libuser 0.15 - en to no translation catalogue (188 entries)

en: %s did not have a gid number.
no: %s hadde ikke gid-nummer.

en: %s did not have a home directory.
no: %s hadde ingen hjemmekatalog.

en: Account Expires:	%s
no: Konto utgår:	%s

en: Account creation failed: %s.
no: Feil under oppretting av konto: %s.

en: Account is locked.
no: Konto er låst.

en: Account is not locked.
no: Konto er ikke låst.

en: Authentication failed for %s.
no: Autentisering feilet for %s.

en: Both -L and -U specified.
no: Både -L og -U spesifisert.

en: Changing finger information for %s.
no: Endrer finger-informasjon for %s.

en: Changing password for %s.
no: Endrer passord for %s.

en: Changing shell for %s.
no: Endrer skall for %s.

en: Copying user structure:
no: Kopierer brukerstruktur:

en: Cyrus SASL error creating user: %s
no: Feil i Cyrus SASL under oppretting av bruker: %s

en: Cyrus SASL error creating user: %s: %s
no: Feil i Cyrus SASL under oppretting av bruker: %s: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s
no: Feil i Cyrus SASL ved fjerning av bruker: %s

en: Cyrus SASL error removing user: %s: %s
no: Feil i Cyrus SASL ved fjerning av bruker %s: %s

en: Default user attribute names:
no: Standardnavn for brukerattributter:

en: Default user object classes:
no: Standardklasser for brukerobjekter:

en: E-Mail Address
no: E-postadresse

en: Entry not found.
no: Oppføring ikke funnet.

en: Error creating %s: %s.
no: Feil under oppretting av %s: %s.

en: Error creating `%s': %s
no: Feil under oppretting av `%s': %s

en: Error creating account for `%s': line improperly formatted.
no: Feil under oppretting av konto for «%s»: linjen er ikke riktig formattert.

en: Error creating group `%s'.
no: Feil under oppretting av gruppe «%s».

en: Error creating group for `%s' with GID %ld.
no: Feil under oppretting av gruppe «%s» med GID %ld.

en: Error creating home directory for %s: %s
no: Feil under oppretting av hjemmekatalog for %s: %s

en: Error creating mail spool for %s.
no: Feil under oppretting av e-postkatalog for %s.

en: Error creating mail spool.
no: Feil under oppretting av mailkatalog.

en: Error creating user account for %s: %s
no: Feil under oppretting av brukerkonto for %s: %s.

en: Error initializing %s.
no: Feil under initiering av %s.

en: Error initializing %s: %s
no: Feil under initiering av %s: %s.

en: Error initializing %s: %s.
no: Feil under initiering av %s: %s.

en: Error initializing PAM.
no: Feil under initiering av PAM.

en: Error moving %s to %s: %s.
no: Feil under flytting av %s til %s: %s.

en: Error opening `%s': %s.
no: Feil under åpning av «%s»: %s

en: Error parsing arguments: %s.
no: Feil under lesing av argumenter: %s.

en: Error reading `%s': %s
no: Feil under lesing av `%s': %s

en: Error removing %s: %s.
no: Feil under fjerning av %s: %s.

en: Error removing `%s': %s
no: Feil under fjerning av `%s': %s

en: Error setting initial password for %s: %s
no: Feil under setting av passord for %s: %s

en: Error setting password for group %s: %s.
no: Feil under setting av passord for gruppe %s: %s.

en: Error setting password for user %s: %s.
no: Feil under setting av passord for bruker %s: %s.

en: Failed to drop privileges.
no: Feil under frislipp av privilegier.

en: Failed to modify aging information for %s.
no: Feil under endring av aldringsinformasjon for %s.

en: Failed to set password for group %s.
no: Feil under setting av passord for gruppe %s.

en: Failed to set password for user %s: %s.
no: Feil under setting av passord for bruker %s: %s.

en: Finger information changed.
no: finger-informasjon endret.

en: Finger information not changed:  input error.
no: finger-informasjon ikke endret: feil i inndata.

en: Finger information not changed: %s.
no: finger-informasjon ikke endret: %s.

en: Full Name
no: Fullt navn

en: Getting default user attributes:
no: Henter standard brukerattributter:

en: Given Name
no: Gitt navn

en: Group %s could not be deleted.
no: Gruppe %s kunne ikke slettes.

en: Group %s could not be deleted: %s.
no: Gruppe %s kunne ikke slettes: %s.

en: Group %s could not be locked.
no: Gruppe %s kunne ikke låses.

en: Group %s could not be modified.
no: Gruppe %s kunne ikke endres.

en: Group %s could not be modified: %s.
no: Gruppe %s kunne ikke endres: %s.

en: Group %s could not be unlocked.
no: Grupe %s kunne ikke låses opp.

en: Group %s does not exist.
no: Gruppe %s eksisterer ikke.

en: Group creation failed.
no: Oppretting av gruppe feilet.

en: Group with GID %ld did not have a group name.
no: Gruppe med GID %ld hadde ikke et gruppenavn.

en: Home Phone
no: Telefon, hjemme

en: Inactive:	%d
no: Inaktiv:	%d

en: Internal PAM error `%s'.
no: Intern PAM-feil «%s».

en: Internal error.
no: Intern feil.

en: Kerberos Password for Admin Principal
no: Kerberos-passord for Admin Principal

en: Kerberos Realm
no: Kerberos-område

en: LDAP Bind Password
no: LDAP Bind-passord

en: LDAP SASL Authorization User
no: LDAP SASL-autorisasjonsbruker

en: LDAP SASL User
no: LDAP SASL-bruker

en: LDAP Server Name
no: Navn på LDAP-tjener

en: LDAP server appears to have no root DSE
no: LDAP-tjener ser ikke ut til å ha en rot-DSE

en: Last Change:	%s
no: Siste Endring:	%s

en: Maximum:	%d
no: Maksimum:	%d

en: Never
no: Aldri

en: New Shell
no: Nytt skall

en: New password
no: Nytt passord

en: New password (confirm)
no: Nytt passord (bekreft)

en: No group name specified, no name for gid %d.
no: Ingen gruppenavn spesifisert. Fant ikke navn for gid %d.

en: No group name specified, using %s.
no: Ingen gruppenavn spesifisert, bruker %s.

en: No group name specified.
no: Ingen gruppenavn spesifisert.

en: No group with GID %ld exists, not removing.
no: Det finnes ingen gruppe med GID %ld, fjernes ikke.

en: No new home directory for %s.
no: Ingen ny hjemmekatalog for %s.

en: No old home directory for %s.
no: Ingen gammel hjemmekatalog for %s.

en: No user name specified, no name for uid %d.
no: Brukernavn ikke spesifisert. Fant ikke navn for uid %d.

en: No user name specified, using %s.
no: Brukernavn ikke spesifisert, bruker %s.

en: No user name specified.
no: Brukernavn ikke spesifisert.

en: Office
no: Kontor

en: Office Phone
no: Telefon, arbeid

en: Password Expires:	%s
no: Passord Utløper:	%s

en: Password Inactive:	%s
no: Passord inaktivt:	%s

en: Password change canceled.
no: Endring av passord avbrutt.

en: Password changed.
no: Passord endret.

en: Passwords do not match, try again.
no: Passordene er ikke like. Prøv igjen.

en: Refusing to create account with UID 0.
no: Nekter oppretting av konto med UID 0.

en: Searching for group named %s.
no: Søker etter gruppe med navn %s.

en: Searching for group with ID %d.
no: Søker etter gruppe med ID %d.

en: Searching for user named %s.
no: Søker etter bruker ved navn %s.

en: Searching for user with ID %d.
no: Søker etter bruker med ID %d.

en: Shell changed.
no: Skall endret.

en: Surname
no: Etternavn

en: User %s could not be deleted: %s.
no: Bruker %s kunne ikke slettes: %s.

en: User %s could not be locked: %s.
no: Bruker %s kunne ikke låses: %s.

en: User %s could not be modified: %s.
no: Bruker %s kunne ikke endres: %s.

en: User %s could not be unlocked: %s.
no: Bruker %s kunne ikke låses opp: %s.

en: User %s does not exist.
no: Bruker %s eksisterer ikke.

en: User mismatch.
no: Feil med bruker

en: Warning:	%d
no: Advarsel:	%d

en: [OPTION...]
no: [ALTERNATIV...]

en: [OPTION...] [user]
no: [ALTERNATIV...] [bruker]

en: [OPTION...] group
no: [ALTERNATIV...] gruppe

en: [OPTION...] user
no: [ALTERNATIV...] bruker

en: access denied
no: tilgang nektet

en: backup file `%s' exists and is not a regular file
no: sikkerhetskopien «%s» eksisterer og er ikke en vanlig fil

en: bad user/group id
no: ugyldig bruke-/gruppe-ID

en: bad user/group name
no: ugyldig bruker-/gruppenavn

en: could not bind to LDAP server
no: kunne ikke binde til LDAP-tjener

en: could not convert internal data to LDAPMods
no: kunne ikke konvertere interne data til LDAPMods

en: could not negotiate TLS with LDAP server
no: kunne ikke forhandle TLS med LDAP-tjener

en: could not open configuration file `%s': %s
no: kunne ikke åpne konfigurasjonsfil `%s': %s

en: could not search LDAP server
no: kunne ikke søke på LDAP-tjener

en: could not set LDAP protocol to version %d
no: kunne ikke sette LDAP-protokoll til versjon %d

en: couldn't open `%s': %s
no: kunne ikke åpne `%s': %s

en: couldn't read from `%s': %s
no: kunne ikke lese fra `%s': %s

en: couldn't stat `%s': %s
no: kunne ikke kjøre stat på `%s': %s

en: couldn't write to `%s': %s
no: kunne ikke skrive til `%s': %s

en: data not found in file
no: data ikke funnet i fil

en: entity has no %s attribute
no: entiteten har ingen %s-attributt

en: entity has no %s or %s attributes
no: entitet har ingen %s eller %s-attributter

en: entity object has no %s attribute
no: entitetsobjekt har ingen %s-attributt

en: entity structure has no %s or %s attributes
no: entitetsstruktur har ingen %s eller %s-attributter

en: entity was created with no %s or %s attributes
no: entiteten ble opprettet uten %s- eller %s-attributter

en: entry already present in file
no: oppføringen er allerede i filen

en: error connecting to the kadm5 server for service `%s' in realm `%s': %s
no: feil under tilkobling til kadm5-tjeneren for tjeneste `%s' i område `%s': %s

en: error creating `%s': %s
no: feil under oppretting av `%s': %s

en: error creating home directory for user
no: feil under oppretting av hjemmekatalog for bruker

en: error creating mail spool for user
no: feil under oppretting av e-postkatalog for bruker

en: error initializing Cyrus SASL: %s
no: feil ved initiering av Cyrus SASL: %s.

en: error initializing kerberos library
no: feil under initiering av kerberos-biblioteket

en: error initializing ldap library
no: feil under initiering av ldap-bibliotek

en: error loading module
no: feil under lasting av modul

en: error locking file
no: feil under låsing av fil

en: error locking file: %s
no: feil under låsing av fil: %s

en: error manipulating terminal attributes
no: feil ved manipulering av terminalattributter

en: error mapping name to LDAP base distinguished name
no: feil under kobling av navn til LDAP base distinguished name

en: error mapping name to LDAP distinguished name
no: feil under kobling av navn til LDAP distinguished name

en: error modifying LDAP directory entry: %s
no: feil under endring av LDAP-katalogoppføring: %s

en: error moving home directory for user
no: feil under flytting av hjemmekatalog for bruker

en: error opening file
no: feil under åpning av fil

en: error parsing user name `%s' for kerberos
no: feil under lesing av brukernavn `%s' for kerberos

en: error reading file
no: feil under lesing av fil

en: error reading from terminal
no: feil ved lesing fra terminal

en: error reading information for `%s' from kerberos
no: feil under lesing av informasjon for `%s' fra kerberos

en: error reading terminal attributes
no: feil under lesing av terminalattributter

en: error removing LDAP directory entry: %s.
no: feil under fjerning av LDAP-katalogoppføring: %s.

en: error removing home directory for user
no: feil under fjerning av hjemmekatalog for bruker

en: error renaming LDAP directory entry: %s
no: feil under endring av navn på LDAP-katalogoppføring: %s

en: error resolving symbol in module
no: feil under søk etter symbol i modul

en: error setting password for `%s'
no: feil under setting av passord for `%s'

en: error setting password in LDAP directory for %s: %s
no: Feil under setting av passord i LDAP-katalog for %s: %s

en: error setting terminal attributes
no: feil under setting av terminalattributter

en: error statting file
no: feil under kjøring av stat() på fil

en: error writing to file
no: feil under skriving til fil

en: generic error
no: vanlig feil

en: internal initialization error
no: intern feil under initiering

en: library/module version mismatch
no: feil med bibliotek-/modulversjon

en: module disabled by configuration
no: modul deaktivert av konfigurasjon

en: module version mismatch in `%s'
no: feil modulversjon i `%s'

en: name contains control characters
no: navnet inneholder kontrolltegn

en: name contains invalid char `%c'
no: navnet inneholder ugyldig tegn «%c»

en: name contains non-ASCII characters
no: navnet inneholder ikke-ASCII tegn

en: name contains whitespace
no: navnet inneholder tomrom

en: name is not set
no: navnet er ikke satt

en: name is too short
no: navnet er for kort

en: no `%s' attribute found
no: ingen `%s'-attributt funnet

en: no initialization function %s in `%s'
no: ingen initieringsfunksjon %s i `%s'

en: no shadow file present -- disabling
no: ingen skyggefil finnes -- deaktiverer

en: no such object in LDAP directory
no: ingen slike objekter i LDAP-katalogen

en: not enough privileges
no: ikke tilstrekkelige privilegier

en: not executing with superuser privileges
no: kjører ikke med superbruker-privilegier

en: object had no %s attribute
no: objektet hadde ingen %s-attributt

en: object has no %s attribute
no: objektet har ikke attributt %s

en: success
no: suksess

en: unknown error
no: ukjent feil

en: user object had no %s attribute
no: bruker-objektet hadde ingen %s-attributt

en: user object was created with no `%s'
no: brukerobjektet ble opprettet uten `%s'

en: user/group id in use
no: bruker-/gruppe-ID i bruk

en: user/group name in use
no: bruker-/gruppenavn i bruk
