GNU textutils 2.0d - en to nl translation catalogue (300 entries)

en: 
      -B, --binary             use binary writes to the console device.
nl: 
      -B, --binary             schrijf binair naar het console-apparaat.

en: 
    # users=%u
nl: 
    # gebruikers=%u

en: 
    As a special case, cp makes a backup of SOURCE when the force and backup
    options are given and SOURCE and DEST are the same name for an existing,
    regular file.
nl: 
    Als een speciaal geval, kan cp een reservekopie maken van BRON als de
    opties `force' en `backup' gegeven zijn en BRON en BESTEMMING dezelfde
    zijn voor een bestaand gewoon bestand.

en: 
    Beware that many operators need to be escaped or quoted for shells.
    Comparisons are arithmetic if both ARGs are numbers, else lexicographical.
    Pattern matches return the string matched between \( and \) or null; if
    \( and \) are not used, they return the number of characters matched or 0.
nl: 
    Let er op dat veel operatoren geescaped of gekwoot gebruikt moeten
    worden bij shells.  Vergelijking zijn arithmetisch als beide ARGs
    nummers zijn, anders lexicographisch.  Patroon overeenkomsten geven de
    gevonden string tussen \( en \) of null; als \( en \) niet zijn
    gebruikt, geven ze het aantal overeenkomstige karkaters of 0.

en: 
    Beware that parentheses need to be escaped (e.g., by backslashes) for shells.
    INTEGER may also be -l STRING, which evaluates to the length of STRING.
nl: 
    Let op dat parentheses moet worden geescaped (b.v., door backslashes)
    bij shells.  INTEGER mag ook -l STRING zijn, wat resulteert in de
    lengte van STRING.

en: 
    Handle the tty line connected to standard input.  Without arguments,
    prints baud rate, line discipline, and deviations from stty sane.  In
    settings, CHAR is taken literally, or coded as in ^c, 0x37, 0177 or
    127; special values ^- or undef used to disable special characters.
nl: 
    Gebruik de tty lijn verbonden met standaardinvoer.  Zonder argumenten,
    toon baud rate, regel discipline en afleidingen van stty sane.  Bij
    instellingen, CHAR wordt letterlijk gebruikt, of gecodeerd als in ^c,
    0x37, 0177 of 127; speciale waarden ^- of undef gebruik om speciale
    karakters inactief te maken.

en:  %2d:%02d%s  up
nl:  %2d:%02d%s  levend

en:  (backup: %s)
nl:  (reservekopie: %s)

en:  groups=
nl:  groepen=

en:  old
nl:  oud

en:  on repetition %d
nl:  tijdens herhaling %d

en: %c: invalid suffix character in obsolescent option
nl: %c: ongeldig achtervoegsel in verouderde optie

en: %d: fmt="%s" width=%d
nl: %d: fmt="%s" breedte=%d

en: %s (for regexp `%s')
nl: %s (voor reguliere expressie `%s')

en: %s -> %s (unbackup)
nl: %s -> %s (reservekopie verwijderd)

en: %s+%s records out
nl: %s+%s records uit

en: %s: %s is so large that it is not representable
nl: %s: %s is zo groot dat het niet weergegeven kan worden

en: %s: FAILED open or read
nl: %s: openen of lezen MISLUKT

en: %s: File exists
nl: %s: Bestand bestaat

en: %s: No such user
nl: %s: Onbekende gebruiker

en: %s: `%s': line number out of range
nl: %s: `%s': regelnummer buiten bereik

en: %s: `%s': match not found
nl: %s: `%s': geen overeenkomst gevonden

en: %s: `+' or `-' expected after delimeter
nl: %s: na een scheidingsteken werd een `+' of `-' verwacht

en: %s: `}' is required in repeat count
nl: %s: `}' is verplicht bij een herhalingsaantal

en: %s: binary operator expected
nl: %s: verwacht binaire operator

en: %s: can make relative symbolic links only in current directory
nl: %s: kan relatieve symbolische koppelingen alleen in huidige map maken

en: %s: cannot find username for UID %u
nl: %s: kan geen gebruikersnaam vinden voor UID %u

en: %s: cannot follow end of this type of file; giving up on this name
nl: %s: kan het einde van dit type bestand niet volgen; ik geef deze naam op

en: %s: cannot remove
nl: kan `%s' niet verwijderen

en: %s: cannot shred append-only file descriptor
nl: %s: kan een alleen-toevoegen beschrijver niet vernietigen

en: %s: closing delimeter `%c' missing
nl: %s: afsluitend scheidinsteken `%c' ontbreekt

en: %s: equivalence class operand must be a single character
nl: %s: equivalente klasse operator moet een enkel teken zijn

en: %s: expected a numeric value
nl: %s: verwacht een numerieke waarde

en: %s: file has negative size
nl: %s: bestand heeft een negatieve grootte

en: %s: illegal option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: input contains a loop:
nl: %s: invoer bevat een terugkoppeling:

en: %s: input file is output file
nl: %s: invoerbestand is uitvoerbestand

en: %s: integer expected after `%c'
nl: %s: geheel getal verwacht na `%c'

en: %s: invalid PID
nl: %s: ongeldig procesnummer

en: %s: invalid maximum number of consecutive size changes
nl: %s: ongeldig maximum aantal opeenvolgende veranderingen in grootte

en: %s: invalid maximum number of unchanged stats between opens
nl: %s: ongeldig maximaal aantal onveranderde statussen tussen openen

en: %s: invalid number
nl: %s: ongeldig getal

en: %s: invalid number of bytes
nl: %s: ongeldig aantal bytes

en: %s: invalid number of lines
nl: %s: ongeldig aantal regels

en: %s: invalid number of seconds
nl: %s: ongeldig aantal seconden

en: %s: invalid option -- %c
nl: %s: ongeldige optie -- %c

en: %s: invalid pattern
nl: %s: ongeldig patroon

en: %s: invalid regular expression: %s
nl: %s: ongeldige reguliere expressie: %s

en: %s: line number must be greater than zero
nl: %s: regelnummer moet groter zijn dan nul

en: %s: line number out of range
nl: %s: regelnummer buiten bereik

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `%c%s' staat geen argumenten toe

en: %s: option `%s' is ambiguous
nl: %s: optie `%s' is dubbelzinnig

en: %s: option `%s' requires an argument
nl: %s: optie `%s' vereist een argument

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `--%s' staat geen argumenten toe

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
nl: %s: optie `-W %s' staat geen argumenten toe

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
nl: %s: optie `-W %s' is dubbelzinnig

en: %s: option requires an argument -- %c
nl: %s: optie vereist een argument -- %c

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...
nl: %s: sessie %lu/%lu (%s)...

en: %s: pass %lu/%lu (%s)...%s
nl: %s: sessie %lu/%lu (%s)...%s

en: %s: read error
nl: %s: fout bij lezen

en: %s: removed
nl: %s: verwijderd

en: %s: removing
nl: verwijder %s

en: %s: unary operator expected
nl: %s: verwacht unaire operator

en: %s: unrecognized option `%c%s'
nl: %s: onbekende optie `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
nl: %s: onbekende optie `--%s'

en: %s: value not completely converted
nl: %s: waarde niet helemaal geconverteerd

en: %s: warning: making a hard link to a symbolic link is not portable
nl: %s: waarschuwing: een harde koppeling naar een symbolische koppeling is niet overdraagbaar

en: %scannot read table of mounted filesystems
nl: %skan tabel van aangehechte bestandssystemen niet lezen

en: %s}: integer required between `{' and `}'
nl: %s}: geheel getal verplicht tussen `{' en `}'

en: ')' expected
nl: verwacht ')'

en: ')' expected, found %s
nl: verwacht ')', vond %s

en: ,  load average: %.2f
nl: ,  belastingsgemiddelde: %.2f

en: -ef does not accept -l
nl: -ef accepteert geen -l

en: -nt does not accept -l
nl: -nt accepteert geen -l

en: <internal>
nl: <intern>

en: Cannot specify both printing across and printing in parallel.
nl: Kan niet zowel parallel als dwars afdrukken.

en: Cannot specify number of columns when printing in parallel.
nl: Bij parallel afdrukken kan het aantal kolommen niet worden gespecificeerd.

en: FAILED
nl: MISLUKT

en: LINE
nl: REGEL

en: Password:
nl: Wachtwoord:

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
nl: Dit is vrije programmatuur; zie de broncode voor de voorwaarden van
    distributie.  Er is GEEN garantie; zelfs niet voor VERKOOPBAARHEID of
    GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL.

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Probeer `%s --help' voor meer informatie.

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: Usage: %s [-DIGITS] [OPTION]... [FILE]...
nl: Aanroep: %s [-NUMMERS] [OPTIE]... [BESTAND]...

en: Usage: %s [OPTION] [FILE]...
nl: Gebruik: %s [OPTIE] [BESTAND]...

en: Usage: %s [OPTION] [INPUT [PREFIX]]
nl: Aanroep: %s [OPTIE] [INVOER] [VOORVOEGSEL]]

en: Usage: %s [OPTION]... FILE PATTERN...
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... BESTAND PATROON...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... BESTAND1 BESTAND2

en: Usage: %s [OPTION]... LEFT_FILE RIGHT_FILE
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... BESTAND1 BESTAND2

en: Usage: %s [OPTION]... SET1 [SET2]
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... SET1 [SET2]

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST           (1st format)
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY   (2nd format)
      or:  %s -d [OPTION]... DIRECTORY...       (3rd format)
nl: Gebruik: %s [OPTIE]... BRON BESTEMMING   (1ste methode)
       of:   %s [OPTIE]... BRON... MAP       (2de methode)
       of:   %s -d [OPTIE]... MAP...         (3de methode)

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... [BESTAND]...

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
      or:  %s --traditional [FILE] [[+]OFFSET [[+]LABEL]]
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... [BESTAND]...
      of:    %s --traditional [BESTAND] [[+]OFFSET [[+]LABEL]]

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT [OUTPUT]]
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... [INVOER [UITVOER]]

en: Usage: %s [OPTION]... [INPUT]...   (without -G)
      or:  %s -G [OPTION]... [INPUT [OUTPUT]]
nl: Aanroep: %s [OPTIE]... [INVOER]...  (zonder -G)
      of:    %s -G [OPTIE]... [INVOER [UITVOER]]

en: Usage: %s format [argument...]
nl: Aanroep: %s formaat [argument...]

en: Valid arguments are:
nl: Geldige argumenten zijn:

en: WARNING: %d of %d computed %s did NOT match
nl: LET OP: %d van %d berekende %s zijn NIET overeenkomstig

en: WARNING: %d of %d listed %s could not be read
nl: LET OP: %d van %d getoonde %s kunnen niet gelezen worden

en: Warning:
nl: Waarschuwing:

en: Warning: it is not portable to use two or more file arguments with
    tail's obsolescent option syntax (%s).  Use the equivalent -n or -c
    option instead.
nl: Let op: het gebruik van twee of meer bestandsargumenten met de
    verouderde syntax van tail (%s) is niet overdraagbaar.  Gebruik in
    plaats daarvan de equivalente optie -n of -c

en: Written by %s.
nl: Geschreven door %s.

en: [=c=] expressions may not appear in string2 when translating
nl: [=c=] expressies mogen niet voorkomen in tekst2 tijdens vertalen

en: ^[yY]
nl: ^[yYjJ]

en: `%s' has appeared;  following end of new file
nl: `%s' is tevoorschijn gekomen;  ik ga het einde van het nieuwe bestand volgen

en: `%s' has become accessible
nl: `%s' is toegankelijk geworden

en: `%s' has become inaccessible
nl: `%s' is ontoegankelijk geworden

en: `%s' has been replaced with an untailable file; giving up on this name
nl: `%s' is vervangen door een bestand dat niet gevolgd kan worden; ik geef deze naam op

en: `%s' has been replaced;  following end of new file
nl: `%s' is vervangen;  ik ga het einde van het nieuwe bestand volgen

en: `%s' is not a valid positive integer
nl: `%s' is niet een juiste positieve integer

en: `-%c' extra characters or invalid number in the argument: `%s'
nl: `-%c' extra tekens of ongeldig nummer in het argument: `%s'

en: `--columns=COLUMN' invalid number of columns: `%s'
nl: `--columns=KOLOM' ongeldig aantal kolommon: `%s'

en: `--pages' invalid ending page number: `%s'
nl: `--pages' ongeldig laatste paginanummer: `%s'

en: `--pages' invalid range of page numbers: `%s'
nl: `--pages'  ongeldige reeks van paginanummers: `%s'

en: `--pages' invalid starting page number: `%s'
nl: `--pages' ongeldig startpaginanummer: `%s'

en: `--pages' starting page number is larger than ending page number
nl: `--pages' paginanummer van de eerste pagina is groter dan van de laatste

en: `--pages=FIRST_PAGE[:LAST_PAGE]' missing argument
nl: `--pages=EERSTE[:LAATSTE]' ontbrekend argument

en: `-N NUMBER' invalid starting line number: `%s'
nl: `-N AANTAL' ongeldig beginregelnummer: `%s'

en: `-W PAGE_WIDTH' invalid number of characters: `%s'
nl: `-W PAGINABREEDTE' ongeldig aantal tekens: `%s'

en: `-l PAGE_LENGTH' invalid number of lines: `%s'
nl: `-l PAGINALENGTE' ongeldig aantal regels: `%s'

en: `-o MARGIN' invalid line offset: `%s'
nl: `-o MARGE' ongeldige regeloffset: `%s'

en: `-w PAGE_WIDTH' invalid number of characters: `%s'
nl: `-w PAGINABREEDTE' ongeldig aantal tekens: `%s'

en: a command must be given with an adjustment
nl: er moet een commando gegeven worden met een aanpassing

en: after -eq
nl: na -eq

en: after -ge
nl: na -ge

en: after -gt
nl: na -gt

en: after -le
nl: na -le

en: after -lt
nl: na -lt

en: after -ne
nl: na -ne

en: at least one string must be given when squeezing repeats
nl: minstens één tekst nodig voor het inkorten van herhalingen

en: backup type
nl: reservekopie type

en: before -eq
nl: voor -eq

en: before -ge
nl: voor -ge

en: before -gt
nl: voor -gt

en: before -le
nl: voor -le

en: before -lt
nl: voor -lt

en: before -ne
nl: voor -ne

en: block size
nl: blokgrootte

en: both files cannot be standard input
nl: niet beide bestanden mogen de standaard invoer zijn

en: cannot both summarize and show all entries
nl: totalen berekenen kan niet gelijktijdig met het tonen van alle ingangen

en: cannot determine hostname
nl: kan hostname niet achterhalen

en: cannot do ioctl on `%s'
nl: kan geen ioctl doen op `%s'

en: cannot get supplemental group list
nl: kan geen suplementaire groep lijst verkrijgen

en: cannot get the login group of a numeric UID
nl: kan de logingroep van een numerieke gebruiker niet opvragen

en: cannot make both hard and symbolic links
nl: kan geen harde èn symbolische koppelingen maken

en: cannot omit both user and group
nl: u kunt niet zowel de gebruiker als de groep weglaten

en: cannot print only names or real IDs in default format
nl: kan niet alleen namen of echte IDs in standaard formaat tonen

en: cannot remove `.' or `..'
nl: kan `.' of `..' niet verwijderen

en: cannot set date
nl: kan datum niet instellen

en: cannot set hostname; this system lacks the functionality
nl: kan hostnaam niet instellen; dit systeem biedt deze functionaliteit niet

en: cannot skip past end of combined input
nl: kan niet verder dan het einde van de gecombineerde invoer

en: cannot split in more than one way
nl: kan niet op meer dan één manier splitsen

en: character special files not supported
nl: byteapparaatbestanden worden niet ondersteund

en: checksum
nl: controlesom

en: checksums
nl: controlesommen

en: closing %s (fd=%d)
nl: %s wordt gesloten (fd=%d)

en: compatibility mode supports at most three arguments
nl: in compatibiliteits mode mogen er niet meer dan 3 argumenten zijn

en: couldn't get boot time
nl: kan geen boot tijd vinden

en: creating file `%s'
nl: bestand `%s' wordt aangemaakt

en: directory `%s' is not searchable
nl: directory `%s' is niet doorzoekbaar

en: error in regular expression search
nl: fout in zoeken met reguliere expressie

en: error reading %s
nl: fout bij lezen %s

en: error writing %s
nl: fout bij schrijven %s

en: failed to change group of %s to %s
nl: kon de groep van %s niet naar %s veranderen

en: failed to change mode of %s to %04lo (%s)
nl: kan mode van %s niet in %04lo (%s) veranderen

en: fifo files not supported
nl: fifo bestanden worden niet ondersteund

en: file
nl: bestand

en: files
nl: bestanden

en: getpass: cannot open /dev/tty
nl: getpass: kan /dev/tty niet openen

en: group number
nl: groepnummer

en: group of %s retained as %s
nl: groep van %s blijft %s

en: ignoring invalid tab size in environment variable TABSIZE: %s
nl: negeer ongeldige tablengte in omgevingsvariabele TABSIZE: %s

en: ignoring invalid width in environment variable COLUMNS: %s
nl: negeer ongeldige breedte in omgevingsvariabele COLUMNS: %s

en: in compatibility mode, the last two arguments must be offsets
nl: in compatibiliteits mode moeten de laatste 2 argumenten offsets zijn

en: incorrect password
nl: onjuist wachtwoord

en: input disappeared
nl: invoer verdween

en: integer expression expected %s
nl: verwacht een integer expressie %s

en: invalid backslash escape `\%c'
nl: ongeldige backslash escape `\%c'

en: invalid backslash escape at end of string
nl: ongeldige backslash escape aan einde van string

en: invalid byte or field list
nl: ongeldige lijst van bytes of velden

en: invalid character `%c' in type string `%s'
nl: ongeldig teken `%c' in teksttype `%s'

en: invalid character class `%s'
nl: ongeldige tekenklasse `%s'

en: invalid conversion specifier in suffix: %c
nl: specificatie voor conversie in het achtervoegsel is ongeldig: %c

en: invalid conversion specifier in suffix: \%.3o
nl: specificatie voor conversie in het achtervoegsel is ongeldig: \%.3o

en: invalid field number for file 1: `%s'
nl: ongeldig veldnummer bij bestand 1: `%s'

en: invalid field number for file 2: `%s'
nl: ongeldig veldnummer bij bestand 2: `%s'

en: invalid field number: `%s'
nl: ongeldig veldnummer: `%s'

en: invalid field specifier: `%s'
nl: ongeldige veld specificatie: `%s'

en: invalid file number in field spec: `%s'
nl: ongeldig bestandsnummer in veld specificatie: `%s'

en: invalid group
nl: ongeldige groep

en: invalid identity mapping;  when translating, any [:lower:] or [:upper:]
    construct in string1 must be aligned with a corresponding construct
    ([:upper:] or [:lower:], respectively) in string2
nl: ongeldige identiteitsafbeelding; wanneer er vertaald wordt, moeten
    [:lower:] of [:upper:] constructies in tekst1 op de zelfde plek staan
    als een overeenkomstige constructie (respectievelijk [:upper:] of
    [:lower:]) in tekst2

en: invalid line number field width: `%s'
nl: ongeldige veldbreedte voor regelnummer: `%s'

en: invalid line number increment: `%s'
nl: ongeldige ophoging voor regelnummers: `%s'

en: invalid number
nl: ongeldig nummer

en: invalid number of blank lines: `%s'
nl: ongeldig aantal lege regels: `%s'

en: invalid number of bytes
nl: ongeldig aantal bytes

en: invalid number of columns: `%s'
nl: ongeldig aantal kolommen: `%s'

en: invalid number of lines
nl: ongeldig aantal regels

en: invalid output address radix `%c'; it must be one character from [doxn]
nl: ongeldig grondtal voor uitvoeradres `%c'; dit moet een teken zijn uit [doxn]

en: invalid repeat count `%s' in [c*n] construct
nl: ongeldig herhalingsaantal `%s' in [c*n] konstruktie

en: invalid second operand in compatibility mode `%s'
nl: ongeldige tweede operand in compatibilteits mode `%s'

en: invalid starting line number: `%s'
nl: ongeldig regelnummer voor begin: `%s'

en: invalid type string `%s'
nl: ongeldig teksttype `%s'

en: invalid type string `%s';
    this system doesn't provide a %lu-byte floating point type
nl: ongeldig string-type `%s';
    dit system biedt geen %lu-byte drijvende komma type

en: invalid type string `%s';
    this system doesn't provide a %lu-byte integral type
nl: ongeldig string-type `%s';
    dit systeem biedt geen integraal %lu-byte type

en: invalid user
nl: ongeldige gebruiker

en: limit argument
nl: beperk argument

en: line number `%s' is smaller than preceding line number, %s
nl: regelnummer `%s' is kleiner dan het voorgaande regelnummer, %s

en: major and minor device numbers may not be specified for fifo files
nl: hoofd- en subnummers zijn niet toegestaan bij fifo bestanden

en: minimum string length
nl: minimale lengte van de tekst

en: misaligned [:upper:] and/or [:lower:] construct
nl: verkeerd uitgelijnde constructie met [:upper:] en/of [:lower:]

en: missing %% conversion specification in suffix
nl: ontbrekende specificatie voor %%-conversie in achtervoegsel

en: missing `]'
nl: ontbrekend `]'

en: missing conversion specifier in suffix
nl: specificatie voor conversie ontbreekt in achtervoegsel

en: missing hexadecimal number in escape
nl: ontbrekend hexadecimaal nummer in escape

en: missing list of fields
nl: ontbrekende lijst van velden

en: missing list of positions
nl: ontbrekende lijst van posities

en: mode of %s changed to %04lo (%s)
nl: mode van %s veranderd in %04lo (%s)

en: mode of %s retained as %04lo (%s)
nl: mode van %s blijft %04lo (%s)

en: neither symbolic link %s nor referent has been changed
nl: noch de symbolische koppeling %s noch de referent is veranderd

en: no FILE arguments may be used with the option to output
    dircolors' internal database
nl: BESTAND argumenten mogen niet gebruikt worden tezamen met een optie
    voor het tonen van dircolors' interne database

en: no SHELL environment variable, and no shell type option given
nl: geen SHELL variabele en geen mode optie gespecificeerd

en: no files may be specified when using --string
nl: bij het gebruik van --string mogen geen bestanden opgegeven worden

en: no files remaining
nl: geen bestanden meer over

en: no type may be specified when dumping strings
nl: er mag geen type gegeven zijn indien met tekst gedumpt wordt

en: not a tty
nl: geen tty

en: number of bytes
nl: aantal bytes

en: number of lines
nl: aantal regels

en: old-style offset
nl: oude stijl offset

en: only one [c*] repeat construct may appear in string2
nl: enkel een [c*] herhalings konstruktie mag voorkomen in tekst2

en: only one argument may be specified
nl: slechts één argument mag gegeven worden

en: only one argument may be specified when using --check
nl: bij het gebruik van --check mag slechts een argument gegeven worden

en: only one conv in {ascii,ebcdic,ibm}, {lcase,ucase}, {block,unblock}, {unblock,sync}
nl: slechts een conversie in {ascii,ebcdic,ibm}, {lcase,ucase}, {block,unblock}, {unblock,sync}

en: only one string may be given when deleting without squeezing repeats
nl: een tekst mag gegeven worden bij verwijderen zonder inkorting van herhalingen

en: only one type of list may be specified
nl: slechts één soort lijst mag worden opgegeven

en: page width too narrow
nl: te smalle pagina-breedte

en: preserving times for %s
nl: bezig met kopiëren van de tijden van %s

en: printing all duplicated lines and repeat counts is meaningless
nl: het afdrukken van alle dubbele regels en het aantal keren dat een regel voorkomt is onzin

en: range-endpoints of `%s-%s' are in reverse collating sequence order
nl: de eindpunten van het bereik `%s-%s' zijn in tegengestelde volgorde

en: read error
nl: fout bij lezen

en: separator cannot be empty
nl: scheidingsteken kan niet leeg zijn

en: skip argument
nl: sla argument over

en: standard error
nl: standaard fout-uitvoer

en: standard input
nl: standaard invoer

en: standard input is closed
nl: standaard invoer is gesloten

en: standard output
nl: standaarduitvoer

en: starting page number larger than total number of pages: `%d'
nl: beginpaginanummer is groter dan het totaal aantal pagina's: `%d'

en: stdin: read error
nl: standaard invoer: fout bij lezen

en: suppressing non-delimited lines makes sense
    	only when operating on fields
nl: het onderdrukken van onbegrensde regels heeft
            alleen zin indien met velden gewerkt wordt

en: tab size cannot be 0
nl: TAB-grootte mag geen nul zijn

en: tab size contains an invalid character
nl: TAB-grootte bevat een ongeldig karakter

en: tab sizes must be ascending
nl: TAB-grootte moet toenemen

en: the --binary and --text options are meaningless when verifying checksums
nl: de --binary en --text opties werken niet bij het verifiëren van controlesommen

en: the --status option is meaningful only when verifying checksums
nl: de --status optie werkt alleen bij het verifiëren van controlesommen

en: the --string and --check options are mutually exclusive
nl: de --string and --check opties sluiten elkaar uit

en: the --warn option is meaningful only when verifying checksums
nl: de --warn optie werkt alleen bij het verifiëren van controlesommen

en: the [c*] construct may appear in string2 only when translating
nl: de [c*] mag alleen in tekst2 voorkomen tijdens vertaling

en: the [c*] repeat construct may not appear in string1
nl: de [c*] herhalingsconstructie mag niet voorkomen in tekst1

en: the argument `%s' lacks a leading `+';
    When using an option to specify date(s), any non-option
    argument must be a format string beginning with `+'.
nl: het argument `%s' mist een `+';
    Bij gebruik van een opite om data te specificeren, moet elk niet-optie
    argument een format string zijn beginnende met `+'.

en: the delimiter must be a single character
nl: de scheiding moet een enkel teken zijn

en: the options to print and set the time may not be used together
nl: de opties om te printen en de tijd in te stellen kunnen niet
    tegelijkertijd gebruikt worden

en: too few arguments
nl: te weinig argumenten

en: too few non-option arguments
nl: te weinig argumenten die geen optie zijn

en: too many %% conversion specifications in suffix
nl: te veel specificaties voor %%-conversie in achtervoegsel

en: too many arguments
nl: teveel argumenten

en: too many arguments;  When using tail's obsolescent option syntax (%s)
    there may be no more than one file argument.  Use the equivalent -n or -c
    option instead.
nl: te veel argumenten; Indien de verouderde syntax van tail (%s) wordt
    gebruikt, mag er niet meer dan een bestandsargument zijn.  Gebruik in
    plaats daarvan de equivalente optie -n of -c.

en: too many non-option arguments
nl: te veel argumenten die geen optie zijn

en: total
nl: totaal

en: truncated record
nl: afgebroken record

en: truncated records
nl: afgebroken records

en: two strings must be given when both deleting and squeezing repeats
nl: twee tekst-en moeten gegeven zijn indien herhalingen naast verwijderd ook ingekort worden

en: two strings must be given when translating
nl: twee tekst-en nodig voor vertalen

en: undefined
nl: ongedefinieerd

en: unparsable value for LS_COLORS environment variable
nl: on-ontleedbare waarde voor LS_COLORS omgevingsvariabele

en: unrecognized option `-%c'
nl: onbekende optie `-%c'

en: user %s does not exist
nl: gebruiker %s bestaat niet

en: using restricted shell %s
nl: gebruik restricted shell %s

en: warning: %s: character(s) following character constant have been ignored
nl: let op: %s: karakter(s) volgend op karakter constante worden genegeerd

en: warning: --pid=PID is not supported on this system
nl: let op: --pid=PROCES wordt niet ondersteund op dit systeem

en: warning: --retry is useful only when following by name
nl: let op: --retry is alleen zinvol als het gevolgd wordt door een naam

en: warning: --version-control (-V) is obsolete;  support for it
    will be removed in some future release.  Use --backup=%s instead.
nl: waarschuwing: --version-control (-V) is verouderd; ondersteuning
    ervoor zal in de toekomst verwijderd worden.  Gebruik --backup=%s in
    plaats daarvan.

en: warning: PID ignored; --pid=PID is useful only when following
nl: let op: PROCES genegeerd; --pid=PROCES is alleen zinvol wanneer gevolgd wordt

en: warning: invalid width %lu; using %d instead
nl: let op: ongeldige breedte %lu; zal %d gebruiken

en: warning: line number `%s' is the same as preceding line number
nl: let op: regelnummer `%s' is het zelfde als het voorgaande regelnummer

en: warning: summarizing conflicts with --max-depth=%d
nl: waarschuwing: het geven van totalen is in conflict met --max-depth=%d

en: warning: summarizing is the same as using --max-depth=0
nl: waarschuwing: totalen geven is het zelfde als --max-depth=0 gebruiken

en: warning: the ambiguous octal escape \%c%c%c is being
    	interpreted as the 2-byte sequence \0%c%c, `%c'
nl: let op: het ongeldige octale teken \%c%c%c wordt geïnterpreteerd als
    de de twee bytes \0%c%c, `%c'

en: warning: unportable BRE: `%s': using `^' as the first character
    of the basic regular expression is not portable; it is being ignored
nl: let op: niet portable BRE: `%s': gebruik `^' als het eerrste karakter
    van de basic reguliere expressie is niet portable; het wordt genegeerd

en: when making multiple links, last argument must be a directory
nl: bij het maken van meerdere verwijzingen moet het laatste argument een map zijn

en: when moving multiple files, last argument must be a directory
nl: bij het verplaatsen van meerdere bestanden moet het laatste argument een map zijn

en: when not truncating set1, string2 must be non-empty
nl: indien set1 niet ingekort wordt, mag tekst2 niet leeg zijn

en: when preserving paths, the destination must be a directory
nl: indien het pad behouden moet worden, moet het laatste argument een map zijn

en: when specifying an output style, modes may not be set
nl: bij specificeren van een uitvoer stijl, worden modi niet ingesteld

en: when the starting value is larger than the limit,
    the increment must be negative
nl: als de begin waarde groter is dan de limiet, dan moet de stap negatief zijn

en: when translating with complemented character classes,
    string2 must map all characters in the domain to one
nl: bij vertalen met complementaire tekenklassen,
    moet tekst2 alle tekens in het domein naar één afbeelden

en: when translating, the only character classes that may appear in
    string2 are `upper' and `lower'
nl: indien vertaald wordt, zijn alleen `upper' en `lower' toegestaan in
    tekst2

en: width specification
nl: specificatie voor de breedte

en: write error
nl: fout bij schrijven

en: write error for `%s'
nl: fout bij schrijven naar `%s'

en: you must specify a list of bytes, characters, or fields
nl: u moet een lijst van bytes, tekens, of velden geven
