gnupg 1.2.2 - en to sk translation catalogue (957 entries)

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
sk: 
    Napíšte identifikátor užívateľa (user ID). Ukončite prázdnym riadkom:

en: 
    I have checked this key casually.
sk: 
    Čiastočne som overil tento kľúč.

en: 
    I have checked this key very carefully.
sk: 
    Velmi dôkladne som overil tento kľúč.

en: 
    I have not checked this key at all.
sk: 
    Vôbec som tento kľúč neoveril.

en: 
    Not enough random bytes available.  Please do some other work to give
    the OS a chance to collect more entropy! (Need %d more bytes)
sk: 
    Nedostatok náhodných bajtov. Prosím, pracujte s operačným systémom, aby
    ste mu umožnili získať viac entropie (je potrebných %d bajtov).

en: 
    Pick an image to use for your photo ID.  The image must be a JPEG file.
    Remember that the image is stored within your public key.  If you use a
    very large picture, your key will become very large as well!
    Keeping the image close to 240x288 is a good size to use.
sk: 
    Vyberte si obrázok, ktorý bude použitý ako fotografické ID. Tento obrázok
    musí byť vo formáte JPEG. Pamätajte, že bude uložený vo Vašom verejnom kľúči.
    Ak použijete veľmi veľký obrázok, kľúč bude tiež veľký! Odporúčaná veľkosť
    obrázka je okolo 240x288.

en: 
    Supported algorithms:
sk: 
    Podporované algoritmy:

en: 
    The signature will be marked as non-exportable.
sk: 
    Podpis bude označený ako neexportovateľný.

en: 
    The signature will be marked as non-revocable.
sk: 
    Podpis bude označený ako neodvolateľný (non-revocable).

en: 
    This will be a self-signature.
sk: 
    Ide o podpis kľúča ním samým

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
sk: 
    VAROVANIE: podpis nebude označený ako neexportovateľný.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
sk: 
    VAROVANIE: podpis nebude označený ako neodvolateľný (non-revocable).

en: 
    You need a User-ID to identify your key; the software constructs the user id
    from Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
sk: 
    Aby bolo možné rozpoznať Váš kľúč, musíte poznať identifikátor užívateľa;
    program ho zloží z Vášho mena a priezviska, komentára a e-mailu v tomto tvare:
        "Jozko Mrkvicka (student) <jozko@mrkvicka.sk>"

en: 
    You need a passphrase to unlock the secret key for
    user: "
sk: 
    Musíte poznať heslo, abyste odomkli tajný kľúč pre
    užívateľa: "

en:                 aka "
sk:                 alias "

en:               imported: %lu
sk:                 importované: %lu

en:              unchanged: %lu
sk:                   bez zmien: %lu

en:            new subkeys: %lu
sk:               nové podkľúče: %lu

en:           new user IDs: %lu
sk:          nové id užívateľov: %lu

en:           not imported: %lu
sk:            neimportované: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
sk:         bez identifikátorov: %lu

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
sk:          Nie je isté, že tento podpis patrí vlastníkovi.

en:          The signature is probably a FORGERY.
sk:          Tento podpis je pravdepodobne FALOŠNÝ.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
sk:          Nič nenaznačuje tomu, že tento podpis patrí vlastníkovi kľúča.

en:          This could mean that the signature is forgery.
sk:          To môže znamenať, že podpis je falošný.

en:         new signatures: %lu
sk:                nové podpisy: %lu

en:       Subkey fingerprint:
sk:       Fingerprint podkľúča:

en:       secret keys read: %lu
sk:       prečítané tajné kľúče: %lu

en:       skipped new keys: %lu
sk:       preskočené nové kľúče: %lu

en:      Key fingerprint =
sk:    Fingerprint kľúča =

en:      Subkey fingerprint:
sk:      Fingerprint podkľúča:

en:    (%d) DSA (sign only)
sk:    (%d) DSA (len na podpis)

en:    (%d) DSA and ElGamal (default)
sk:    (%d) DSA a ElGamal (implicitný)

en:    (%d) ElGamal (encrypt only)
sk:    (%d) ElGamal (len na šifrovanie)

en:    (%d) ElGamal (sign and encrypt)
sk:    (%d) ElGamal (na šifrovanie a podpis)

en:    (%d) RSA (encrypt only)
sk:    (%d) RSA (len na šifrovanie)

en:    (%d) RSA (sign and encrypt)
sk:    (%d) RSA (pro šifrování a podpis)

en:    (%d) RSA (sign only)
sk:    (%d) RSA (len na podpis)

en:    (0) I will not answer.%s
sk:    (0) Neodpoviem.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
sk:    (1) Vôbec som to nekontroloval(a).%s

en:    (2) I have done casual checking.%s
sk:    (2) Čiastočne som to overil(a).%s

en:    (3) I have done very careful checking.%s
sk:    (3) Veľmi dôkladne som to overil(a).%s

en:    new key revocations: %lu
sk:       nové revokácie kľúčov: %lu

en:    revoked by %08lX at %s
sk:    revokované %08lX v %s

en:    signed by %08lX at %s%s
sk:    podpísané %08lX v %s%s

en:    signed by %08lX at %s%s%s
sk:    podpísané %08lX v %s%s%s

en:   Unable to sign.
sk:   Nemožno podpísať.

en:   secret keys imported: %lu
sk:     importované tajné kľúče: %lu

en:  %d = Don't know
sk:  %d = Neviem

en:  %d = I do NOT trust
sk:  %d = Nedôverujem

en:  %d = I trust fully
sk:  %d = Dôverujem úplne

en:  %d = I trust marginally
sk:  %d = Dôverujem čiastočne

en:  %d = I trust ultimately
sk:  %d = Dôverujem absolútne

en:  (default)
sk: dešifrovať dáta (implicitne)

en:  (main key ID %08lX)
sk:  (hlavné ID kľúča %08lX)

en:  (non-exportable)
sk:  (nexeportovateľné)

en:  (sensitive)
sk: (citlivá informácia)

en:  Primary key fingerprint:
sk:  Primárny fingerprint kľúča:

en:  [expires: %s]
sk:  [platnosť skončí: %s]

en:  i = please show me more information
sk:  i = prosím o viac informácíi

en:  m = back to the main menu
sk:  m = späť do hlavného menu

en:  q = quit
sk:  u = ukončiť

en:  s = skip this key
sk:  s = preskočiť tento kľúč

en:  secret keys unchanged: %lu
sk:       tajné kľúče nezmenené: %lu

en:  trust: %c/%c
sk:  dôvera: %c/%c

en: "
    locally signed with your key %08lX at %s
sk: "
    lokálne podpísané Vaším kľúčom %08lX v %s

en: "
    signed with your key %08lX at %s
sk: "
    podpísané Vaším kľúčom %08lX v %s

en: "%s" is not a JPEG file
sk: "%s" nie je súbor JPEG

en: "%s" was already locally signed by key %08lX
sk: "%s" je už lokálne podpísaný kľúčom %08lX

en: "%s" was already signed by key %08lX
sk: "%s" je už podpísaný kľúčom %08lX

en: # List of assigned trustvalues, created %s
    # (Use "gpg --import-ownertrust" to restore them)
sk: # Zoznam pridelených hodnôt dôveryhodnosti, vytvorený %s
    # (Použite "gpg --import-ownertrust" na obnovenie)

en: %08lX: It is not sure that this key really belongs to the owner
    but it is accepted anyway
sk: %08lX: Nie je isté, či tento podpis patrí vlastníkovi, napriek
    tomu je akceptovaný

en: %08lX: There is no indication that this key really belongs to the owner
sk: %08lX: Nič nenaznačuje tomu, že tento podpis patrí vlastníkovi kľúča.

en: %08lX: We do NOT trust this key
sk: %08lX: NEdôverujeme tomuto kľúču!

en: %08lX: key has expired
sk: %08lX: skončila platnosť kľúča

en: %d bad signatures
sk: %d zlých podpisov

en: %d signatures not checked due to errors
sk: %d podpisov neoverených, pretože vznikli chyby

en: %d signatures not checked due to missing keys
sk: %d podpisov neoverených, pretože chýba kľúč

en: %d user IDs without valid self-signatures detected
sk: zistených %d identifikátorov užívateľa bez platného podpisu ním samým

en: %lu keys checked (%lu signatures)
sk: %lu kľúčov skontrolovaných (%lu podpisov)

en: %lu keys so far checked (%lu signatures)
sk: %lu kľúčov už skontrolovaných (%lu podpisov)

en: %lu keys so far processed
sk: %lu kľúče boli doteraz spracované

en: %s does not expire at all
sk: platnosť %s neskončí

en: %s encrypted data
sk: %s zašifrované dáta

en: %s encryption will be used
sk: bude použité šifrovanie %s

en: %s expires at %s
sk: platnosť %s skončí %s

en: %s is not a valid character set
sk: %s nie je platná znaková sada

en: %s is the new one
sk: %s je nový

en: %s is the unchanged one
sk: %s je bez zmeny

en: %s makes no sense with %s!
sk: %s nedáva s %s zmysel!

en: %s not allowed with %s!
sk: Nie je dovolené používať %s s %s!

en: %s signature from: "%s"
sk: %s podpis od: "%s"

en: %s%c %4u%c/%08lX  created: %s expires: %s
sk: %s%c %4u%c/%08lX  vytvorený: %s platnosť do: %s

en: %s/%s encrypted for: "%s"
sk: %s/%s zašifrovaný pre: %s

en: %s: WARNING: empty file
sk: %s: VAROVANIE: súbor je prázdny

en: %s: can't access: %s
sk: %s: nemôžem pristupovať k: %s

en: %s: can't create directory: %s
sk: %s: nemôžem vytvoriť adresár: %s

en: %s: can't create lock
sk: %s: nemôžem vytvoriť zámok

en: %s: can't create: %s
sk: %s: nemôžem vytvoriť: %s

en: %s: can't make lock
sk: %s: nemôžem zamknúť

en: %s: can't open: %s
sk: %s: nemôžem otvoriť: %s

en: %s: directory created
sk: %s: adresár vytvorený

en: %s: directory does not exist!
sk: %s: adresár neexistuje!

en: %s: error reading free record: %s
sk: %s: chyba pri čítaní voľného záznamu: %s

en: %s: error reading version record: %s
sk: %s: chyba pri čítaní záznamu verzie: %s

en: %s: error updating version record: %s
sk: %s: chyba pri aktualizácii záznamu verzie: %s

en: %s: error writing dir record: %s
sk: %s: chyba pri zápise adresárového záznamu: %s

en: %s: error writing version record: %s
sk: %s: chyba pri zápise záznamu verzie: %s

en: %s: failed to append a record: %s
sk: %s: pridanie záznamu zlyhalo: %s

en: %s: failed to create hashtable: %s
sk: %s: nepodarilo sa vytvoriť hashovaciu tabuľku: %s

en: %s: failed to create version record: %s
sk: %s: nepodarilo sa vytvoriť záznam verzie: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
sk: %s: vynulovanie záznamu zlyhalo: %s

en: %s: invalid file version %d
sk: %s: neplatná verzia súboru %d

en: %s: invalid trustdb
sk: %s: neplatná databáze dôvery

en: %s: invalid trustdb created
sk: %s: vytvorená neplatná databáza dôvery

en: %s: keyring created
sk: %s: súbor kľúčov (keyring) vytvorený

en: %s: not a trustdb file
sk: %s: nie je súbor databázy dôvery

en: %s: skipped: %s
sk: %s: preskočené: %s

en: %s: skipped: public key already present
sk: %s: preskočené: verejný kľúč je už obsiahnutý v databáze

en: %s: skipped: public key is disabled
sk: %s: preskočené: verejný kľúč je neplatný (disabled)

en: %s: trustdb created
sk: %s: databáza dôvery vytvorená

en: %s: unknown suffix
sk: %s: neznáma prípona

en: %s: version record with recnum %lu
sk: %s: záznam verzie s číslom %lu

en: %s:%d: deprecated option "%s"
sk: %s:%d: použitie parametra "%s" sa neodporúča

en: %s:%d: invalid export options
sk: %s:%d: neplatný parameter pre export

en: %s:%d: invalid import options
sk: %s:%d: neplatný parameter pre import

en: %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
sk: dĺžka %u bitov, typ %s, ID %08lX, vytvorený %s

en: (No description given)
sk: (Žiadny popis)

en: (Probably you want to select %d here)
sk: (Pravdepodobne ste chceli vybrať %d)

en: (This is a sensitive revocation key)
sk: (Toto je citlivý revokačný kľúč)

en: (unless you specify the key by fingerprint)
sk: (pokiaľ neurčíte kľúč jeho fingerprintom)

en: (you may have used the wrong program for this task)
sk: (pravdepodobne ste na túto úlohu použili nesprávny program)

en: --clearsign [filename]
sk: --clearsign [meno súboru]

en: --decrypt [filename]
sk: --decrypt [meno súboru]

en: --edit-key user-id [commands]
sk: --edit-key id užívateľa [príkazy]

en: --encrypt [filename]
sk: --encrypt [meno súboru]

en: --lsign-key user-id
sk: --lsign-key id užívateľa

en: --nrlsign-key user-id
sk: --nrlsign-key id užívateľa

en: --nrsign-key user-id
sk: --nrsign-key id užívateľa

en: --output doesn't work for this command
sk: --output pre tento príkaz nefunguje

en: --sign --encrypt [filename]
sk: --sign --encrypt [meno súboru]

en: --sign --symmetric [filename]
sk: --sign --symmetric [meno súboru]

en: --sign [filename]
sk: --sign [meno súboru]

en: --sign-key user-id
sk: --sign-key id užívateľa

en: --store [filename]
sk: --store [meno súboru]

en: --symmetric [filename]
sk: --symmetric [meno súboru]

en: -k[v][v][v][c] [user-id] [keyring]
sk: -k[v][v][v][c] [id užívateľa] [súbor s kľúčmi (keyring)]

en: ... this is a bug (%s:%d:%s)
sk: ... toto je chyba v programe (%s:%d:%s)

en: 1 bad signature
sk: 1 zlý podpis

en: 1 signature not checked due to a missing key
sk: 1 podpis neoverený, pretože chýba kľúč

en: 1 signature not checked due to an error
sk: 1 podpis neoverený, pretože vznikla chyba

en: 1 user ID without valid self-signature detected
sk: zistený 1 identifikátor užívateľa bez platného podpisu ním samým

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
sk: @
    (Použite manuálové stránky pre kompletný zoznam všetkých príkazov a možností)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
sk: @
    Príklady:
    
     -se -r Bob [súbor]        podpísať a zašifrovať pre užívateľa Bob
     --clearsign [súbor]       vytvoriť podpis čitateľného dokumentu
     --detach-sign [súbor]     vytvoriť podpis oddelený od dokumentu
     --list-keys [mená]        vypísať kľúče
     --fingerprint [mená]      vypísať fingerprinty

en: @
    Options:
sk: @
    Možnosti:

en: @Commands:
sk: @Príkazy:

en: ASCII armored output forced.
sk: Vynútený ASCII textový výstup.

en: About to generate a new %s keypair.
                  minimum keysize is  768 bits
                  default keysize is 1024 bits
        highest suggested keysize is 2048 bits
sk: Chystám sa vytvoriť nový pár kľúčov %s.
                           minimálna veľkosť kľúča je  768 bitov
                          implicitná veľkosť kľúča je 1024 bitov
                najvyššia navrhovaná veľkosť kľúča je 2048 bitov

en: Although these keys are defined in RFC2440 they are not suggested
    because they are not supported by all programs and signatures created
    with them are quite large and very slow to verify.
sk: Hoci sú tieto kľúče definované v RFC2440, nie sú odporúčané,
    pretože nie sú podporováné všetkými programami a podpisy nimi vytvorené
    sú dosť veľké a na overenie veľmi pomalé.

en: Answer "yes" (or just "y") if it is okay to generate the sub key.
sk: Ak chcete generovať podkľúč, odpovedzte "ano" (alebo len "a").

en: Answer "yes" if it is okay to delete the subkey
sk: Odpovedzte "ano", pokiaľ chcete zmazať podkľúč

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
sk: Ak si prajete prepísanie súboru, odpovedzte "ano"

en: Answer "yes" if you really want to delete this user ID.
    All certificates are then also lost!
sk: Pokiaľ skutočne chcete zmazať tento identifikátor užívateľa, odpovedzte "ano".
    Všetky certifikáty budú tiež stratené!

en: Answer "yes" is you want to sign ALL the user IDs
sk: Pokiaľ chcete podpísať VŠETKY identifikátory užívateľov, odpovedzte "ano"

en: Answer "yes" or "no"
sk: Odpovedzte "ano" alebo "nie"

en: Are you really sure that you want to sign this key
    with your key: "
sk: Ste si istý, že chcete podpísať tento kľúč
    svojím kľúčom: "

en: Are you sure that you want this keysize?
sk: Skutočne chcete vytvoriť kľúč tejto dĺžky?

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
sk: Ste si istý, že ho chcete stále pridať? (a/N)

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
sk: Ste si istý, že ho chcete stále revokovať? (a/N)

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
sk: Ste si istý, že stále chcete podpísať tento kľúč? (a/N)

en: Are you sure you want to use it (y/N)?
sk: Ste si istý, že ho chcete použiť? (a/N)

en: BAD signature from "
sk: ZLÝ podpis od "

en: CRC error; %06lx - %06lx
sk: Chyba CRC; %06lx - %06lx

en: Can't check signature: %s
sk: Nemôžem overiť podpis: %s

en: Can't edit this key: %s
sk: Nie je možné editovať tento kľúč: %s

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
sk: Certifikáty vedúce k finálnemu dôveryhodnému kľúču:

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
sk: Zmeniť (M)eno, (K)omentár, (E)-mail alebo (P)okračovať/(U)končiť?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
sk: Zmeniť (M)eno, (K)omentár, (E)-mail alebo (U)končiť?

en: Change the preferences of all user IDs (or just of the selected ones)
    to the current list of preferences.  The timestamp of all affected
    self-signatures will be advanced by one second.
sk: Zmeniť predvoľby pre všetky užívateľské ID (alebo len pre označené)
    na aktuálny zoznam predvolieb. Časové razítka všetkých dotknutých podpisov
    kľúčov nimi samotnými budú posunuté o jednu sekundu dopredu.

en: Changing expiration time for a secondary key.
sk: Mením dobu platnosti sekundárneho kľúča.

en: Changing expiration time for the primary key.
sk: Mením dobu platnosti primárneho kľúča.

en: Cipher:
sk: Šifry:

en: Command>
sk: Príkaz>

en: Comment:
sk: Komentár:

en: Compression:
sk: Kompresia:

en: Create a revocation certificate for this key?
sk: Vytvoriť pre tento podpis revokačný certifikát?

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
sk: Vytvoriť pre tento podpis revokačný certifikát? (a/N)

en: Create anyway?
sk: Napriek tomu vytvoriť?

en: Critical signature notation:
sk: Kritická podpisová notácia:

en: Critical signature policy:
sk: Kritická podpisová politika:

en: DSA keypair will have 1024 bits.
sk: Pár kľúčov DSA bude mať dĺžku 1024 bitov.

en: DSA only allows keysizes from 512 to 1024
sk: kľúč DSA musí mať veľkosť od 512 do 1024 bitov.

en: DSA requires the use of a 160 bit hash algorithm
sk: DSA požaduje použitie 160 bitového hashovacieho algoritmu

en: De-Armor a file or stdin
sk: Dekódovať ASCII súbor alebo std. vstup

en: Delete this good signature? (y/N/q)
sk: Zmazať tento dobrý podpis? (a/N/u)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
sk: Zmazať tento neplatný podpis? (a/N/u)

en: Delete this key from the keyring?
sk: Zmazať tento kľúč zo súboru kľúčov?

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
sk: Zmazať tento neznámy podpis? (a/N/u)

en: Deleted %d signature.
sk: Zmazaný %d podpis.

en: Deleted %d signatures.
sk: Zmazaných %d podpisov.

en: Detached signature.
sk: Podpis oddelený od dokumentu.

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key 0x%08lX (uid %d)
sk: Zobrazujem %s fotografické ID s veľkosťou %ld pre kľúč 0x%08lX (uid %d)

en: Do you really want to delete the selected keys?
sk: Skutočne chcete zmazať vybrané kľúče?

en: Do you really want to delete this key?
sk: Skutočne chcete zmazať tento kľúč?

en: Do you really want to do this?
sk: Skutočne to chcete urobiť?

en: Do you really want to revoke the selected keys?
sk: Skutočne chcete revokovať vybrané kľúče?

en: Do you really want to revoke this key?
sk: Skutočne chcete revokovať tento kľúč?

en: Do you really want to set this key to ultimate trust?
sk: Skutočne chcete nastaviť pre tento kľúč absolútnu dôveru?

en: Do you want to issue a new signature to replace the expired one? (y/N)
sk: Chcete, aby platnosť Vášho podpisu vypršala v rovnakom čase? (A/n)

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
sk: Prajete si ho zmeniť na plne exportovateľný podpis? (a/N)

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
sk: Prajete si ho zmeniť na formát OpenPGP? (a/N)

en: Do you want to sign it again anyway? (y/N)
sk: Ste si istý, že stále chcete podpísať tento kľúč? (a/N)

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
sk: Chcete, aby platnosť Vášho podpisu vypršala v rovnakom čase? (A/n)

en: Don't show Photo IDs
sk: Nezobrazovať fotografické ID

en: Email address:
sk: E-mailová adresa:

en: En-Armor a file or stdin
sk: Zakódovať súbor alebo std. vstup do ASCII

en: Enter JPEG filename for photo ID:
sk: Meno súbor s fotografiou vo formáte JPEG:

en: Enter an optional description; end it with an empty line:
sk: Ak chcete, napíšte popis; ukončite prázdnym riadkom:

en: Enter new filename
sk: Vložte nový názov súboru

en: Enter passphrase
sk: Vložiť heslo

en: Enter passphrase:
sk: Vložte heslo:

en: Enter the name of the key holder
sk: Vložte meno držiteľa kľúča

en: Enter the new passphrase for this secret key.
sk: Vložte nové heslo (passphrase) pre tento tajný kľúč.

en: Enter the required value as shown in the prompt.
    It is possible to enter a ISO date (YYYY-MM-DD) but you won't
    get a good error response - instead the system tries to interpret
    the given value as an interval.
sk: Vložte požadovanú hodnotu tak, ako je uvedené v príkazovom riadku.
    Je možné vložiť dátum vo formáte ISO (RRRR-MM-DD), ale nedostanete
    správnu chybovú hlášku - miesto toho systém skúsi interpretovať
    zadanú hodnotu ako interval.

en: Enter the size of the key
sk: Vložte dĺžku kľúča

en: Enter the user ID of the addressee to whom you want to send the message.
sk: Vložte identifikátor adresáta, ktorému chcete poslať správu.

en: Enter the user ID of the designated revoker:
sk: Vložte identifikátor užívateľa povereného revokáciou:

en: Experimental algorithms should not be used!
sk: Experimentálne algoritmy by sa nemali používať!

en: Expired signature from "
sk: Podpis s vypršanou platnosťou od "

en: Features:
sk: Charakteristiky:

en: File `%s' exists.
sk: Súbor `%s' existuje.

en: Give the name of the file to which the signature applies
sk: Zadajte názov súboru, ku ktorému sa podpis vzťahuje

en: Go ahead and type your message ...
sk: Začnite písať svoju správu ...

en: Good signature from "
sk: Dobrý podpis od "

en: Hint: Select the user IDs to sign
sk: Nápoveda: Vyberte id užívateľa na podpísanie

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
sk: S akou istotou ste preverili, že kľúč, ktorý chcete podpísať
    patrí vyššie uvedenej osobe?
    Pokiaľ nepoznáte odpoveď, zadajte "0".

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
sk: algoritmus IDEA nie je dostupný; optimisticky sa ho pokúsime nahradiť algoritmom %s

en: If you like, you can enter a text describing why you issue this
    revocation certificate.  Please keep this text concise.
    An empty line ends the text.
sk: Ak chcete, môžete vložiť text popisujúcí pôvod vzniku tohto revokačného
    ceritifikátu. Prosím, stručne. 
    Text končí prázdnym riadkom.

en: If you want to use this revoked key anyway, answer "yes".
sk: Pokiaľ aj tak chcete použiť tento revokovaný kľúč, odpovedzte "ano".

en: If you want to use this untrusted key anyway, answer "yes".
sk: Pokiaľ aj tak chcete použiť tento nedôveryhodný kľúč, odpovedzte "ano".

en: In general it is not a good idea to use the same key for signing and
    encryption.  This algorithm should only be used in certain domains.
    Please consult your security expert first.
sk: Všebecne nemožno odporúčať používať rovnaký kľúč na šifrovanie a podeisovanie
    Tento algoritmus je vhodné použiť len za určitých podmienok.
    Kontaktujte prosím najprv bezpečnostného špecialistu.

en: Invalid character in comment
sk: Neplatný znak v komentári

en: Invalid character in name
sk: Neplatný znak ve mene

en: Invalid command  (try "help")
sk: Neplatný príkaz (skúste "help")

en: Invalid key %08lX made valid by --allow-non-selfsigned-uid
sk: Neplatný kľúč %08lX zmenený na platný pomocou --always-non-selfsigned-uid

en: Invalid passphrase; please try again
sk: Neplatné heslo; prosím, skúste to znovu

en: Invalid selection.
sk: Neplatný výber.

en: Is this correct (y/n)?
sk: Je to správne (a/n)?

en: Is this okay?
sk: Je to v poriadku?

en: Is this photo correct (y/N/q)?
sk: Je táto fotografia správna (a/N/u)?

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes
sk: NIE JE isté, že tento kľúč patrí osobe, ktorá sa vydáva za jeho
    vlastníka. Pokiaľ *skutočne* viete, čo robíte, môžete na otázku
    odpovedať áno

en: It's up to you to assign a value here; this value will never be exported
    to any 3rd party.  We need it to implement the web-of-trust; it has nothing
    to do with the (implicitly created) web-of-certificates.
sk: Je na Vás, aby ste sem priradili hodnotu; táto hodnota nebude nikdy
    exportovaná tretej strane. Potrebujeme ju k implementácii "pavučiny
    dôvery"; nemá to nič spoločné s (implicitne vytvorenou) "pavučinou
    certifikátov".

en: Key generation canceled.
sk: Vytváranie kľúča bolo zrušené.

en: Key generation failed: %s
sk: Vytvorenie kľúča sa nepodarilo: %s

en: Key has been compromised
sk: Kľúč bol skompromitovaný

en: Key is no longer used
sk: Kľúč sa už nepoužíva

en: Key is protected.
sk: kľúč je chránený.

en: Key is revoked.
sk: Kľúč revokovaný.

en: Key is superseded
sk: Kľúč je nahradený

en: Key is valid for? (0)
sk: Kľúč je platný na? (0)

en: Key not changed so no update needed.
sk: kľúč nebol zmenený, takže nie je potrebné ho aktualizovať.

en: Keyring
sk: súbor kľúčov (keyring)

en: Keysizes larger than 2048 are not suggested because
    computations take REALLY long!
sk: Veľkosti kľúčov väčšie ako 2048 bitov se neodporúčajú, pretože
    výpočty potom trvajú VEĽMI dlho!

en: N  to change the name.
    C  to change the comment.
    E  to change the email address.
    O  to continue with key generation.
    Q  to to quit the key generation.
sk: N  pre zmenu názvu.
    C  pre zmenu komentára.
    E  pre zmenu e-mailovej adresy.
    O  pre pokračovanie generovania kľúča.
    Q  pre ukončenie generovania kľúča.

en: NOTE: %s is not for normal use!
sk: POZNÁMKA: %s nie je pre normálne použitie!

en: NOTE: Elgamal primary key detected - this may take some time to import
sk: POZNÁMKA: Nájdený primárny kľúč Elgamal - import môže chvíľu trvať

en: NOTE: This key is not protected!
sk: POZNÁMKA: Tento kľúč nie je chránený!

en: NOTE: cipher algorithm %d not found in preferences
sk: POZNÁMKA: v predvoľbách nenájdený šifrovací algoritmus %d

en: NOTE: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
sk: POZNÁMKA: vytvorenie podkľúča pre kľúče v3 nie je v súlade s OpenPGP

en: NOTE: key has been revoked
sk: POZNÁMKA: kľúč bol revokovaný

en: NOTE: no default option file `%s'
sk: POZNÁMKA: neexistuje implicitný súbor s možnosťami `%s'

en: NOTE: old default options file `%s' ignored
sk: POZNÁMKA: starý implicitný súbor s možnosťami `%s ignorovaný'

en: NOTE: secret key %08lX expired at %s
sk: POZNÁMKA: platnosť tajného kľúča %08lX skončila %s

en: NOTE: sender requested "for-your-eyes-only"
sk: POZNÁMKA: odosielateľ požadoval ("for-your-eyes-only")

en: NOTE: signature key %08lX expired %s
sk: POZNÁMKA: podpisovému kľúču %08lX skončila platnosť %s

en: NOTE: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
sk: POZNÁMKA: jednoduchý mód S2K (0) je dôrazne nedoporučovaný

en: NOTE: trustdb not writable
sk: POZNÁMKA: do trustdb nemožno zapisovať

en: Name may not start with a digit
sk: Meno nemôže začínať číslicou

en: Name must be at least 5 characters long
sk: Meno musí byť dlhé aspoň 5 znakov

en: Need the secret key to do this.
sk: Na vykonanie tejto operácie je potrebný tajný kľúč.

en: NnCcEeOoQq
sk: mMkKeEPpUu

en: No corresponding signature in secret ring
sk: V súbore tajných kľúčov chýba zodpovedajúci podpis

en: No help available
sk: Pomoc nie je k dispozícii

en: No help available for `%s'
sk: Pomoc nie je dostupná pre '%s'

en: No reason specified
sk: Dôvod nebol špecifikovaný

en: No secondary key with index %d
sk: Neexistuje sekundárny kľúč s indexom %d

en: No such user ID.
sk: Takýto identifikátor užívateľa neexistuje.

en: No trust value assigned to:
    %4u%c/%08lX %s "
sk: Nie je priradená žiadna hodnota dôvery k:
    %4u%c/%08lX %s "

en: No user ID with index %d
sk: Neexistuje identifikátor užívateľa s indexom %d

en: Not a valid email address
sk: Neplatná e-mailová adresa

en: Notation:
sk: Notácie:

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a secondary key for this purpose.
sk: Tento kľúč nemôže byť použitý na šifrovanie. Pre vytvorenie
    sekundárneho kľúča na tento účel môžete použiť príkaz "--edit-key".

en: Note: This key has been disabled.
sk: Poznámka: Tento kľúč bol označený ako neplatný (disabled).

en: Note: This key has expired!
sk: Poznámka: Skončila platnosť tohto kľúča!

en: Nothing deleted.
sk: Nič nebolo zmaznané.

en: Nothing to sign with key %08lX
sk: Nič na podpísanie kľúčom %08lX

en: Okay, but keep in mind that your monitor and keyboard radiation is also very vulnerable to attacks!
sk: Dobre, ale nezabúdajte, že informácie môžu byť vyzradené z počítača aj elektromagnetickým vyžarovaním monitora alebo klávesnice!

en: Overwrite (y/N)?
sk: Prepísať (a/N)?

en: Please correct the error first
sk: Najskôr, prosím, opravte chybu

en: Please decide how far you trust this user to correctly
    verify other users' keys (by looking at passports,
    checking fingerprints from different sources...)?
sk: Prosím rozhodnite, nakoľko dôverujete tomuto užívateľovi, že správne
    verifikuje kľúče iných užívateľov (prezretím cestovných pasov,
    kontrolou fingerprintov z rôznych zdrojov...)?

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
sk: Do poľa meno alebo komentár nepíšte, prosím, e-mailovú adresu.

en: Please enter a new filename. If you just hit RETURN the default
    file (which is shown in brackets) will be used.
sk: Prosím, vložte nový názov súboru. Ak len stlačíte RETURN, bude
    použitý implicitný súbor (ktorý je zobrazený v zátvorkách).

en: Please enter an optional comment
sk: Prosím, vložte nepovinný komentár

en: Please enter name of data file:
sk: Prosím, vložte názov dátového súboru:

en: Please enter the passhrase; this is a secret sentence
sk: Prosím, vložte heslo; toto je tajná veta

en: Please fix this possible security flaw
sk: Prosím, opravte tento možný bezpečnostný problém

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
sk: Prosím nezabúdajte, že zobrazované údaje o platnosti kľúčov nemusia
    byť správne, pokiaľ znovu nespustíte program.

en: Please remove selections from the secret keys.
sk: Prosím, odstráňte výber z tajných kľúčov.

en: Please repeat the last passphrase, so you are sure what you typed in.
sk: Prosím, zopakujte posledné heslo, aby ste si boli istý, čo ste napísali.

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
sk: Chyby oznámte, prosím, na adresu <gnupg-bugs@gnu.org>.
    Pripomienky k prekladu <sk-i18n@lists.linux.sk>.

en: Please select at most one secondary key.
sk: Prosím, vyberte najviac jeden sekundárny kľúč.

en: Please select exactly one user ID.
sk: Prosím, vyberte práve jedno id užívateľa.

en: Please select the reason for the revocation:
sk: Prosím výberte dôvod na revokáciu:

en: Please select what kind of key you want:
sk: Prosím, vyberte druh kľúča, ktorý chcete:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
sk: Prosím určte, ako dlho by mal kľúč platit.
             0 = doba platnosti kľúča nie je obmedzená
          <n>  = doba platnosti kľúča skončí za n dní
          <n>w = doba platnosti kľúča skončí za n týždňov
          <n>m = doba platnosti kľúča skončí za n mesiacov
          <n>y = doba platnosti kľúča skončí za n rokov

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
sk: Prosím určte, ako dlho by mal podpis platit.
             0 = doba platnosti podpisu nie je onmedzená
          <n>  = doba platnosti podpisu skončí za n dní
          <n>w = doba platnosti podpisu skončí za n týždňov
          <n>m = doba platnosti podpisu skončí za n mesiacov
          <n>y = doba platnosti podpisu skončí za n rokov

en: Please use the command "toggle" first.
sk: Prosím, najskôr použite príkaz "toggle" (prepnúť).

en: Please wait, entropy is being gathered. Do some work if it would
    keep you from getting bored, because it will improve the quality
    of the entropy.
sk: Prosím čakajte, získava sa entropia. Robte zatiaľ nejakú inú prácu
    aby ste sa nenudili a zvýšite tým kvalitu entropie.

en: Policy:
sk: Politika:

en: Primary key fingerprint:
sk: Primárny fingerprint kľúča:

en: Pubkey:
sk: Verejné kľúče:

en: Public key is disabled.
sk: Verejný kľúč je neplatný (disabled).

en: Quit without saving?
sk: Ukončiť bez uloženia?

en: Real name:
sk: Meno a priezvisko:

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
sk: Skutočne vytvoriť revokačné certifikáty? (a/N)

en: Really create?
sk: Skutočne vytvoriť?

en: Really delete this self-signature? (y/N)
sk: Skutočne zmazať tento podpis podpísaný sebou samým? (a/N)

en: Really remove all selected user IDs?
sk: Skutočne odstrániť všetky vybrané id užívateľa?

en: Really remove this user ID?
sk: Skutočne odstrániť toto id užívateľa?

en: Really revoke all selected user IDs?
sk: Skutočne revokovať všetky vybrané id užívateľa?

en: Really revoke this user ID?
sk: Skutočne revokovať toto id užívateľa?

en: Really sign all user IDs?
sk: Skutočne podpísať všetky id užívateľa?

en: Really sign?
sk: Skutočne podpísať?

en: Really update the preferences for the selected user IDs?
sk: Skutočne aktualizovať predvoľby pre vybrané id užívateľa?

en: Really update the preferences?
sk: Skutočne aktualizovať predvoľby?

en: Reason for revocation: %s
sk: Dôvod na revokáciu: %s

en: Repeat passphrase
sk: Opakovať heslo

en: Repeat passphrase:
sk: Opakujte heslo:

en: Requested keysize is %u bits
sk: Požadovaná dĺžka kľúča je %u bitov.

en: Revocation certificate created.
sk: Revokačný certifikát bol vytvorený.

en: Revocation certificate created.
    
    Please move it to a medium which you can hide away; if Mallory gets
    access to this certificate he can use it to make your key unusable.
    It is smart to print this certificate and store it away, just in case
    your media become unreadable.  But have some caution:  The print system of
    your machine might store the data and make it available to others!
sk: Bol vytvorený revokačný certifikát.
    
    Presuňte ho na médium, ktoré môžete schovať; ak Mallory získa k
    tomuto certifikátu prístup, môže znefunkčniť Váš kľúč. Jednoduché je
    vytlačiť certifikát a schovať ho, pre prípad že by médium bolo nečitateľné.
    Ale hrozí nebezpečenstvo: Tlačový systém Vášho počítača môže ukladať dáta a
    sprístupniť ich iným!

en: Save changes?
sk: Uložiť zmeny?

en: Secret key is available.
sk: Tajný kľúč je dostupný.

en: Secret parts of primary key are not available.
sk: Tajné časti primárneho kľúča nie sú dostupné.

en: Select the algorithm to use.
    
    DSA (aka DSS) is the digital signature algorithm which can only be used
    for signatures.  This is the suggested algorithm because verification of
    DSA signatures are much faster than those of ElGamal.
    
    ElGamal is an algorithm which can be used for signatures and encryption.
    OpenPGP distinguishs between two flavors of this algorithms: an encrypt only
    and a sign+encrypt; actually it is the same, but some parameters must be
    selected in a special way to create a safe key for signatures: this program
    does this but other OpenPGP implementations are not required to understand
    the signature+encryption flavor.
    
    The first (primary) key must always be a key which is capable of signing;
    this is the reason why the encryption only ElGamal key is not available in
    this menu.
sk: Vyberte algoritmus.
    
    DSA (nazývaný tiež DSS) je algoritmus digitálneho podpisu, ktorý môže byť
    použitý len pre podpisy. Je to odporúčaný algoritmus, pretože overenie
    DSA podpisov je oveľa rýchlejší ako v algoritme ElGamal.
    
    Algoritmus ElGamal môže byť používaný ako na podpisy tak na šifrovanie.
    Štandard OpenPGP rozlišuje medzi dvoma režimami tohto algoritmu:
    len šifrovanie a šifrovanie+podpis; v podstate je to rovnaké, ale niekoľko
    parametrov musí byť vybraných špeciálnym spôsobom pre vytvorenie bezpečného kľúča
    pre podpisy: tento program to vie, ale nie je vyžadované, aby aj iné
    implementácie OpenPGP pracovali v režime podpis+šifrovanie.
    
    Prvý (primárny) kľúč musí byť vždy kľúč, ktorý je schopný podpisovať;
    to je dôvod, prečo v tomto menu nie je k dispozícii kľúč algoritmu ElGamal
    určený len na šifrovanie.

en: Set command line to view Photo IDs
sk: Nastaviť príkazový riadok na prehliadanie
     fotografického ID

en: Show Photo IDs
sk: Zobraziť fotografické ID

en: Signature is valid for? (0)
sk: Podpis je platný na? (0)

en: Signature made %.*s using %s key ID %08lX
sk: Podpis vytvorený %.*s pomocou %s kľúča ID %08lX

en: Signature notation:
sk: Podpisová notácia:

en: Signature policy:
sk: Podpisová politika:

en: Syntax: gpg [options] [files]
    Check signatures against known trusted keys
sk: Syntax: gpg [nastavenia] [súbory]
    Skontroluje podpisy oproti známym dôveryhodným kľúčom

en: Syntax: gpg [options] [files]
    sign, check, encrypt or decrypt
    default operation depends on the input data
sk: Syntax: gpg [možnosti] [súbory]
    podpísať, overiť, šifrovať alebo dešifrovať
    implicitné operácie závisia od vstupných dát

en: The random number generator is only a kludge to let
    it run - it is in no way a strong RNG!
    
    DON'T USE ANY DATA GENERATED BY THIS PROGRAM!!
sk: Generátor náhodných čísel je len atrapa, aby program mohol bežať,
    v žiadnom prípade nie je kryptograficky bezpečný!
    
    NEPOUŽÍVAJTE ŽIADNE DÁTA VYTVORENÉ TÝMTO PROGRAMOM!!

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
sk: Podpis kľúča "%s" ním samým je
    podpis vo formáte PGP 2.x.

en: The signature is not valid.  It does make sense to remove it from
    your keyring.
sk: Podpis je neplatný. Je rozumné ho odstrániť z Vášho súboru kľúčov.

en: The use of this algorithm is only supported by GnuPG.  You will not be
    able to use this key to communicate with PGP users.  This algorithm is also
    very slow, and may not be as secure as the other choices.
sk: Tento algoritmus je podporovaný iba v GnuPG. Nebudete môcť použiť
    takto vytvorený kľúč pri komunikácii s používateľmi PGP. Algoritmus je
    veľmi pomalý a nemusí byť taký bezpečný ako ostatné.

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
sk: Užívateľské ID vo formáte PGP 2.x nemá žiadne predvoľby

en: This command is not allowed while in %s mode.
sk: Tento príkaz nie je v módoch %s dovolený.

en: This is a secret key! - really delete?
sk: Toto je tajný kľúč! - skutočne zmazať?

en: This is a signature which binds the user ID to the key. It is
    usually not a good idea to remove such a signature.  Actually
    GnuPG might not be able to use this key anymore.  So do this
    only if this self-signature is for some reason not valid and
    a second one is available.
sk: Toto je podpis, ktorý viaže identifikátor užívateľa ku kľúču. Zvyčajne
    nie je dobré takýto podpis odstrániť. GnuPG nemôže tento kľúč naďalej
    používať. Urobte to len v prípade, keď je tento podpis kľúča
    ním samým z nejakého dôvodu neplatný a keď je k dispozícii iný kľúč.

en: This is a valid signature on the key; you normally don't want
    to delete this signature because it may be important to establish a
    trust connection to the key or another key certified by this key.
sk: Toto je platný podpis kľúča; normálne nechcete tento podpis zmazať,
    pretože môže byť dôležitý pri vytváraní dôvery kľúča alebo iného kľúča
    ceritifikovaného týmto kľúčom.

en: This key belongs to us
sk: Tento kľúč patrí nám (máme zodpovedajúci tajný kľúč)

en: This key has been disabled
sk: Tento kľúč bol označený za neplatný (disabled)

en: This key has expired!
sk: Platnosť kľúča vypršala!

en: This key is due to expire on %s.
sk: Platnosť kľúča vyprší %s.

en: This key is not protected.
sk: Tento kľúč nie je chránený.

en: This key may be revoked by %s key
sk: Tento kľúč môže byť revokovaný kľúčom %s

en: This key probably belongs to the owner
sk: Tento kľúč pravdepodobne patrí jeho majiteľovi

en: This signature can't be checked because you don't have the
    corresponding key.  You should postpone its deletion until you
    know which key was used because this signing key might establish
    a trust connection through another already certified key.
sk: Tento podpis nemôže byť overený, pretože nemáte zodpovedajúci verejný kľúč.
    Jeho zmazanie by ste mali odložiť do času, keď budete vedieť, ktorý kľúč
    bol použitý, pretože tento podpisovací kľúč môže vytvoriť dôveru
    prostredníctvom iného už certifikovaného kľúča.

en: This signature expired on %s.
sk: Platnosť podpisu vyprší %s.

en: This would make the key unusable in PGP 2.x.
sk: To by spôsobilo nepoužitelnosť kľúča v PGP 2.x.

en: To be revoked by:
sk: Bude revokovaný:

en: To build the Web-of-Trust, GnuPG needs to know which keys are
    ultimately trusted - those are usually the keys for which you have
    access to the secret key.  Answer "yes" to set this key to
    ultimately trusted
sk: Aby bolo možné vybudovať pavučinu dôvery, musí GnuPG vedieť, ktorým kľúčom
    dôverujete absolútne - obyčajne sú to tie kľúče, pre ktoré máte prístup
    k tajným kľúčom. Odpovedzte "ano", aby ste nastavili tieto kľúče
    ako absolútne dôveryhodné

en: Total number processed: %lu
sk: Celkovo spracovaných kľúčov: %lu

en: Unable to open photo "%s": %s
sk: Nemožno otvoriť fotografiu "%s": %s

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
sk: Použitie: gpg [možnosti] [súbory] (-h pre pomoc)

en: Usage: gpgv [options] [files] (-h for help)
sk: Použitie: gpgv [možnosti] [súbory] (-h pre pomoc)

en: Use this key anyway?
sk: Použiť napriek tomu tento kľúč?

en: User ID "%s" is revoked.
sk: Užívateľské ID "%s" je revokované.

en: User ID is no longer valid
sk: Identifikátor užívateľa už neplatí

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
sk: VAROVÁNÍ: použitie parametra "%s" sa neodporúča

en: WARNING: %s overrides %s
sk: VAROVANIE: %s prepíše %s

en: WARNING: 2 files with confidential information exists.
sk: VAROVANIE: Existujú dva súbory s tajnými informáciami.

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
sk: VAROVANIE: Toto je PGP2 kľúč. Pridanie fotografického ID môže v niektorých
               verziách PGP viesť k odmietnutiu tohoto kľúča.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
sk: VAROVANIE: Toto je PGP2 kľúč. Pridanie fotografického ID môže v niektorých
               verziách PGP viesť k odmietnutiu tohto kľúča.

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
sk: VAROVANIE: Tento kľúč bol revokovaný jeho vlastníkom!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
sk: VAROVANIE: Tento kľúč nie certifikovaný dôveryhodným podpisom!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
sk: VAROVANIE: Tento kľúč nie je certifikovaný dostatočne dôveryhodnými podpismi!

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
sk: VAROVANIE: Tento podkľúč bol revokovaný jeho vlastníkom!

en: WARNING: Using untrusted key!
sk: VAROVANIE: Je použitý nedôveryhodný kľúč!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
sk: VAROVANIE: NEdôverujeme tomuto kľúču!

en: WARNING: Weak key detected - please change passphrase again.
sk: VAROVANIE: Zistený slabý kľúč - zmeňte, prosím, znovu heslo.

en: WARNING: `%s' is an empty file
sk: VAROVANIE: súbor `%s' je prázdny

en: WARNING: a user ID signature is dated %d seconds in the future
sk: VAROVANIE: podpis použivateľkého ID vznikol %d sekund v budúcnosti

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
sk: VAROVANIE: so zašifrovanou správou bolo manipulované!

en: WARNING: invalid notation data found
sk: VAROVANIE: nájdený neplatný formát zápisu dátumu

en: WARNING: invalid size of random_seed file - not used
sk: varovanie: neplatná veľkosť random_seed - súbor nepoužitý

en: WARNING: key %08lX may be revoked: fetching revocation key %08lX
sk: VAROVANIE: kľúč %08lX môže byť revokovaný: skúšam získať revokačný kľúč %08lX

en: WARNING: key %08lX may be revoked: revocation key %08lX not present.
sk: VAROVANIE: kľúč %08lX môže byť revokovaný: revokačný kľúč %08lX nenájdený.

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
sk: VAROVANIE: správa bola zašifrovaná slabým kľúčom v symetrickej šifre.

en: WARNING: message was not integrity protected
sk: VAROVANIE: správa nemá ochranu integrity

en: WARNING: multiple signatures detected.  Only the first will be checked.
sk: VAROVANIE: Nájdené viacnásobne podpisy. Skontrolovaný bude len prvý.

en: WARNING: nothing exported
sk: VAROVANIE: nič nebolo vyexportované

en: WARNING: options in `%s' are not yet active during this run
sk: VAROVANIE: nastavenie v `%s' ešte nie je aktívne

en: WARNING: program may create a core file!
sk: VAROVANIE: program môže vytvoriť súbor core!

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
sk: VAROVANIE: daný adresát (-r) bez použitia šifrovania s verejným kľúčom

en: WARNING: signature digest conflict in message
sk: VAROVANIE: konflikt hashu podpisu v správe

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
sk: VAROVANIE: nemožno %%-expandovať notácie (príliš dlhé). Použité neexpandované.

en: WARNING: unable to %%-expand policy url (too large).  Using unexpanded.
sk: VAROVANIE: nemôžem %%-expandovať URL politiky (príliš dlhé). Použité neexpandované.

en: WARNING: unable to remove temp directory `%s': %s
sk: VAROVANIE: nemôžem vymazať dočasný adresár `%s': %s

en: WARNING: unable to remove tempfile (%s) `%s': %s
sk: VAROVANIE: nemôžem vymazať dočasný súbor (%s) `%s': %s

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on %s "%s"
sk: VAROVANIE: vlastníctvo adresára %s nastavené nebezpečne "%s"

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on %s "%s"
sk: VAROVANIE: prístupové práva adresára %s nie sú nastavené bezpečne "%s"

en: WARNING: unsafe ownership on %s "%s"
sk: VAROVANIE: vlastníctvo pre %s nastavené nebezpečne "%s"

en: WARNING: unsafe permissions on %s "%s"
sk: VAROVANIE: prístupové práva pre %s nie sú nastavené bezpečne "%s"

en: WARNING: using insecure memory!
sk: VAROVANIE: Používaná pamäť nie je bezpečná!

en: WARNING: using insecure random number generator!!
sk: VAROVANIE: použitý generátor náhodných čísel nie je bezpečný!!

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
sk: Je potrebné vytvoriť veľa náhodných bajtov. Počas vytvárania môžete
    vykonávať inú prácu na počítači (písať na klávesnici, pohybovať myšou,
    používať disky); vďaka tomu má generátor lepšiu šancu získať dostatok entropie.

en: What keysize do you want? (1024)
sk: Akú veľkosť kľúča si prajete? (1024)

en: When you sign a user ID on a key, you should first verify that the key
    belongs to the person named in the user ID.  It is useful for others to
    know how carefully you verified this.
    
    "0" means you make no particular claim as to how carefully you verified the
        key.
    
    "1" means you believe the key is owned by the person who claims to own it
        but you could not, or did not verify the key at all.  This is useful for
        a "persona" verification, where you sign the key of a pseudonymous user.
    
    "2" means you did casual verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint and checked the user ID on the
        key against a photo ID.
    
    "3" means you did extensive verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint with the owner of the key in
        person, and that you checked, by means of a hard to forge document with a
        photo ID (such as a passport) that the name of the key owner matches the
        name in the user ID on the key, and finally that you verified (by exchange
        of email) that the email address on the key belongs to the key owner.
    
    Note that the examples given above for levels 2 and 3 are *only* examples.
    In the end, it is up to you to decide just what "casual" and "extensive"
    mean to you when you sign other keys.
    
    If you don't know what the right answer is, answer "0".
sk: Skôr ako podpíšete id užívateľa, mali by ste najprv overiť, či kľúč
    patrí osobe, ktorej meno je uvedené v identifikátore užívateľa.
    Je veľmi užitočné, keď ostatní vedia, ako dôsledne ste previedli
    takéto overenie.
    
    "0" znamená, že neuvádzate, ako dôsledne ste pravosť kľúča overili
    
    "1" znamená, že veríte tomu, že kľúč patrí osobe, ktorá je uvedená,
        v užívateľskom ID, ale nemohli ste alebo jste nepreverili túto skutočnosť.
        To je užitočné pre "osobnú" verifikáciu, keď podpisujete kľúče, ktoré
        používajú pseudonym užívateľa.
    
    "2" znamená, že ste čiastočne overili pravosť kľúča. Napr. ste overili
        fingerprint kľúča a skontrolovali identifikátor užívateľa
        uvedený na kľúči s fotografickým id.
    
    "3" Znamená, že ste vykonali veľmi dôkladné overenie pravosti kľúča.
        To môže napríklad znamenať, že ste overili fingerprint kľúča 
        jeho vlastníka osobne a ďalej ste pomocou tažko falšovateľného 
        dokumentu s fotografiou (napríklad pasu) overili, že meno majiteľa
        kľúča sa zhoduje s menom uvedeným v užívateľskom ID a ďalej ste 
        overili (výmenou elektronických dopisov), že elektronická adresa uvedená 
        v ID užívateľa patrí majiteľovi kľúča.
    
    Prosím nezabúdajte, že príklady uvedené pre úroveň 2 a 3 sú *len*
    príklady.
    Je len na Vašom rozhodnutí, čo "čiastočné" a "dôkladné" overenie znamená
    keď budete podpisovať kľúče iným užívateľom.
    
    Pokiaľ neviete, aká je správna odpoveď, odpovedzte "0".

en: You are about to revoke these signatures:
sk: Chystáte sa revokovať tieto podpisy:

en: You are using the `%s' character set.
sk: Používate znakovú sadu `%s'.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
sk: Nemôžete zmeniť dobu platnosti kľúča verzie 3

en: You can't delete the last user ID!
sk: Nemôžete zmazať posledné id užívateľa!

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
sk: Nešpecifikovali ste identifikátor užívateľa (user ID). Môžete použiť "-r"

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
sk: Nechcete heslo - to je *zlý* nápad!

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
    I will do it anyway.  You can change your passphrase at any time,
    using this program with the option "--edit-key".
sk: Nechcete heslo - to *nie je* dobrý nápad!
    Dobre, budem pokračovať bez hesla. Kedykoľvek môžete heslo zmeniť použitím
    tohto programu s parametrom "--edit-key".

en: You have signed these user IDs:
sk: Podpísali ste nasledujúce identifikátory užívateľa:

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
sk: Nemali by ste pridávať fotografické ID k PGP2 kľúču.

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
sk: Nemali by ste pridávať fotografické ID k PGP2 kľúču.

en: You may not make an OpenPGP signature on a PGP 2.x key while in --pgp2 mode.
sk: Nemôžete vytvoriť OpenPGP podpis kľúča typu PGP 2.x, keď ste v --pgp2 móde.

en: You must select at least one key.
sk: Musíte vybrať aspoň jeden kľúč.

en: You must select at least one user ID.
sk: Musíte vybrať aspoň jedno id užívateľa.

en: You need a Passphrase to protect your secret key.
sk: Na ochranu Vášho tajného kľúča musíte zadať heslo.

en: You need a passphrase to unlock the secret key for user:
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %08lX, created %s%s
sk: Potrebujete heslo, aby ste odomkli tajný kľúč pre užívateľa:
    "%.*s"
    kľúč s dĺžkou %u bitov, typ %s, ID %08lX, vytvorený %s%s

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
sk: Zvolili ste tento identifikátor užívateľa:
        "%s"

en: You should specify a reason for the certification.  Depending on the
    context you have the ability to choose from this list:
      "Key has been compromised"
          Use this if you have a reason to believe that unauthorized persons
          got access to your secret key.
      "Key is superseded"
          Use this if you have replaced this key with a newer one.
      "Key is no longer used"
          Use this if you have retired this key.
      "User ID is no longer valid"
          Use this to state that the user ID should not longer be used;
          this is normally used to mark an email address invalid.
sk: Mali by ste špecifikovať dôvod certifikácie. V závislosti na kontexte
    máte možnosť si vybrať zo zoznamu:
      "kľúč bol kompromitovaný"
          Toto použite, pokiaľ si myslíte, že k Vášmu tajnému kľúču získali
           prístup neoprávnené osoby.
      "kľúč je nahradený"
          Toto použite, pokiaľ ste tento kľúč nahradili novším kľúčom.
      "kľúč sa už nepoužíva"
          Toto použite, pokiaľ tento kľúč už nepoužívate.
      "Identifikátor užívateľa už nie je platný"
          Toto použite, pokiaľ by sa identifikátor užívateľa už nemal používať;
          normálne sa používa na označenie neplatnej e-mailové adresy.

en: Your current signature on "%s"
    has expired.
sk: Váš súčasný podpis na "%s"
    je len lokálny.

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
sk: Váš súčasný podpis na "%s"
    je len lokálny.

en: Your decision?
sk: Vaše rozhodnutie?

en: Your selection?
sk: Váš výber?

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
sk: Váš systém nevie zobraziť dátumy po roku 2038.
    V každom prípade budú dátumy korektne spracovávané do roku 2106.

en: [filename]
sk: [meno súboru]

en: [revocation]
sk: [revokácia]

en: [self-signature]
sk: [podpis kľúča ním samým]

en: [uncertain]
sk: [neistý]

en: `%s' already compressed
sk: `%s' je už skomprimovaný

en: `%s' is not a regular file - ignored
sk: `%s' nie je normálny súbor - ignorované

en: `%s' is not a valid long keyID
sk: `%s' nie je platné dlhé keyID

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
sk: meno môže obsahovať len písmená, číslice, bodky, podčiarníky alebo medzery a končiť s '='

en: a notation value must not use any control characters
sk: hodnota nesmie obsahovať žiadne kontrolné znaky

en: a user notation name must contain the '@' character
sk: hodnota musí obsahovať znak '@'

en: add a photo ID
sk: pridať fotografické ID

en: add a revocation key
sk: pridať revokačný kľúč

en: add a secondary key
sk: pridať sekundárny kľúč

en: add a user ID
sk: pridať identifikátor užívateľa

en: add this keyring to the list of keyrings
sk: pridať tento súbor kľúčov do zoznamu
     používaných súborov kľúčov

en: add this secret keyring to the list
sk: pridať tento súbor tajných kľúčov do zoznamu

en: always use a MDC for encryption
sk: na šifrovanie vždy použiť MDC

en: anonymous recipient; trying secret key %08lX ...
sk: anonymný adresát; skúšam tajný kľúč %08lX ...

en: armor header:
sk: ASCII hlavička:

en: armor: %s
sk: ASCII kódovanie: %s

en: assume no on most questions
sk: automaticky odpovedať NIE na väčšinu otázok

en: assume yes on most questions
sk: automaticky odpovedať áno na väčšinu otázok

en: assuming %s encrypted data
sk: predpokladám %s šifrovaných dát

en: assuming bad signature from key %08lX due to an unknown critical bit
sk: predpokladám neplatný podpis kľúčom %08lX, pretože je nastavený neznámy kritický bit

en: assuming signed data in `%s'
sk: predpokladám podpísané dáta v `%s'

en: bad MPI
sk: nesprávne MPI

en: bad URI
sk: nesprávne URI

en: bad certificate
sk: nesprávny certifikát

en: bad key
sk: nesprávny kľúč

en: bad passphrase
sk: nesprávne heslo

en: bad public key
sk: neplatný verejný kľúč

en: bad secret key
sk: neplatný tajný kľúč

en: bad signature
sk: neplatný podpis

en: batch mode: never ask
sk: dávkový režim: nikdy sa na nič nepýtať

en: be somewhat more quiet
sk: byť o trochu tichší

en: build_packet failed: %s
sk: build_packet zlyhala: %s

en: can't close `%s': %s
sk: nemôžem zavrieť `%s': %s

en: can't connect to `%s': %s
sk: nemôžem sa pripojiť k `%s': %s

en: can't create %s: %s
sk: %s: nemôžem vytvoriť: %s

en: can't create `%s': %s
sk: nemôžem vytvoriť `%s': %s

en: can't create directory `%s': %s
sk: nemôžem vytvoriť adresár `%s': %s

en: can't disable core dumps: %s
sk: nemôžem vypnúť vytváranie core súborov: %s

en: can't do that in batchmode
sk: nemožno previesť v dávkovom móde

en: can't do that in batchmode without "--yes"
sk: bez parametra "--yes" to nemožno v dávkovom móde previesť

en: can't get key from keyserver: %s
sk: nemôžem dostať kľúč zo servera kľúčov: %s

en: can't get server read FD for the agent
sk: nemožno získať server read file descriptor pre agenta

en: can't get server write FD for the agent
sk: nemožno získať server write file descriptor pre agenta

en: can't handle public key algorithm %d
sk: nemôžem pracovať s algoritmom verejného kľúča %d

en: can't handle text lines longer than %d characters
sk: nemôžem pracovať s riadkami dlhšími ako %d znakov

en: can't handle these multiple signatures
sk: neviem pracovať s týmito násobnými podpismi

en: can't open %s: %s
sk: nemožno otvoriť %s: %s

en: can't open `%s'
sk: nemožno otvoriť `%s'

en: can't open `%s': %s
sk: nemôžem otvoriť `%s': %s

en: can't open file: %s
sk: nemožno otvoriť súbor: %s

en: can't open signed data `%s'
sk: nemôžem otvoriť podpísané dáta '%s'

en: can't open the keyring
sk: nemôžem otvoriť súbor kľúčov

en: can't query password in batchmode
sk: v dávkovom režime sa nemôžem pýtať na heslo

en: can't read `%s': %s
sk: nemôžem čítať `%s': %s

en: can't search keyserver: %s
sk: nemôžem prehľadávať server kľúčov: %s

en: can't set client pid for the agent
sk: nemôžem nastaviť PID klienta pre gpg-agenta

en: can't stat `%s': %s
sk: nemôžem použiť príkaz stat na `%s': %s

en: can't use a symmetric ESK packet due to the S2K mode
sk: v móde S2K nemožno použiť symetrický ESK paket

en: can't write `%s': %s
sk: nemôžem zapisovať do `%s': %s

en: cancelled by user
sk: zrušené užívateľom

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
sk: kľúč vo formáte PGP 2.x nemožno poveriť revokáciou

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
sk: nemôžem sa vyvarovať slabého kľúča pre symetrickú šifru; operáciu som skúsil %d krát!

en: change the expire date
sk: zmeniť dobu platnosti

en: change the ownertrust
sk: zmeniť dôveryhodnosť vlastníka kľúča

en: change the passphrase
sk: zmeniť heslo

en: check key signatures
sk: skontrolovať podpisy kľúčov

en: checking at depth %d signed=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d
sk: kontrola v hĺbke %d podpísané=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d

en: checking created signature failed: %s
sk: kontrola vytvoreného podpisu sa nepodarila: %s

en: checking keyring `%s'
sk: kontrolujem súbor kľúčov (keyring) `%s'

en: checking the trustdb
sk: kontrolujem databázu dôvery

en: checksum error
sk: chyba kontrolného súčtu

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
sk: šifrovací algoritmus %d%s je neznamý alebo je zakázaný

en: cipher extension "%s" not loaded due to unsafe permissions
sk: šifra "%s" nebola nahraná, pretože prístupové práva nie sú nastavené bezpečne

en: communication problem with gpg-agent
sk: problém v komunikácii s gpg-agentom

en: completes-needed must be greater than 0
sk: položka completes-needed musí byť väčšia ako 0

en: compress algorithm must be in range %d..%d
sk: kompresný algoritmus musí byť v rozmedzí %d..%d

en: conflicting commands
sk: konfliktné príkazy

en: could not parse keyserver URI
sk: nemožno použiť URI servera kľúčov - chyba analýzy URI

en: create ascii armored output
sk: vytvor výstup zakódovaný pomocou ASCII

en: data not saved; use option "--output" to save it
sk: dáta neboli uložené; na ich uloženie použite prepínač "--output"

en: dearmoring failed: %s
sk: dekódovanie z ASCII formátu zlyhalo: %s

en: decrypt data (default)
sk: dešifrovať dáta (implicitne)

en: decryption failed: %s
sk: dešifrovanie zlyhalo: %s

en: decryption okay
sk: dešifrovanie o.k.

en: delete a secondary key
sk: zmazať sekundárny kľúč

en: delete signatures
sk: zmazať podpisy

en: delete user ID
sk: zmazať identifikátor užívateľa

en: deleting keyblock failed: %s
sk: zmazanie bloku kľúča sa nepodarilo:  %s

en: digest algorithm `%s' is read-only in this release
sk: hashovací algoritmus `%s' je len na čítanie v tejto verzii

en: disable a key
sk: nastaviť kľúč ako neplatný (disable)

en: do not force v3 signatures
sk: nevynucovať podpisy verzie 3

en: do not force v4 key signatures
sk: nevynucovať podpisy verzie 4

en: do not make any changes
sk: nevykonať žiadne zmeny

en: don't use the terminal at all
sk: vôbec nepoužívať terminál

en: emulate the mode described in RFC1991
sk: emulovať mód popísaný v RFC1991

en: enable a key
sk: nastaviť kľúč ako platný (enable)

en: enarmoring failed: %s
sk: kódovanie do ASCII formátu zlyhalo: %s

en: encrypt data
sk: šifrovať dáta

en: encrypted with %s key, ID %08lX
sk: zašifrovaná %s kľúčom, ID %08lX

en: encrypted with %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
sk: zašifrované %u-bitovým %s kľúčom, ID %08lX, vytvoreným %s

en: encrypted with unknown algorithm %d
sk: zašifrované neznámym algoritmom %d

en: encrypting a message in --pgp2 mode requires the IDEA cipher
sk: šifrovanie správ v móde --pgp2 vyžaduje algoritmus IDEA

en: encryption only with symmetric cipher
sk: šifrovanie len so symetrickou šifrou

en: error creating `%s': %s
sk: chyba pri vytváraní `%s': %s

en: error creating keyring `%s': %s
sk: chyba pri vytváraní súboru kľúčov (keyring)`%s': %s

en: error creating passphrase: %s
sk: chyba pri vytváraní hesla: %s

en: error finding trust record: %s
sk: chyba pri hľadaní záznamu dôvery: %s

en: error in trailer line
sk: chyba v pätičke

en: error reading `%s': %s
sk: chyba pri čítaní `%s': %s

en: error reading keyblock: %s
sk: chyba pri čítaní bloku kľúča: %s

en: error reading secret keyblock `%s': %s
sk: chyba pri čítaní bloku tajného kľúča `%s': %s

en: error sending to `%s': %s
sk: chyba pri posielaní na `%s': %s

en: error writing keyring `%s': %s
sk: chyba pri zápise súboru kľúčov (keyring)  `%s': %s

en: error writing public keyring `%s': %s
sk: chyba pri zápise do súboru verejných kľúčov `%s': %s

en: error writing secret keyring `%s': %s
sk: chyba pri zápise do súboru tajných kľúčov `%s': %s

en: error: invalid fingerprint
sk: chyba: neplatný odtlačok

en: error: missing colon
sk: chyba: chýba čiarka

en: error: no ownertrust value
sk: chyba: žiadna úroveň dôveryhodnosti

en: export keys
sk: exportovať kľúče

en: export keys to a key server
sk: exportovať kľúče na server kľúčov

en: export the ownertrust values
sk: exportovať hodnoty dôveryhodnosti
     vlastníka kľúča

en: external program calls are disabled due to unsafe options file permissions
sk: volanie externého programu zrušené kvôli nebezbečným právam súboru nastavení

en: failed sending to `%s': status=%u
sk: zlyhalo posielanie na `%s': (status=%u)

en: failed to initialize the TrustDB: %s
sk: nemôžem inicializovať databázu dôvery: %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
sk: zlyhalo obnovenie vyrovnávacej pamäti kľúčov: %s

en: file close error
sk: chyba pri zatváraní súboru

en: file create error
sk: chyba pri vytváraní súboru

en: file delete error
sk: chyba pri mazaní súboru

en: file exists
sk: súbor existuje

en: file open error
sk: chyba pri otváraní súboru

en: file read error
sk: chyba pri čítaní súboru

en: file rename error
sk: chyba pri premenovávaní súboru

en: file write error
sk: chyba pri zápise súboru

en: fix a corrupted trust database
sk: opraviť narušenú databázu dôvery

en: flag user ID as primary
sk: označiť užívateľské ID ako primárne

en: force v3 signatures
sk: vynútiť podpisy verzie 3

en: force v4 key signatures
sk: vynútiť podpisy verzie 4

en: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
sk: vyžiadaný kompresný algoritmus %s (%d) nevyhovuje predvoľbám príjemcu

en: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
sk: vyžiadaný hashovací algoritmus %s (%d) nevyhovuje predvoľbám príjemcu

en: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
sk: vyžiadaná symetrická šifra %s (%d) nevyhovuje predvoľbám príjemcu

en: general error
sk: všeobecná chyba

en: generate a new key pair
sk: vytvoriť nový pár kľúčov

en: generate a revocation certificate
sk: vytvoriť revokačný certifikát

en: generating the deprecated 16-bit checksum for secret key protection
sk: generujem zastaralý 16 bitový kontrolný súčet na ochranu tajného kľúča

en: gpg-agent is not available in this session
sk: gpg-agent nie je v tomto sedení dostupný

en: gpg-agent protocol version %d is not supported
sk: gpg-agent protokol verzie %d nie je podporovaný

en: iImMqQsS
sk: iImMuUsS

en: import keys from a key server
sk: importovať kľúče zo servera kľúčov

en: import ownertrust values
sk: importovať hodnoty dôveryhodnosti
     vlastníka kľúča

en: import/merge keys
sk: importovať/zlúčiť kľúče

en: input line %u too long or missing LF
sk: vstupný riadok %u je príliš dlhý alebo na konci chýba znak LF

en: input line longer than %d characters
sk: vstupný riadok je dlhší ako %d znakov

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
sk: neplatný mód S2K; musí byť 0, 1 alebo 3

en: invalid argument
sk: neplatný argument

en: invalid armor
sk: neplatný spôsob reprezentácie v ASCII

en: invalid armor header:
sk: neplatná hlavička ASCII kódovania:

en: invalid armor: line longer than %d characters
sk: neplatné kódovanie ASCII: riadok je dlhší ako %d znakov

en: invalid character in preference string
sk: neplatný znak v reťazci s predvoľbami

en: invalid clearsig header
sk: neplatná hlavička podpisu v čitateľnom formáte

en: invalid dash escaped line:
sk: nesprávne označenie riadku mínusmi:

en: invalid default preferences
sk: neplatné defaultné predvoľby

en: invalid default-check-level; must be 0, 1, 2, or 3
sk: neplatná implicitná úroveň kontroly; musí byť 0, 1, 2 alebo 3

en: invalid export options
sk: neplatný parameter pre export

en: invalid hash algorithm `%s'
sk: neplatný hashovací algoritmus `%s'

en: invalid import options
sk: neplatný parameter pre import

en: invalid keyring
sk: neplatný súbor kľúčov

en: invalid packet
sk: neplatný paket

en: invalid passphrase
sk: nesprávne heslo

en: invalid personal cipher preferences
sk: neplatné užívateľské predvoľby pre šifrovanie

en: invalid personal compress preferences
sk: neplatné užívateľské predvoľby pre kompresiu

en: invalid personal digest preferences
sk: neplatné užívateľské predvoľby pre hashovanie

en: invalid radix64 character %02x skipped
sk: neplatný znak vo formáte radix64 %02x bol preskočený

en: invalid response from agent
sk: neplatná reakcia od agenta

en: invalid root packet detected in proc_tree()
sk: nájdený neplatný koreňový paket v proc_tree()

en: invalid symkey algorithm detected (%d)
sk: detekovaný neplatný algoritmus pre symetrický kľúč (%d)

en: invalid value
sk: neplatná hodnota

en: key %08lX has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
sk: kľúč %08lX bol vytvorený %lu sekund v budúcnosti (došlo ku zmene času alebo
    je problém so systémovým časom)

en: key %08lX has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
sk: kľúč %08lX bol vytvorený %lu sekund v budúcnosti (došlo ke zmene času alebo
    je problém so systémovým časom)

en: key %08lX incomplete
sk: kľúč %08lX: nekompletný

en: key %08lX marked as ultimately trusted
sk: kľúč %08lX označený ako absolútne dôveryhodný.

en: key %08lX occurs more than once in the trustdb
sk: kľúč %08lX sa v databáze dôvery vyskytuje viac ako raz

en: key %08lX: "%s" %d new signatures
sk: kľúč %08lX: "%s" %d nových podpisov

en: key %08lX: "%s" %d new subkeys
sk: kľúč %08lX: "%s" %d nových podkľúčov

en: key %08lX: "%s" %d new user IDs
sk: kľúč %08lX: "%s" %d nových identifikátorov užívateľa

en: key %08lX: "%s" 1 new signature
sk: kľúč %08lX: "%s" 1 nový podpis

en: key %08lX: "%s" 1 new subkey
sk: kľúč %08lX: "%s" 1 nový podkľúč

en: key %08lX: "%s" 1 new user ID
sk: kľúč %08lX: "%s" 1 nový identifikátor užívateľa

en: key %08lX: "%s" not changed
sk: kľúč %08lX: "%s" bez zmeny

en: key %08lX: "%s" revocation certificate added
sk: kľúč %08lX: pridaný revokačný certifikát "%s"

en: key %08lX: "%s" revocation certificate imported
sk: kľúč %08lX: "%s" revokačný certifikát importovaný

en: key %08lX: HKP subkey corruption repaired
sk: kľúč %08lX: HKP poškodenie podkľúča opravené

en: key %08lX: PGP 2.x style key - skipped
sk: kľúč %08lX: PGP 2.x kľúč - preskočené

en: key %08lX: accepted as trusted key
sk: kľúč %08lX: akceptovaný ako dôveryhodný kľúč

en: key %08lX: accepted non self-signed user ID '%s'
sk: kľúč %08lX: prijaté id užívateľa '%s', ktorý nie je podpísaný ním samým

en: key %08lX: already in secret keyring
sk: kľúč %08lX: je už v súbore tajných kľúčov

en: key %08lX: can't locate original keyblock: %s
sk: kľúč %08lX: nemôžem nájsť originálny blok kľúča: %s

en: key %08lX: can't read original keyblock: %s
sk: kľúč %08lX: nemôžem čítať originálny blok kľúča: %s

en: key %08lX: direct key signature added
sk: kľúč %08lX: podpis kľúča ním samým (direct key signature)

en: key %08lX: doesn't match our copy
sk: kľúč %08lX: nezodpovedá našej kópii

en: key %08lX: duplicated user ID detected - merged
sk: kľúč %08lX: zistený duplikovaný identifikátor užívateľa - zlúčený

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - rejected
sk: kľúč %08lX: neplatný revokačný certifikát: %s - zamietnuté

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - skipped
sk: kľúč %08lX: neplatný revokačný certifikát: %s - preskočené

en: key %08lX: invalid self-signature on user id "%s"
sk: kľúč %08lX: neplatný podpis kľúča ním samým u užívateľského id "%s"

en: key %08lX: invalid subkey binding
sk: kľúč %08lX: neplatná väzba podkľúča

en: key %08lX: invalid subkey revocation
sk: kľúč %08lX: neplatný revokačný podkľúč

en: key %08lX: key has been revoked!
sk: kľúč %08lX: kľúč bol revokovaný

en: key %08lX: new key - skipped
sk: kľúč %08lX: nový kľúč - preskočený

en: key %08lX: no public key - can't apply revocation certificate
sk: kľúč %08lX: chýba verejný kľúč - nemôžem aplikovať revokačný certifikát

en: key %08lX: no public key for trusted key - skipped
sk: kľúč %08lX: nenájdený verejný kľúč k dôveryhodnému kľúču - preskočené

en: key %08lX: no subkey for key binding
sk: kľúč %08lX: neexistuje podkľúč pre viazanie kľúčov

en: key %08lX: no subkey for key revocation
sk: kľúč %08lX: neexistuje podkľúč na revokáciu kľúča

en: key %08lX: no subkey for subkey revocation packet
sk: kľúč %08lX: neexistuje podkľúč pre revokáciu kľúča

en: key %08lX: no user ID
sk: kľúč %08lX: chyba identifikátor užívateľa

en: key %08lX: no user ID for signature
sk: kľúč %08lX: neexistuje id užívateľa pre podpis

en: key %08lX: no valid user IDs
sk: kľúč %08lX: chýba platný identifikátor užívateľa

en: key %08lX: non exportable signature (class %02x) - skipped
sk: kľúč %08lX: podpis nie je exportovateľný (trieda %02x) - preskočené

en: key %08lX: not a rfc2440 key - skipped
sk: kľúč %08lX: nie je vo formáte RFC 2440 - preskočené

en: key %08lX: not protected - skipped
sk: kľúč %08lX: nie je chránený - preskočené

en: key %08lX: public key "%s" imported
sk: kľúč %08lX: verejný kľúč "%s" importovaný

en: key %08lX: public key not found: %s
sk: kľúč %08lX: verejný kľúč nenájdený: %s

en: key %08lX: removed multiple subkey binding
sk: kľúč %08lX: zmazaná viacnásobná väzba podkľúča

en: key %08lX: removed multiple subkey revocation
sk: kľúč %08lX: zmazaná viacnásobná revokácia podkľúča

en: key %08lX: revocation certificate at wrong place - skipped
sk: kľúč %08lX: revokačný certifikát na zlom mieste - preskočené

en: key %08lX: secret key imported
sk: kľúč %08lX: tajný kľúč importovaný

en: key %08lX: secret key not found: %s
sk: kľúč %08lX: nebol nájdený tajný kľúč: %s

en: key %08lX: secret key with invalid cipher %d - skipped
sk: kľúč %08lX: tajný kľúč bez verejného kľúča %d - preskočené

en: key %08lX: secret key without public key - skipped
sk: kľúč %08lX: tajný kľúč bez verejného kľúča - preskočené

en: key %08lX: skipped subkey
sk: kľúč %08lX: podkľúč preskočený

en: key %08lX: skipped user ID '
sk: kľúč %08lX: identifikátor užívateľa preskočený '

en: key %08lX: subkey has been revoked!
sk: kľúč %08lX: podkľúč bol revokovaný!

en: key %08lX: subkey signature in wrong place - skipped
sk: kľúč %08lX: podpis subkľúča na zlom mieste - preskočené

en: key %08lX: this is a PGP generated ElGamal key which is NOT secure for signatures!
sk: kľúč %08lX: toto je kľúč algoritmu ElGamal vygenerovaný v PGP - podpisy ním vytvorené NIE SÚ bezpečné!

en: key %08lX: unexpected signature class (0x%02X) - skipped
sk: kľúč %08lX: neočakávaná podpisová trieda (0x%02X) - preskočené

en: key %08lX: unsupported public key algorithm
sk: kľúč %08lX: nepodporovaný algoritmus verejného kľúča

en: key %08lX: unsupported public key algorithm on user id "%s"
sk: kľúč %08lX: nepodporovaný algoritmus verejného kľúča u užívateľského id "%s"

en: key `%s' not found: %s
sk: kľúč `%s' nebol nájdený: %s

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
sk: kľúč bol vytvorený %lu sekund v budúcnosti (došlo k zmene času alebo
    je problém so systémovým časom)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
sk: kľúč bol vytvorený %lu sekund v budúcnosti (došlo k zmene času alebo
    je problém so systémovým časom)

en: key incomplete
sk: kľúč nekompletný

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
sk: kľúč nie je označený ako nedostatočne bezpečný - nemôžem ho použiť s falošným RNG!

en: key marked as ultimately trusted.
sk: kľúč označený ako absolútne dôveryhodný.

en: keyring `%s' created
sk: súbor kľúčov (keyring) `%s' vytvorený

en: keyserver error
sk: chyba servera kľúčov

en: keysize invalid; using %u bits
sk: neplatná dĺžka kľúča; použijem %u bitov

en: keysize rounded up to %u bits
sk: dĺžka kľúča zaokrúhlená na %u bitov

en: keysize too large; %d is largest value allowed.
sk: veľkosť kľúča je príliš veľká; maximálna povolená hodnota je %d.

en: keysize too small; 1024 is smallest value allowed for RSA.
sk: veľkosť kľúča je príliš malá; minimálna povolená veľkosť pre RSA je 1024 bitov.

en: keysize too small; 768 is smallest value allowed.
sk: veľkosť kľúča je príliš malá; minimálna povolená veľkosť je 768 bitov.

en: line too long
sk: riadok je príliš dlhý

en: list key and user IDs
sk: vypísať zoznam kľúčov a id užívateľov

en: list keys
sk: vypísať zoznam kľúčov

en: list keys and fingerprints
sk: vypísať zoznam kľúčov a fingerprintov

en: list keys and signatures
sk: vypísať zoznam kľúčov a podpisov

en: list only the sequence of packets
sk: vypísať len poradie paketov

en: list preferences (expert)
sk: vypísať zoznam predvolieb (pre expertov)

en: list preferences (verbose)
sk: vypísať zoznam predvolieb (podrobne)

en: list secret keys
sk: vypísať zoznam tajných kľúčov

en: list signatures
sk: vypísať zoznam podpisov

en: make a detached signature
sk: vytvoriť podpis oddelený od dokumentu

en: make timestamp conflicts only a warning
sk: konflikt časového razítka

en: make_keysig_packet failed: %s
sk: make_keysig_packet zlyhala: %s

en: malformed CRC
sk: nesprávny formát CRC

en: malformed GPG_AGENT_INFO environment variable
sk: zlý formát premennej prostredia GPG_AGENT_INFO

en: malformed user id
sk: nesprávny formát id užívateľa

en: marginals-needed must be greater than 1
sk: položka marginals-needed musí byť väčšia ako 1

en: max-cert-depth must be in range 1 to 255
sk: položka max-cert-depth musí byť v rozmedzí od 1 do 255

en: moving a key signature to the correct place
sk: presúvam podpis kľúča na správne miesto

en: nested clear text signatures
sk: vnorené podpisy v čitateľnom formátu

en: network error
sk: chyba siete

en: never
sk: nikdy

en: never use a MDC for encryption
sk: na šifrovanie nikdy nepoužiť MDC

en: new configuration file `%s' created
sk: vytvorený nový konfiguračný súbor `%s'

en: next trustdb check due at %s
sk: dalšia kontrola databázy dôvery %s

en: no
sk: nie

en: no = sign found in group definition "%s"
sk: no = podpis nájdený v definícii skupiny "%s"

en: no corresponding public key: %s
sk: žiadny zodpovedajúci verejný kľúč: %s

en: no default secret keyring: %s
sk: nie je nastavený implicitný súbor tajných kľúčov %s

en: no entropy gathering module detected
sk: nebol detekovaný žiadny modul na získanie entropie

en: no need for a trustdb check
sk: nie je nutné kontrolovať databázu dôvery

en: no remote program execution supported
sk: žiadne vzialené vykonávanie programu nie je podporované

en: no revocation keys found for `%s'
sk: žiadne revokačné kľúče pre `%s' nenájdené

en: no secret key
sk: neexistuje tajný kľúč

en: no signed data
sk: chýbajú podpísané dáta

en: no such user id
sk: užívateľ s týmto id neexistuje

en: no valid OpenPGP data found.
sk: nenájdené žiadne platné dáta vo formáte OpenPGP.

en: no valid addressees
sk: žiadne platné adresy

en: no writable keyring found: %s
sk: nenájdený zapisovateľný súbor kľúčov (keyring): %s

en: no writable public keyring found: %s
sk: nenájdený zapisovateľný súbor verejných kľúčov (pubring): %s

en: no writable secret keyring found: %s
sk: nenájdený zapisovateľný súbor tajných kľúčov (secring): %s

en: not a detached signature
sk: toto nie je podpis oddelený od dokumentu

en: not encrypted
sk: nezašifrované

en: not human readable
sk: nie je v priamo čitateľnom formáte

en: not processed
sk: nespracované

en: not supported
sk: nepodporované

en: note: random_seed file is empty
sk: poznámka: súbor random_seed je prázdny

en: note: random_seed file not updated
sk: poznámka: súbor random_seed nie je aktualizovaný

en: okay, we are the anonymous recipient.
sk: o.k., my sme anonymný adresát.

en: old encoding of the DEK is not supported
sk: staré kódovanie DEK nie je podporováné

en: old style (PGP 2.x) signature
sk: podpis starého typu (PGP 2.x)

en: operation is not possible without initialized secure memory
sk: vykonanie operácie nie je možné bez inicializovanej bezpečnej pamäte

en: option file `%s': %s
sk: súbor s možnosťami `%s': %s

en: original file name='%.*s'
sk: pôvodné meno súboru='%.*s'

en: ownertrust information cleared
sk: informácie o dôveryhodnosti vlastníka kľúča vymazané

en: passphrase not correctly repeated; try again
sk: heslo nie je zopakované správne; skúste to znovu

en: passphrase too long
sk: heslo je príliš dlhé

en: please enter an optional but highly suggested email address
sk: prosím, vložte e-mailovú adresu (nepovinné, ale veľmi odporúčané)

en: please see http://www.gnupg.org/faq.html for more information
sk: Viac informácií nájdete na adrese http://www.gnupg.org/faq.html

en: please see http://www.gnupg.org/why-not-idea.html for more information
sk: viac informácií nájdete v dokumente http://www.gnupg.cz/why-not-idea.html

en: please use "%s%s" instead
sk: použite namiesto neho "%s%s"

en: preference %c%lu duplicated
sk: duplicita predvoľby %c%lu

en: preference %c%lu is not valid
sk: predvoľba %c%lu nie je platná

en: premature eof (in CRC)
sk: predčasný koniec súboru (v CRC)

en: premature eof (in Trailer)
sk: predčasný koniec súboru (v pätičke)

en: premature eof (no CRC)
sk: predčasný koniec súboru (žiadne CRC)

en: problem handling encrypted packet
sk: problém so zašifrovaným paketom

en: problem with the agent - disabling agent use
sk: problém s agentom - používanie agenta vypnuté

en: problem with the agent: agent returns 0x%lx
sk: problém s agentom: agent vracia 0x%lx

en: prompt before overwriting
sk: vyžiadať potvrdenie pred prepísaním

en: protection algorithm %d%s is not supported
sk: ochranný algoritmus %d%s nie je podporováný

en: public and secret key created and signed.
sk: verejný a tajný kľúč boli vytvorené a podpísané.

en: public key %08lX is %lu second newer than the signature
sk: verejný kľúč %08lX je o %lu sekund novší než podpis

en: public key %08lX is %lu seconds newer than the signature
sk: verejný kľúč %08lX je o %lu sekund novší než podpis

en: public key %08lX not found: %s
sk: verejný kľúč %08lX nebol nájdený: %s

en: public key decryption failed: %s
sk: dešifrovanie verejným kľúčom zlyhalo: %s

en: public key does not match secret key!
sk: verejný kľúč nesúhlasí s tajným!

en: public key encrypted data: good DEK
sk: dáta zašifrované verejným kľúčom: správny DEK

en: public key is %08lX
sk: verejný kľúč je %08lX

en: public key not found
sk: verejný kľúč nenájdený

en: public key of ultimately trusted key %08lX not found
sk: verejný kľúč k absolútne dôveryhodnému kľúču  %08lX nebol nájdený

en: q
sk: u

en: qQ
sk: uUqQ

en: quit
sk: ukončiť

en: quit this menu
sk: ukončiť toto menu

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
sk: neplatný znak (quoted-printable) v ASCII kódovaní - pravdepodobne bol použitý nesprávny MTA

en: read error: %s
sk: chyba pri čítaní: %s

en: read options from file
sk: čítať nastavenia zo súboru

en: reading from `%s'
sk: čítam z `%s'

en: reading options from `%s'
sk: čítam možnosti z `%s'

en: reading stdin ...
sk: čítam štandardný vstup (stdin) ...

en: reason for revocation:
sk: dôvod na revokáciu:

en: remove keys from the public keyring
sk: odstrániť kľúč zo súboru verejných kľúčov

en: remove keys from the secret keyring
sk: odstrániť kľúč zo súboru tajných kľúčov

en: requesting key %08lX from %s
sk: požadujem kľúč %08lX z %s

en: resource limit
sk: obmedzenie zdrojov

en: rev! subkey has been revoked: %s
sk: rev! podkľúč bol revokovaný: %s

en: rev- faked revocation found
sk: rev- nájdená falošná revokácia

en: rev? problem checking revocation: %s
sk: rev? problém overenia revokácie: %s

en: revocation comment:
sk: revokačná poznámka:

en: revoke a secondary key
sk: revokovať sekundárny kľúč

en: revoke a user ID
sk: revokovať identifikátor užívateľa

en: revoke signatures
sk: revokovať podpisy

en: revuid
sk: revsig

en: rounded up to %u bits
sk: zaokrúhlené na %u bitov

en: save
sk: uložiť

en: save and quit
sk: uložiť a ukončiť

en: search for keys on a key server
sk: vyhľadať kľúče na serveri kľúčov

en: searching for "%s" from HKP server %s
sk: vyhľadávam "%s" na HKP serveri %s

en: secret key `%s' not found: %s
sk: tajný kľúč `%s' nebol nájdený: %s

en: secret key not available
sk: tajný kľúč nie je dostupný

en: secret key parts are not available
sk: tajné časti kľúča nie sú dostupné

en: select secondary key N
sk: vyberte sekundárny kľúč N

en: select user ID N
sk: vyberte identifikátor užívateľa N

en: selected certification digest algorithm is invalid
sk: vybraný hashovací algoritmus je neplatný

en: selected cipher algorithm is invalid
sk: vybraný šifrovací algoritmus je neplatný

en: selected digest algorithm is invalid
sk: vybraný hashovací algoritmus je neplatný

en: set all packet, cipher and digest options to OpenPGP behavior
sk: nastav všetky vlastnosti paketov, šifier
     a hashov ako v OpenPGP

en: set all packet, cipher and digest options to PGP 2.x behavior
sk: nastav všetky vlastnosti paketov, šifier
     a hashov ako v PGP 2.x

en: set preference list
sk: nastaviť zoznam predvolieb

en: show fingerprint
sk: vypísať fingerprint

en: show photo ID
sk: ukázať fotografické ID

en: show this help
sk: ukázať túto pomoc

en: show which keyring a listed key is on
sk: ukáž v ktorom súbore kľúčov je vypísaný kľúč

en: sign a key
sk: podpísať kľúč

en: sign a key locally
sk: podpísať kľúč lokálne

en: sign a key locally and non-revocably
sk: podpísať kľúč lokálne a bez možnosti
     revokácie podpisu

en: sign a key non-revocably
sk: podpísať kľúč bez možnosti revokácie podpisu

en: sign or edit a key
sk: podpísať alebo modifikovať kľúč

en: sign the key
sk: podpísať kľúč

en: sign the key locally
sk: podpísať kľúč lokálne

en: sign the key locally and non-revocably
sk: podpísať kľúč lokálne a bez možnosti odvolať podpis (non-revocably)

en: sign the key non-revocably
sk: podpísať kľúč bez možnosti odvolať podpis (non-revocably)

en: signature verification suppressed
sk: verifikácia podpisu potlačená

en: signing failed: %s
sk: podpisovanie zlyhalo: %s

en: signing:
sk: podpisujem:

en: skipped `%s': %s
sk: preskočený `%s': %s

en: skipped `%s': duplicated
sk: preskočený `%s': duplikovaný

en: skipped `%s': this is a PGP generated ElGamal key which is not secure for signatures!
sk: preskočený `%s': toto je vygenerovaný PGP kľúč podľa algoritmu ElGamal,
    podpisy vytvorené týmto kľúčom nie sú bezpečné!

en: skipped: public key already set
sk: preskočené: verejný kľúč je už nastavený

en: skipped: public key already set as default recipient
sk: preskočené: verejný kľúč je už nastavený podľa implicitného adresáta

en: skipped: secret key already present
sk: preskočené: tajný kľúč je už v databáze

en: skipping block of type %d
sk: blok typu %d bol preskočený

en: skipping v3 self-signature on user id "%s"
sk: preskočený v3 podpis kľúča ním samým u užívateľského id "%s"

en: sorry, can't do this in batch mode
sk: nemožno previesť v dávkovom móde

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
sk: samostatný revokačný certifikát -  použite "gpg --import", ak ho chcete využiť

en: standalone signature of class 0x%02x
sk: samostatný podpis triedy 0x%02x

en: store only
sk: len uloženie

en: subpacket of type %d has critical bit set
sk: podpaket typu %d má nastavený kritický bit

en: success sending to `%s' (status=%u)
sk: úspešné odoslanie na `%s' (status=%u)

en: system error while calling external program: %s
sk: systémová chyba pri volaní externého programu: %s

en: take the keys from this keyring
sk: Zmazať tento kľúč zo súboru kľúčov?

en: the IDEA cipher plugin is not present
sk: IDEA modul pre GnuPG nenájdený

en: the given certification policy URL is invalid
sk: zadané URL pre certifikačnú politiku je neplatné

en: the given signature policy URL is invalid
sk: zadané URL pre podpisovú politiku je neplatné

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
sk: podpis nebolo možné overiť.
    Prosím, nezabúdajte, že súbor s podpisom (.sig alebo .asc)
    by mal byť prvým súborom zadaným na príkazovom riadku.

en: the trustdb is corrupted; please run "gpg --fix-trustdb".
sk: databáza dôvery je poškodená; prosím spustite "gpg --fix-trustdb".

en: there is a secret key for public key "%s"!
sk: existuje tajný kľúč pre tento verejný kľúč "%s"!

en: this cipher algorithm is deprecated; please use a more standard one!
sk: tento šifrovací algoritmus je zastaralý; prosím, použite nejaký štandardnejší!

en: this may be caused by a missing self-signature
sk: môže to byť spôsobené chýbajúcim podpisom kľúča ním samým

en: this message may not be usable by %s
sk: táto správa nemusí byť s %s použiteľná

en: this platform requires temp files when calling external programs
sk: táto platforma potrebuje dočasné súbory na spustenie externého programu

en: throw keyid field of encrypted packets
sk: zahodiť identifikátor kľúča zo šifrovaných
     paketov

en: timestamp conflict
sk: konflikt časového razítka

en: toggle between secret and public key listing
sk: prepnúť medzi vypísaním zoznamu tajných a verejných kľúčov

en: too many `%c' preferences
sk: príliš veľa `%c' predvolieb

en: too many entries in pk cache - disabled
sk: príliš veľa položiek v bufferi verejných kľúčov - vypnuté

en: trust database error
sk: chyba v databáze dôvery

en: trust record %lu is not of requested type %d
sk: záznam dôvery %lu nie je požadovaného typu %d

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
sk: záznam dôvery %lu, typ pož. %d: čítanie zlyhalo: %s

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
sk: záznam dôvery %lu, typ %d: zápis zlyhal: %s

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
sk: záznam v databáze dôvery %lu: lseek() sa nepodaril: %s

en: trustdb rec %lu: write failed (n=%d): %s
sk: záznam v databáze dôvery %lu: zápis sa nepodaril (n=%d): %s

en: trustdb transaction too large
sk: transakcia s databázou dôvery je príliš dlhá

en: trustdb: lseek failed: %s
sk: databáze dôvery: procedúra lseek() zlyhala: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
sk: databáza dôvery: procedúra read() (n=%d) zlyhala: %s

en: trustdb: sync failed: %s
sk: databáza dôvery: synchronizácia zlyhala %s

en: unable to execute %s "%s": %s
sk: nemožno spustiť %s "%s": %s

en: unable to execute external program
sk: nemožno spustiť externý program

en: unable to read external program response: %s
sk: nemožno cítať odozvu externého programu: %s

en: unable to set exec-path to %s
sk: nemožno nastaviť exec-path na %s

en: unable to use the IDEA cipher for all of the keys you are encrypting to.
sk: algoritmus IDEA nemožno použiť na všetky kľúče, pre ktoré šifrujete.

en: unattended trust database update
sk: neinteraktívna aktualizácia databázy dôvery

en: unexpected armor:
sk: neočakávané kódovanie ASCII:

en: unexpected data
sk: neočakávané dáta

en: unimplemented cipher algorithm
sk: šifrovací algoritmus nie je implementovaný

en: unimplemented pubkey algorithm
sk: algoritmus verejného kľúča nie je implementovaný

en: unknown cipher algorithm
sk: neznámy šifrovací algoritmus

en: unknown compress algorithm
sk: neznámy kompresný algoritmus

en: unknown default recipient `%s'
sk: neznámy implicitný adresát `%s'

en: unknown digest algorithm
sk: neznámy hashovací algoritmus

en: unknown packet type
sk: neznámy typ paketu

en: unknown protection algorithm
sk: neznámy ochranný algoritmus

en: unknown pubkey algorithm
sk: neznámy algoritmus verejného kľúča

en: unknown signature class
sk: neznáma trieda podpisu

en: unknown version
sk: neznáma verzia

en: unnatural exit of external program
sk: nekorektné ukončenie externého programu

en: unsupported URI
sk: toto URI nie je podporované

en: unusable pubkey algorithm
sk: nepoužiteľný algoritmus s verejným kľúčom

en: unusable public key
sk: nepoužiteľný verejný kľúč

en: unusable secret key
sk: nepoužiteľný tajný kľúč

en: update all keys from a keyserver
sk: aktualizovať všetky kľúče zo servera kľúčov

en: update failed: %s
sk: aktualizácia zlyhala: %s

en: update secret failed: %s
sk: aktualizácia tajného kľúča zlyhala: %s

en: update the trust database
sk: aktualizovať databázu dôvery

en: updated preferences
sk: aktualizovať predvoľby

en: usage: gpg [options]
sk: použitie: gpg [možnosti]

en: use as output file
sk: použiť ako výstupný súbor

en: use canonical text mode
sk: použiť kánonický textový mód

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
sk: aby ste ho zmazali, použite najprv prepínač "--delete-secret-key".

en: use the default key as default recipient
sk: použiť implicitný kľúč ako implicitného
     adresáta

en: use the gpg-agent
sk: použite gpg-agenta

en: use this user-id to sign or decrypt
sk: použiť toto id užívateľa na podpísanie
     alebo dešifrovanie

en: user ID "%s" is already revoked
sk: užívateľské ID "%s" je už revokované

en: user ID: "
sk: id užívateľa: "

en: using secondary key %08lX instead of primary key %08lX
sk: používam sekundárny kľúč %08lX namiesto primárneho kľúča %08lX

en: verbose
sk: s dodatočnými informáciami

en: verify a signature
sk: verifikovať podpis

en: weak key
sk: slabý kľúč

en: weak key created - retrying
sk: vytvorený slabý kľúč - skúšam znovu

en: weird size for an encrypted session key (%d)
sk: zvláštna veľkosť šifrovacieho kľúča pre sedenie (%d)

en: writing direct signature
sk: zapisujem podpis kľúča ním samým (direct signature)

en: writing key binding signature
sk: zapisujem "key-binding" podpis

en: writing public key to `%s'
sk: zapisujem verejný kľúč do `%s'

en: writing secret key to `%s'
sk: zapisujem tajný kľúč do `%s'

en: writing self signature
sk: zapisujem podpis kľúča sebou samým

en: writing to `%s'
sk: zapisujem do '%s'

en: writing to stdout
sk: zapisujem na štandardný výstup (stdout)

en: wrong secret key used
sk: bol použitý nesprávny tajný kľúč

en: yY
sk: aAyY

en: yes
sk: ano

en: you can only clearsign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
sk: v móde --pgp2 môžete vytvárať čitateľné podpisy len s kľúčmi formátu PGP-2.x

en: you can only detach-sign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
sk: v móde --pgp2 môžete vytvoriť len oddelený podpis (detach-sign)s kľúča vo formáte PGP-2.x

en: you can only encrypt to RSA keys of 2048 bits or less in --pgp2 mode
sk: v móde --pgp2 môžete šifrovať len RSA kľúčom s dĺžkou 2048 bitov a menej

en: you can only make detached or clear signatures while in --pgp2 mode
sk: v móde --pgp2 môžete vytvárať len oddelené podpisy alebo podpisy čitateľné ako text

en: you can't sign and encrypt at the same time while in --pgp2 mode
sk: v móde --pgp2 nemožno súčasne šifrovať a podpisovať

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
sk: kľúč nemožno poveriť revokáciou ním samým

en: you found a bug ... (%s:%d)
sk: nájdená chyba v programe ... (%s:%d)

en: you may not use %s while in %s mode
sk: použitie %s nie je v móde %s dovolené

en: you must use files (and not a pipe) when working with --pgp2 enabled.
sk: v móde --pgp2 musíte použiť súbor (nie rúru).

en: |FD|write status info to this FD
sk: |FD|zapísať informácie o stave do tohto FD

en: |FILE|load extension module FILE
sk: |SÚBOR|nahrať rozširujúci modul SÚBOR

en: |HOST|use this keyserver to lookup keys
sk: |POČÍTAČ|použi tento server kľúčov na vyhľadávanie
     kľúčov

en: |KEYID|ultimately trust this key
sk: |kľúč|úplne dôverovať tomuto kľúču

en: |NAME|encrypt for NAME
sk: |MENO|šifrovať pre MENO

en: |NAME|set terminal charset to NAME
sk: |MENO|nastav znakovú sadu terminálu na MENO

en: |NAME|use NAME as default recipient
sk: |MENO|použiť MENO ako implicitného adresáta

en: |NAME|use NAME as default secret key
sk: |MENO|použi MENO ako implicitný tajný kľúč

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
sk: |ALG|použiť šifrovací algoritmus ALG

en: |NAME|use cipher algorithm NAME for passphrases
sk: |ALG|použiť šifrovací algoritmus ALG pre heslá

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
sk: |ALG|použiť hashovací algoritmus ALG

en: |NAME|use message digest algorithm NAME for passphrases
sk: |ALG|použiť hashovací algoritmus ALG pre heslá

en: |N|set compress level N (0 disables)
sk: |N|nastaviť úroveň komprimácie N (0 - žiadna
     komprimácia)

en: |N|use compress algorithm N
sk: |N|použiť kompresný algoritmus N

en: |N|use passphrase mode N
sk: |N|použiť mód hesla N

en: |[file]|make a clear text signature
sk: |[súbor]|vytvoriť podpis v čitateľnom dokumente

en: |[file]|make a signature
sk: |[súbor]|vytvoriť podpis

en: |[file]|write status info to file
sk: |[súbor]|zapíš informáciu o stave do súboru

en: |[files]|decrypt files
sk: |[súbor]|dešifrovať súbor

en: |[files]|encrypt files
sk: |[súbor]|šifrovať súbor

en: |algo [files]|print message digests
sk: |algo [súbory]|vypíš hash
