (377 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
sl: 		Pritisnite 'I' za interaktivni zagon.

en: 		Welcome to
sl: 		Dobrodošli v

en:      rawdevices are now located in the directory /dev/raw/
sl:      surove naprave so zdaj v imeniku /dev/raw/

en:    you'll have to upgrade your util-linux package
sl:    nadgraditi boste morali svoj paket util-linux

en:   If the command 'raw' still refers to /dev/raw as a file.
sl:   Če se ukaz 'raw' še vedno nanaša na /dev/raw kot datoteko.

en:   Please correct your /etc/sysconfig/rawdevices:
sl:   Prosim, popravite svojo /etc/sysconfig/rawdevices:

en:  cardmgr is already running.
sl:  cardmgr že teče.

en:  cardmgr.
sl:  upravljalnik kartic.

en:  done.
sl:  opravljeno.

en:  failed.
sl:  spodletelo.

en:  failed; no link present.  Check cable?
sl:  spodletel; povezave ni.  Preverite kabel?

en:  module directory $PC not found.
sl:  imenika modulov $PC ni moč najti.

en: $0: Link is down
sl: $0: povezava ne deluje

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
sl: $0: Uporaba: daemon [+/-raven-nice] {program}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
sl: $0: prosim, pokličite me kot 'halt' ali 'reboot'!

en: $0: configuration for ${1} not found.
sl: $0: prikrojitve za ${1} ni moč najti.

en: $0: kernel does not have microcode device support
sl: $0: jedro nima mikrokodne podpore za napravo

en: $0: reading microcode status is not yet supported
sl: $0: branje stanja mikrokode še ni podprto

en: $NAME is attached to $DEVICE
sl: $NAME je priključen na $DEVICE

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
sl: Ni videti, da bi v sistemu bila $alias naprava ${DEVICE}, inicializacija se zakasnjuje.

en: $base shutdown
sl: Ugašanje $base

en: $base startup
sl: zagon $base

en: $prog not running
sl: $prog ne teče

en: $prog reload
sl: Vnovično nalaganje $prog

en: $prog shutdown
sl: ugašanje $prog

en: $prog: Opening firewall for input from $server port 123
sl: $prog: Požarni zid se odpira za vhod od $server vrata 123

en: $prog: Removing firewall opening for $server port 123
sl: $prog: Odstranjuje se odprtost požarnega zidu za $server na vratih 123

en: $prog: Synchronizing with time server:
sl: $prog: Usklajevanje s časovnim strežnikom:

en: $prog: already running
sl: $prog: že teče

en: ${base} (pid $pid) is running...
sl: ${base} (pid $pid) teče...

en: ${base} dead but pid file exists
sl: ${base} mrtev, a obstaja datoteka pid

en: ${base} dead but subsys locked
sl: ${base} mrtev, a zaklenjen subsys

en: ${base} is stopped
sl: ${base} je ustavljen

en: (RAID Repair)
sl: (Popravilo RAID)

en: (Repair filesystem)
sl: (Popravi datotečni sistem)

en: (no mouse is configured)
sl: (miška ni nastavljena)

en: *** An error occurred during the RAID startup
sl: *** Med zagonom RAID je prišlo do napake

en: *** An error occurred during the file system check.
sl: *** Med preverjanjem datotečnega sistema je prišlo do napake.

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
sl: *** Padli boste v ukazno lupino; sistem se bo znova zagnal

en: *** when you leave the shell.
sl: *** ko zapustite lupino

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
sl: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} ne obstaja

en: /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE does not exist
sl: /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE ne obstaja

en: /proc filesystem unavailable
sl: Datotečni sistem /proc ni dostopen

en: /usr/sbin/dip does not exist or is not executable
sl: /usr/sbin/dip ne obstaja ali ni izvedljiva

en: 6to4 configuration is not valid
sl: Prikrojitev 6to4 ni veljavna

en: Activating swap partitions:
sl: Izmenjalni razdelki se aktivirajo:

en: Active Mount Points:
sl: Dejavne točke priklopa:

en: Active NCP mountpoints:
sl: Dejavne točke priklopa NCP:

en: Active NFS mountpoints:
sl: Dejavne točke priklopa NFS:

en: Active SMB mountpoints:
sl: Dejavne točke priklopa SMB:

en: An old version of the database format was found.
    You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
    See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
sl: Najden je bil starejši zapis zbirke podatkov.
    Pred rabo PostgreSQL morate nadgraditi zapis podatkov.
    Glejte $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist za več podatkov.

en: Applying ipchains firewall rules
sl: Uveljavljajo se pravila ipchains za požarni zid

en: Applying ipchains firewall rules:
sl: Uveljavljajo se pravila ipchains za požarni zid:

en: Assigning devices:
sl: Dodeljujejo se naprave:

en: Automatic reboot in progress.
sl: Poteka samodejni vnovični zagon.

en: Binding to the NIS domain:
sl: Povezovanje z domeno NIS:

en: Bringing up interface $i:
sl: Vklaplja se vmesnik $i:

en: Bringing up loopback interface:
sl: Vklaplja se zaprtozančni vmesnik:

en: CRITICAL
sl: KRITIČNO

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
sl: Ni moč najti $PRIVOXY_BIN, končujem.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
sl: Ni moč najti $PRIVOXY_CONF, izhod.

en: Changing target policies to DENY
sl: Politike cilja se spreminjajo v ZAVRNI

en: Changing target policies to DENY:
sl: Ciljne politike se spreminjajo v ZAVRNI:

en: Checking filesystems
sl: Preverjajo se datotečni sistemi

en: Checking for changes to /etc/auto.master ....
sl: Preverjanje sprememb datoteke /etc/auto.master ....

en: Checking for new hardware
sl: Iščem novo strojno opremo

en: Checking local filesystem quotas:
sl: Preverjam kvote za krajevne datotečne sisteme:

en: Checking root filesystem
sl: Preverja se korenski datotečni sistem

en: Checking root filesystem quotas:
sl: Preverjajo se kvote korenskega datotečnega sistema:

en: Clearing all current rules and user defined chains:
sl: Čistijo se vsa pravila in uporabniško definirane verige:

en: Configuration file or keys are invalid
sl: Prikrojitvena datoteka ali ključi niso veljavni

en: Configured Mount Points:
sl: Prikrojene točke priklopa:

en: Configured NCP mountpoints:
sl: Prikrojene točke priklopa NCP:

en: Configured NFS mountpoints:
sl: Prikrojene točke priklopa NFS:

en: Configured SMB mountpoints:
sl: Prikrojene točke priklopa SMB:

en: Configured devices:
sl: Prikrojene naprave:

en: Configuring kernel parameters:
sl: Nastavljajo se parametri jedra:

en: Converting old group quota files:
sl: Stare datoteke za kvoto se pretvarjajo:

en: Converting old user quota files:
sl: Stare datoteke z uporabniškimi kvotami se pretvarjajo:

en: Could not find /etc/iscsi.conf!
sl: Ni moč najti /etc/iscsi.conf!

en: Could not load module iscsi.o
sl: Ni moč naložiti modula iscsi.o

en: Currently active devices:
sl: Trenutno dejavne naprave:

en: DEBUG
sl: RAZHROŠČI

en: DSA key generation
sl: Generiranje ključa za DSA

en: Detaching loopback device $dev:
sl: Zaprtozančna naprava $dev se odklaplja:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
sl: Ugotavljajo se podatki IP za ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
sl: Naprava ${DEVICE} ima drugačen naslov MAC kot je pričakovano, to prezrimo.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
sl: Naprava '$DEVICE' je že prižgana, prosim, najprej jo ugasnite

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
sl: Naprava '$DEVICE' tu ni podprta, uporabite nastavitev IPV6_AUTOTUNNEL in znova zaženite omreževanje (IPv6)

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
sl: Naprava 'tun6to4' (iz '$DEVICE') je že prižgana, najprej jo ugasnite

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
sl: Onemogočena samodejna defragmentacija IPv4:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
sl: Onemogoča se posredovanje paketov IPv4:

en: Disabling PLX devices...
sl: Onemogočajo se naprave PLX...

en: ERROR
sl: NAPAKA

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
sl: NAPAKA: [ipv6_log] Ni moč beležiti v kanal '$channel'

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
sl: NAPAKA: [ipv6_log] Raven beleženja ni veljavna '$level' (arg. 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
sl: NAPAKA: [ipv6_log] Manjka 'message' (arg. 1)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
sl: NAPAKA: [ipv6_log] Izbran je syslog, vendar binarni 'logger' ne obstaja ali ni izvedljiv

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
sl: NAPAKA: ni moč dodati vlan ${VID} kot ${DEVICE} na napravi ${PHYSDEV}

en: Enabling local filesystem quotas:
sl: Omogočajo se kvote za krajevni datotečni sistem:

en: Enabling swap space:
sl: Omogoča se izmenjalni prostor:

en: Enslaving ${DEVICE} to ${MASTER}
sl: Naprava ${DEVICE} se podreja ${MASTER}

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
sl: Napaka pri dodajanju naslova ${IPADDR} za ${DEVICE}.

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
sl: Med računanjem predpone IPv6to4 je prišlo do napake

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
sl: Napaka, nek drug računalnik že uporablja naslov ${IPADDR}.

en: Extracting kadm5 Service Keys:
sl: Izločajo se ključi za storitev kadm5:

en: FAILED
sl: SPODLETELO

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
sl: Neuspešen vklop  ${DEVICE}.

en: Failed to load firmware.
sl: Strojno-programske opreme ni moč naložiti.

en: Failed to load module: isicom
sl: Ni moč najti modula: isicom

en: Finding module dependencies:
sl: Iščem odvisnosti modulov:

en: Flushing all chains:
sl: Čistijo se vse verige:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
sl: Čistijo se vsa pravila in uporabniško definirane verige:

en: Forcing file system integrity check due to default setting
sl: Preverjanje datotečnega sistema se vsiljuje zaradi privzete nastavitve

en: Generating SSH1 RSA host key:
sl: Generiram gostiteljski ključ za SSH1 RSA:

en: Generating SSH2 DSA host key:
sl: Generira se gostiteljski ključ SSH2 DSA:

en: Generating SSH2 RSA host key:
sl: Generira se ključ za gostitelja SSH2 RSA:

en: Generating ident key:
sl: Generira se ključ za ident:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
sl: Podani naslov IPv4 '$ipv4addr' ni splošno uporaben

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
sl: Splošno posredovanje IPv6 je onemogočeno v prikrojitvah, vendar v jedru trenutno ni onemogočeno.

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
sl: Splošno posredovanje IPv6 je omogočeno v prikrojitvah, a trenutno ni omogočeno v jedru

en: Halting system...
sl: Sistem se zaustavlja...

en: Hardware configuration timed out.
sl: Strojna nastavitev je zakasnila.

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
sl: Prikrojitev IPv6to4 potrebuje naslov IPv4 v sorodnem ali drugače nastavljenem vmesniku

en: Initializing MySQL database:
sl: Zbirka podatkov MySQL se inicializira:

en: Initializing USB HID interface:
sl: Inicializira se vmesnik USB HID:

en: Initializing USB controller ($alias):
sl: Inicializira se krmilnik USB ($alias):

en: Initializing USB keyboard:
sl: Inicializiram tipkovnico USB:

en: Initializing USB mouse:
sl: Miška USB se inicializira:

en: Initializing database:
sl: Zbirka podatkov se inicializira:

en: Initializing firewire controller ($alias):
sl: Inicializira se krmilnik firewire ($alias):

en: Initializing random number generator:
sl: Inicializiram generator naključnih števil:

en: InitiatorName file /etc/initiatorname.iscsi is missing!
sl: V datoteki /etc/initiatorname.iscsi manjka InitiatorName!

en: Listening for an NIS domain server.
sl: Poslušam za domenski strežnik NIS.

en: Loading $module module
sl: Nalaga se modul $module

en: Loading Firmware
sl: Nalagam strojno-programsko opremo

en: Loading ISDN modules
sl: Nalagajo se moduli za ISDN

en: Loading PLX (isicom) modules...
sl: Nalagajo se moduli PLX (isicom)...

en: Loading default keymap
sl: Privzeti razpored tipk se nalaga

en: Loading default keymap ($KEYTABLE):
sl: Nalaga se privzeti razpored tipk ($KEYTABLE):

en: Loading default keymap:
sl: Nalagam privzeto preslikavo tipk:

en: Loading isicom firmware...
sl: Nalaga se strojno-programska oprema isicom...

en: Loading keymap:
sl: Nalagam preslikavo tipk:

en: Loading sound module ($alias):
sl: Nalaga se modul za zvok ($alias):

en: Loading system font:
sl: Nalaga se sistemska pisava:

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
sl: Manjka nastavitvena datoteka $PARENTCONFIG.

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
sl: Manjka oddaljeni naslov IPv4 tunela, nastavitev ni veljavna

en: Mounting NCP filesystems:
sl: Priklapljajo se datotečni sistemi NCP:

en: Mounting NFS filesystems:
sl: Priklapljam datotečne sisteme NFS:

en: Mounting SMB filesystems:
sl: Priklapljam datotečne sisteme SMB:

en: Mounting USB filesystem:
sl: Datotečni sistem USB se priklaplja:

en: Mounting local filesystems:
sl: Priklapljajo se krajevni datotečni sistemi:

en: Mounting other filesystems:
sl: Priklapljajo se drugi datotečni sistemi:

en: Mounting proc filesystem:
sl: Priklapljam datotečni sistem proc:

en: NOTICE
sl: SPOROČILO

en: Networking not configured - exiting
sl: Omreževanje ni prikrojeno - izhod

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
sl: V jedru ni podpore za 802.1Q VLAN.

en: No status available for this package
sl: Stanje tega paketa ni na voljo

en: Not forcing file system integrity check due to default setting
sl: Preverjanje datotečnega sistema se zaradi privzete nastavitve ne vsiljuje

en: OK
sl: V redu

en: On the next boot fsck will be forced.
sl: Ob naslednjem zagonu bo vsiljen fsck.

en: On the next boot fsck will be skipped.
sl: Ob naslednjem zagonu bo fsck preskočen.

en: PASSED
sl: OPRAVLJENO

en: PCIC module not defined in startup options!
sl: Modul PCIC ni definiran v zagonskih izbirah!

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
sl: Prosim, znova zaženite omrežje z '/sbin/service network restart'

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
sl: Prosim, zaženite makehistory in/ali makedbz preden zaženete innd.

en: Please stand by while rebooting the system...
sl: Prosim, bodite poleg sistema, ko se bo ta znova zagnal...

en: Postmaster already running.
sl: Postmaster že teče.

en: Press N within %d seconds to not force file system integrity check...
sl: V %d sekundah pritisnite N, če ne želite preverjanja datotečnega sistema...

en: Press Y within %d seconds to force file system integrity check...
sl: V %d sekundah pritisnite D za preverjanje integritete datotečnega sistema...

en: Process accounting is disabled.
sl: Računovodstvo procesov je onemogočeno.

en: Process accounting is enabled.
sl: Računovodstvo procesov je omogočeno.

en: RSA key generation
sl: Generiranje ključa za RSA

en: RSA1 key generation
sl: Generiranje ključa za RSA1

en: Reloading $prog:
sl: Znova nalagam $prog:

en: Reloading $prog:
sl: Znova nalagam $prog:

en: Reloading INN Service:
sl: Storitev INN se znova nalaga:

en: Reloading configuration:
sl: Znova nalagam konfiguracijo:

en: Reloading cron daemon configuration:
sl: Nastavitev strežnika cron se vnovič nalaga:

en: Reloading smb.conf file:
sl: Datoteka smb.conf se znova nalaga:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
sl: Znova priklapljam korenski datotečni sistem le za branje:

en: Removing user defined chains:
sl: Uporabniško definirane verige se odstranjujejo:

en: Reopening $prog log file:
sl: Znova se odpira dnevnik za $prog:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy
sl: Ponastavljam vgrajene verige na privzeto politiko SPREJMI

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
sl: Resetiram vgrajene verige na privzeto politiko SPREJMI:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
sl: Resetiram ime gostitelja ${HOSTNAME}:

en: Restarting $prog:
sl: Znova zaganjam $prog:

en: Run '/usr/sbin/kudzu' from the command line to re-detect.
sl: Iz ukazne vrstice poženite '/usr/sbin/kudzu' za vnovično zaznavanje.

en: Running system reconfiguration tool
sl: Poganja se orodje za vnovično prikrojitev sistema:

en: Saving current rules to $IPCHAINS_CONFIG
sl: Shranjujem trenutna pravila v $IPCHAINS_CONFIG

en: Saving current rules to $IPCHAINS_CONFIG:
sl: Trenutna pravila se shranjujejo v $IPCHAINS_CONFIG:

en: Saving mixer settings
sl: Shranjujem nastavitve mešalnika

en: Saving random seed:
sl: Shranjuje se seme naključnosti:

en: Sending all processes the KILL signal...
sl: Vsem procesom se pošilja signal KILL...

en: Sending all processes the TERM signal...
sl: Vsem procesom se pošilja signal TERM...

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
sl: Nastavljanje parametrov 802.1Q VLAN:

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
sl: Nastavljam ime domene NIS $NISDOMAIN:

en: Setting clock $CLOCKDEF: `date`
sl: Nastavljam uro $CLOCKDEF: `date`

en: Setting hard drive parameters for ${disk[$device]}:
sl: Nastavljajo se parametri trdega diska ${disk[$device]}:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
sl: Nastavlja se ime gostitelja ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters:
sl: Nastavljajo se parametri omrežja:

en: Setting up ISA PNP devices:
sl: Prižigajo se naprave ISA PNP:

en: Setting up Logical Volume Management:
sl: Nastavitev upravljanja z logičnimi diski (LVM):

en: Shutting down $KIND services:
sl: Ugašajo se storitve $KIND:

en: Shutting down $MODEL:
sl: Ugaša se $MODEL:

en: Shutting down $prog
sl: Ugaša se $prog

en: Shutting down $prog:
sl: Ugaša se $prog:

en: Shutting down APM daemon:
sl: Ugaša se pritajeni strežnik APM:

en: Shutting down AppleTalk services:
sl: Ugašajo se storitve AppleTalk:

en: Shutting down NFS daemon:
sl: Pritajeni strežnik NFS se ugaša:

en: Shutting down NFS mountd:
sl: NFS mountd se zaustavlja:

en: Shutting down NFS services:
sl: Ugašajo se storitve NFS:

en: Shutting down NIS services:
sl: Ugašujejo se storitve NIS:

en: Shutting down PCMCIA services:
sl: Ugašajo se storitve PCMCIA:

en: Shutting down console mouse services:
sl: Ugašujem storitve za miško v konzoli:

en: Shutting down interface $i:
sl: Izklaplja se vmesnik $i:

en: Shutting down kernel logger:
sl: Ustavljam dnevnik jedra:

en: Shutting down loopback interface:
sl: Zaprtozančni vmesnik se ugaša:

en: Shutting down process accounting:
sl: Ugaša se računovodstvo procesov:

en: Shutting down sm-client:
sl: Ugaša se sm-client:

en: Shutting down system logger:
sl: Sistemska beležnica se ugaša:

en: Skipping ISA PNP configuration at users request:
sl: Na uporabniško zahtevo se prikrojitev ISA PNP izpušča:

en: Start $x
sl: Zaženi $x

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
sl: Zaženem storitev $1 (D)a/(N)e/Nada(L)jevanje? [D]

en: Starting $KIND services:
sl: Zaganjajo se storitve $KIND:

en: Starting $MODEL:
sl: Zaganja se $MODEL:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
sl: Zaganja se $PRIVOXY_PRG:

en: Starting $prog for $site:
sl: Zaganja se $prog za $site:

en: Starting $prog:
sl: Zaganjam $prog:

en: Starting $prog:
sl: Zaganjam $prog:

en: Starting ${NAME} service:
sl: Zaganja se storitev ${NAME}:

en: Starting AppleTalk services:
sl: Zaganjajo se storitve AppleTalk:

en: Starting INND system:
sl: Zaganja se sistem INND:

en: Starting NFS daemon:
sl: Pritajeni strežnik NFS se zaganja:

en: Starting NFS locking:
sl: Zaganja se zaklepanje NFS:

en: Starting NFS mountd:
sl: Zaganja se NFS mountd:

en: Starting NFS services:
sl: Zaganjajo se storitve NFS:

en: Starting NFS statd:
sl: Zaganja se NFS statd:

en: Starting NetWare emulator-server:
sl: Zaganja se strežnik emulacije NetWare:

en: Starting PCMCIA services:
sl: Zaganjajo se storitve PCMCIA:

en: Starting Red Hat Network Daemon:
sl: Zaganja se omrežni demon Red Hat:

en: Starting UPS monitor (master):
sl: Zaganja se ogledovalnik UPS (nadrejeni):

en: Starting UPS monitor (slave):
sl: Zaganja se pregledovalnik UPS (podrejen):

en: Starting YP map server:
sl: Strežnik preslikav YP se zaganja:

en: Starting YP passwd service:
sl: Zaganja se storitev YP za gesla:

en: Starting YP server services:
sl: Zaganjajo se storitve strežnika YP:

en: Starting console mouse services:
sl: Zaganjajo se storitve miške za konzolo:

en: Starting iSCSI: iscsi
sl: Zaganja se iSCSI: iscsi

en: Starting kernel logger:
sl: Zaganja se dnevnik jedra:

en: Starting process accounting:
sl: Zaganja se računovodstvo procesov:

en: Starting routed (RIP) services:
sl: Zaganjajo se storitve routed (RIP):

en: Starting rstat services:
sl: Zaganjam storitve rstat:

en: Starting rusers services:
sl: Zaganjajo se storitve rusers:

en: Starting rwho services:
sl: Zaganjajo se storitve rwho:

en: Starting sm-client:
sl: Zaganja se sm-client:

en: Starting system logger:
sl: Zaganja se sistemska beležnica:

en: Starting up APM daemon:
sl: Pritajeni strežnik APM se zaganja:

en: Starting up RAID devices:
sl: Zaganjajo se naprave RAID:

en: Stop $command
sl: Ugasni $command

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
sl: Zaustavlja se $PRIVOXY_PRG:

en: Stopping $prog:
sl: Ustavljam $prog:

en: Stopping $prog:
sl: Ugašam $prog:

en: Stopping ${NAME} service:
sl: Storitev ${NAME} se ugaša:

en: Stopping INN actived service:
sl: Ugaša se storitev INN actived:

en: Stopping INND service:
sl: Ustavlja se storitev INND:

en: Stopping INNFeed service:
sl: Storitev INNFeed se zaustavlja:

en: Stopping INNWatch service:
sl: Zaustavlja se storitev INNWatch:

en: Stopping NFS locking:
sl: Ugaša se zaklepanje NFS:

en: Stopping NFS statd:
sl: Zaustavlja se NFS statd:

en: Stopping NetWare emulator-server:
sl: Strežnik emulacije NetWare se zaustavlja:

en: Stopping Red Hat Network Daemon:
sl: Ugaša se pritajeni strežnik za Red Hat Network:

en: Stopping UPS monitor:
sl: Pregledovalnik UPS se zaustavlja:

en: Stopping YP map server:
sl: Strežnik preslikav YP se zaustavlja:

en: Stopping YP passwd service:
sl: Storitev gesel YP se zaustavlja:

en: Stopping YP server services:
sl: Zaustavljam storitve na strežniku YP:

en: Stopping iSCSI:
sl: Zaustavlja se iSCSI:

en: Stopping routed (RIP) services:
sl: Storitve routed (RIP) se ugašajo:

en: Stopping rstat services:
sl: Storitve rstat se ustavljajo:

en: Stopping rusers services:
sl: Izklapljanje storitev rusers:

en: Stopping rwho services:
sl: Storitve rwho se ustavljajo:

en: Syncing hardware clock to system time
sl: Usklajujem strojno uro s sistemskim časom

en: Table: $table
sl: Tabela: $table

en: Telling INIT to go to single user mode.
sl: Procesu INIT se ukazuje, da gre v enouporabniški način.

en: The random data source exists
sl: Obstaja vir naključnih podatkov

en: The random data source is missing
sl: Manjka vir naključnih podatkov

en: Turning off quotas:
sl: Izklapljam kvote:

en: Turning off swap:
sl: Izklapljam izmenjalni prostor:

en: Unloading ISDN modules
sl: Odlagajo se moduli ISDN

en: Unmounting NCP filesystems:
sl: Datotečni sistemi NCP se odklapljajo:

en: Unmounting NFS filesystems (retry):
sl: Odklapljajo se datotečni sistemi NFS (znova):

en: Unmounting NFS filesystems:
sl: Odklapljajo se datotečni sistemi NFS:

en: Unmounting SMB filesystems:
sl: Odklaplja se datotečni sistem SMB:

en: Unmounting file systems
sl: Datotečni sistemi se odklapljajo

en: Unmounting file systems (retry):
sl: Datotečni sistemi se odklapljajo (znova):

en: Unmounting file systems:
sl: Datotečni sistemi se odklapljajo:

en: Unmounting initrd:
sl: Odklapljam initrd:

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
sl: Odklapljam zaprtozančne datotečne sisteme (znova):

en: Unmounting loopback filesystems:
sl: Odklapljam zaprtozančne datotečne sisteme:

en: Unmounting network block filesystems (retry):
sl: Odklapljajo se mrežni bločni datotečni sistemi (znova):

en: Unmounting network block filesystems:
sl: Odklapljajo se mrežni bločni datotečni sistemi:

en: Updating /etc/fstab
sl: Osvežuje se /etc/fstab

en: Usage: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}
sl: Raba: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|restart}
sl: Raba: $0 {start|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
sl: Raba: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
sl: Raba: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
sl: Raba: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
sl: Raba: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
sl: Raba: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
sl: Raba: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
sl: Raba: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
sl: Raba: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
sl: Raba: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|panic|save}
sl: Raba: $0 {start|stop|restart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
sl: Raba: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
sl: Raba: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
sl: Raba: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
sl: Raba: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}
sl: Raba: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
sl: Raba: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
sl: Raba: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
sl: Raba: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
sl: Raba: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
sl: Raba: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop}
sl: Raba: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
sl: Raba: $0 {start}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
sl: Raba: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
sl: Raba: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
sl: Raba: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
sl: Raba: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
sl: Raba: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: ${0##*/} {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
sl: Raba: ${0##*/} {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: ifup <device name>
sl: Raba: ifup <ime naprave>

en: Usage: killproc {program} [signal]
sl: Raba: killproc {program} [signal]

en: Usage: pidfileofproc {program}
sl: Raba: pidfileofproc {program}

en: Usage: pidofproc {program}
sl: Raba: pidofproc {program}

en: Usage: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
sl: Raba: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: status {program}
sl: Raba: status {program}

en: Users cannot control this device.
sl: Uporabniki ne morejo nadzorovati te naprave.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
sl: Uporablja se 6to4; posredovanje RADVD IPv6 bi običajno moralo biti omogočeno, a ni

en: VNC server
sl: Strežnik VNC

en: WARN
sl: POZOR

en: WARNING
sl: OPOZORILO

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
sl: Opozorilo: prikrojeni MTU '$IPV6TO4_MTU' za 6to4 presega maksimalno omejitev '$tunnelmtu' in bo prezrt

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
sl: Opozorilo: vmesnik 'tun6to4' ne podpira 'IPV6_DEFAULTGW' in bo prezrt

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
sl: Opozorilo: ipppd (jedro 2.4.x in manj) ne podpira enkapsulacije IPv6 s 'syncppp'

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
sl: Opozorilo: povezava ne podpira IPv6 z enkapsulacijo 'rawip'

en: X is not configured.  Running redhat-config-xfree86
sl: X ni prikrojen.  Poganja se redhat-config-xfree86

en: X is now configured.  Starting Setup Agent
sl: X je zdaj prikrojen.  Zaganja se agent za sestavo

en: You need to be root to use this command !
sl: Za uporabo tega ukaza morate biti root!

en: Your system appears to have shut down uncleanly
sl: Videti je, da je bil vaš sistem ugasnjen na umazan način

en: cardmgr (pid $pid) is running...
sl: cardmgr (pid $pid) teče...

en: cardmgr is stopped
sl: cardmgr je zaustavljen

en: could not make temp file
sl: ne morem narediti začasne datoteke

en: disabling netdump
sl: onemogočen netdump

en: done
sl: opravljeno

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
sl: napaka v $FILE: IPADDR_START in IPADDR_END nista skladna

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
sl: napaka v $FILE: IPADDR_START večja od IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
sl: napaka v $FILE: naprava $parent_device:$DEVNUM je že videna v $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
sl: napaka v $FILE: že viden ipaddr $IPADDR v $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
sl: napaka v $FILE: naprava ali ipaddr ni določena

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
sl: napaka v datotekah ifcfg-${parent_device}:

en: iSCSI daemon already running
sl: demon iSCSI že teče

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
sl: ifup-ppp za ${DEVICE} se končuje

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
sl: ifup-ppp za ${DEVNAME} se končuje

en: ifup-sl for $DEVICE exiting
sl: ifup-sl za $DEVICE se končuje

en: initializing netdump
sl: inicializira se netdump

en: pppd does not exist or is not executable
sl: pppd ne obstaja ali ni izvedljiva

en: radvd control enabled, but config is not complete
sl: Nadzor radvd je omogočen, a prikrojitev ni popolna

en: reload
sl: znova naloži

en: restart
sl: vnovičen zagon

en: start
sl: zaženi

en: usage: $0 <net-device>
sl: raba: $0 <mrežna-naprava>

en: usage: ifdown <device name>
sl: raba: ifdown <ime naprave>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
sl: raba: ifup-aliases <mrežna-naprava> [<konfig-starša>]

en: vncserver shutdown
sl: vncserver se ugaša

en: vncserver start
sl: zagon vncserver

en: vncserver startup
sl: Zaganjanje vncserver
