initscripts-7.28 - en to nl translation catalogue (402 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
nl: 		Druk op 'I' om interactief op te starten.

en: 		Welcome to
nl: 		Welkom bij

en:      rawdevices are now located in the directory /dev/raw/
nl:      rawdevices zijn nu terug te vinden in de map /dev/raw/

en:    you'll have to upgrade your util-linux package
nl:    U dient het util-linux pakket up te daten

en:   If the command 'raw' still refers to /dev/raw as a file.
nl:   Als de opdracht 'raw' nog steeds naar /dev/raw verwijst als bestand.

en:   Please correct your /etc/sysconfig/rawdevices:
nl:   Gelieve /etc/sysconfig/rawdevices aan te passen:

en:  cardmgr is already running.
nl:  cardmgr is reeds opgestart.

en:  done.
nl:  voltooid.

en:  failed.
nl:  mislukt.

en:  failed; no link present.  Check cable?
nl:  mislukt; geen link aanwezig.  Misschien eens de kabel controleren?

en:  module directory $PC not found.
nl:  module map $PC werd niet gevonden.

en:  umount
nl:  afkoppelen

en: $0: Link is down
nl: $0: Link is uitgevallen

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
nl: $0: Gebruik: daemon [+/-nicelevel] {programma}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
nl: $0: roep me op als 'halt' of 'reboot' aub!

en: $0: configuration for ${1} not found.
nl: $0: configuratie voor ${1} niet gevonden.

en: $0: kernel does not have microcode device support
nl: $0: kernel ondersteunt geen microcode apparaat

en: $0: reading microcode status is not yet supported
nl: $0: lezen van microcode-status wordt nog niet ondersteund

en: $NAME is attached to $DEVICE
nl: $NAME is gekoppeld aan $DEVICE

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
nl: $alias netwerkkaart ${DEVICE} is blijkbaar niet aanwezig, initialisatie uitgesteld.

en: $base shutdown
nl: $base afgesloten

en: $base startup
nl: $base start op

en: $prog not running
nl: $prog is niet opgestart

en: $prog reload
nl: $prog herinladen

en: $prog shutdown
nl: $prog afgesloten

en: $prog: Opening firewall for input from $server port 123
nl: $prog: Openen van de firewall voor invoer vanaf $server port 123

en: $prog: Removing firewall opening for $server port 123
nl: $prog: firewall-opening voor $server poort 123 afdichten

en: $prog: Synchronizing with time server:
nl: $prog: Aan het synchroniseren met tijd-server:

en: $prog: already running
nl: $prog: reeds opgestart

en: ${base} (pid $pid) is running...
nl: ${base} (pid $pid) is opgestart...

en: ${base} dead but pid file exists
nl: ${base} afgesloten, maar pid bestand bestaat nog

en: ${base} dead but subsys locked
nl: ${base} afgesloten, maar subsys is vergrendeld

en: ${base} has run
nl: ${base} is opgestart

en: ${base} is stopped
nl: ${base} is gestopt

en: (RAID Repair)
nl: (RAID-herstel)

en: (Repair filesystem)
nl: (Herstel bestandssysteem)

en: (no mouse is configured)
nl: (er is geen muis geconfigureerd)

en: *** An error occurred during the RAID startup
nl: *** Er deed zich een fout voor tijdens het opstarten van RAID

en: *** An error occurred during the file system check.
nl: *** Er was een fout tijdens de schijfcontrole.

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
nl: *** U komt terecht in een shell, het systeem wordt herstart

en: *** when you leave the shell.
nl: *** wanneer u de shell verlaat.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
nl: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} bestaat niet

en: /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE does not exist
nl: /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE bestaat niet

en: /proc filesystem unavailable
nl: /proc bestandssysteem niet beschikbaar

en: /sbin/$IP6TABLES does not exist.
nl: /sbin/$IP6TABLES bestaat niet.

en: /sbin/$IPTABLES does not exist.
nl: /sbin/$IPTABLES bestaat niet.

en: /usr/sbin/dip does not exist or is not executable
nl: /usr/sbin/dip bestaat niet of is niet uitvoerbaar

en: 6to4 configuration is not valid
nl: 6to4 configuratie is niet geldig

en: Activating swap partitions:
nl: Activeren van de swap partities:

en: Active Mount Points:
nl: Actieve koppelpunten:

en: Active NCP mountpoints:
nl: Actieve NCP-koppelpunten:

en: Active NFS mountpoints:
nl: Actieve NFS-koppelpunten:

en: Active SMB mountpoints:
nl: Actieve SMB-koppelpunten:

en: An old version of the database format was found.
    You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
    See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
nl: Een oude database formattering werd gevonden.
    U dient de data-formattering te upgraden voordat u PostgreSQL gebruikt.
    Bekijk $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist voor meer informatie.

en: Applying $IP6TABLES firewall rules:
nl: Toepassen van $IP6TABLES firewall regels:

en: Applying $IPTABLES firewall rules:
nl: Toepassen van $IPTABLES firewall regels:

en: Applying ipchains firewall rules
nl: Toepassen van de ipchains firewall regels

en: Applying ipchains firewall rules:
nl: Toepassen van ipchains firewall regels:

en: Assigning devices:
nl: Toewijzen apparaten:

en: Automatic reboot in progress.
nl: Automatisch herstarten in werking.

en: Binding to the NIS domain:
nl: Binding maken met het NIS domein:

en: Bringing up interface $i:
nl: interface $i wordt aangezet:

en: Bringing up loopback interface:
nl: Opstarten van de loopback interface:

en: CRITICAL
nl: KRITIEK

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
nl: Kan $PRIVOXY_BIN niet vinden, gestopt.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
nl: Kan $PRIVOXY_CONF niet vinden, gestopt.

en: Changing target policies to DENY
nl: Veranderen van doel-beleid naar DENY

en: Changing target policies to DENY:
nl: Wijzigen van doel-beleid naar DENY:

en: Checking filesystems
nl: Bestandssystemen aan het controleren

en: Checking for changes to /etc/auto.master ....
nl: Aan het controleren op veranderingen in /etc/auto.master ....

en: Checking for new hardware
nl: Aan het controleren op nieuwe hardware

en: Checking local filesystem quotas:
nl: Lokale bestandsysteem-quota's controleren:

en: Checking root filesystem
nl: Controleren van het root bestandssysteem

en: Checking root filesystem quotas:
nl: root-bestandssysteem quota's controleren:

en: Clearing all current rules and user defined chains:
nl: Alle huidige regels, ook deze gedefinieerd door de gebruiker, aan het wissen:

en: Configuration file or keys are invalid
nl: Configuratiebestand of toetsen zijn niet geldig

en: Configured Mount Points:
nl: Geconfigureerde koppelpunten:

en: Configured NCP mountpoints:
nl: Geconfigureerde NCP-koppelpunten:

en: Configured NFS mountpoints:
nl: Geconfigureerde NFS-koppelpunten:

en: Configured SMB mountpoints:
nl: Geconfigureerde SMB-koppelpunten:

en: Configured devices:
nl: Geconfigureerde netwerkkaarten:

en: Configuring kernel parameters:
nl: Kernel parameters aan het configureren:

en: Converting old group quota files:
nl: Oude groepsquota-bestanden omzetten:

en: Converting old user quota files:
nl: Oude gebruikersquota-bestanden omzetten:

en: Could not find /etc/iscsi.conf!
nl: Kon het bestand /etc/iscsi.conf niet vinden!

en: Could not load module iscsi.o
nl: Kon module iscsi.o niet inladen

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
nl: Niet in staat om de 802.1Q VLAN parameters in te stellen.

en: Currently active devices:
nl: Actieve netwerkkaarten op dit moment:

en: DSA key generation
nl: DSA sleutel genereren

en: Detaching loopback device $dev:
nl: Ontkoppelen van loopback device $dev:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
nl: Nagaan van IP informatie voor ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
nl: Netwerkkaart ${DEVICE} heeft een ander MAC adres dan verwacht, negeren.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
nl: Netwerkkaart '$DEVICE' is reeds opgestart, schakel deze eerst uit

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
nl: Netwerkkaart '$DEVICE' wordt hier niet ondersteund, gebruik de IPV6_AUTOTUNNEL instelling en herstart (IPv6) netwerking

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
nl: Netwerkkaart 'tun6to4' (van '$DEVICE') is reeds opgestart, sluit het eerst af

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
nl: Uitschakelen van IPv4 automatische defragmentatie:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
nl: Uitschakelen van IPv4 pakket forwarding:

en: Disabling PLX devices...
nl: Stoppen van PLX apparaten...

en: ERROR
nl: FOUT

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
nl: FOUT: [ipv6_log] Kan geen log aanmaken naar kanaal '$channel'

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
nl: FOUT: [ipv6_log] Loglevel is niet geldig '$level' (arg 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
nl: FOUT: [ipv6_log] ontbrekend 'bericht' (arg 1)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
nl: FOUT: [ipv6_log] Syslog werd gekozen, maar het binaire bestand 'logger' bestaat niet of is niet uitvoerbaar

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
nl: FOUT: kon vlan ${VID} niet als ${DEVICE} toevoegen op apparaat ${PHYSDEV}

en: Enabling local filesystem quotas:
nl: Lokale bestandssysteemquota's aanzetten:

en: Enabling swap space:
nl: Inschakelen van swap ruimte:

en: Enslaving ${DEVICE} to ${MASTER}
nl: ${DEVICE} als slaaf gebruiken voor {MASTER}

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
nl: Fout bij toekennen adres ${IPADDR} aan ${DEVICE}.

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
nl: Fout tijdens het berekenen van de IPv6naar4 prefix

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
nl: Fout, een andere host gebruikt reeds adres ${IPADDR}.

en: Extracting kadm5 Service Keys:
nl: Uitpakken van de kadm5 Service Sleutels:

en: FAILED
nl: MISLUKT

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
nl: Opstarten van ${DEVICE} mislukte.

en: Failed to load firmware.
nl: Kon firmware niet inladen.

en: Failed to load module: isicom
nl: Kon volgende module niet inladen: isicom

en: Finding module dependencies:
nl: Aan het zoeken naar module afhankelijkheden:

en: Flushing all chains:
nl: Alle regels aan het wissen:

en: Flushing all current rules and user defined chains:
nl: Wissen van alle huidige en door gebruiker gedefinieerde regels:

en: Flushing firewall rules:
nl: Wissen firewall regels:

en: Forcing file system integrity check due to default setting
nl: Integriteitscontrole van het bestandssysteem aan het afdwingen wegens de standaard instellingen

en: Generating SSH1 RSA host key:
nl: Genereren van SSH1 RSA host sleutel:

en: Generating SSH2 DSA host key:
nl: Genereren van SSH2 DSA host sleutel:

en: Generating SSH2 RSA host key:
nl: SSH2 RSA host sleutel aan het genereren:

en: Generating ident key:
nl: Genereren van ident sleutel:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
nl: Gegeven IPv4 adres '$ipv4addr' is niet globaal bruikbaar

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
nl: Globale IPv6 forwarding is uitgeschakeld in de configuratie, maar is niet uitgeschakeld in de kernel

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
nl: Globale IPv6 forwarding is ingeschakeld in de configuratie, maar is niet ingeschakeld in de kernel

en: Halting system...
nl: Afsluiten van het systeem...

en: Hardware configuration timed out.
nl: Er trad een time out op tijdens de hardware configuratie.

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
nl: IPv6to4 configuratie heeft een IPv4-adres op een gerelateerde interface nodig of moet worden gespecificeerd.

en: Initializing MySQL database:
nl: Initialiseren van MySQL database:

en: Initializing USB HID interface:
nl: Initialiseren van USB HID interface:

en: Initializing USB controller ($alias):
nl: Initialiseren van USB controller ($alias):

en: Initializing USB keyboard:
nl: Initialiseren van USB toetsenbord:

en: Initializing USB mouse:
nl: Initialiseren van de USB muis:

en: Initializing database:
nl: Initialiseren van de database:

en: Initializing firewire controller ($alias):
nl: Initialiseren van firewire controller ($alias):

en: Initializing random number generator:
nl: Initialiseren van random nummer generator:

en: InitiatorName file /etc/initiatorname.iscsi is missing!
nl: InitiatorName bestand /etc/initiatorname.iscsi bestaat niet!

en: Listening for an NIS domain server.
nl: Aan het luisteren naar een NIS domein server.

en: Loading $module module
nl: Inladen van $module module

en: Loading Firmware
nl: Inladen Firmware

en: Loading ISDN modules
nl: Inladen van ISDN modules

en: Loading PLX (isicom) modules...
nl: Inladen van PLX (isicom) modules...

en: Loading additional $IP6TABLES modules:
nl: Inladen van additionele $IP6TABLES modules:

en: Loading additional $IPTABLES modules:
nl: Inladen van additionele $IPTABLES modules:

en: Loading default keymap
nl: Inladen van de standaard toetsenbord instelling

en: Loading default keymap ($KEYTABLE):
nl: Inladen van de standaard toetsenbord-instelling ($KEYTABLE):

en: Loading default keymap:
nl: Inladen van de standaard toetsenbordinstelling:

en: Loading isicom firmware...
nl: Inladen van isicom firmware...

en: Loading keymap:
nl: Inladen van toetsenbord instelling:

en: Loading sound module ($alias):
nl: Inladen van de geluidsmodule ($alias):

en: Loading system font:
nl: Inladen van het lettertype gebruikt door het systeem:

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
nl: Configuratiebestand $PARENTCONFIG niet gevonden.

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
nl: Remote IPv4 adres van tunnel ontbreekt, configuratie is niet geldig

en: Mounting NCP filesystems:
nl: NCP-bestandssystemen aankoppelen:

en: Mounting NFS filesystems:
nl: NFS-bestandssystemen aankoppelen:

en: Mounting SMB filesystems:
nl: SMB-bestandssystemen aankoppelen:

en: Mounting USB filesystem:
nl: USB-bestandssysteem aankoppelen:

en: Mounting local filesystems:
nl: Lokale bestandssystemen aankoppelen:

en: Mounting other filesystems:
nl: Andere bestandssystemen aankoppelen:

en: Mounting proc filesystem:
nl: proc-bestandssysteem aankoppelen:

en: NOTICE
nl: OPMERKING

en: Networking not configured - exiting
nl: Netwerk niet geconfigureerd - gestopt

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
nl: Geen 802.1Q VLAN ondersteuning beschikbaar in kernel voor apparaat ${DEVICE}

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
nl: Geen 802.1Q VLAN ondersteuning beschikbaar in de kernel.

en: No status available for this package
nl: Geen status beschikbaar voor dit pakket

en: Not forcing file system integrity check due to default setting
nl: Integriteitscontrole van het bestandssysteem niet afdwingen wegens de standaard instellingen

en: On the next boot fsck will be forced.
nl: Bij het opnieuw opstarten zal fsck uitgevoerd worden.

en: On the next boot fsck will be skipped.
nl: De volgende keer dat u herstart, wordt fsck overgeslagen.

en: PASSED
nl: VOLTOOID

en: PCIC module not defined in startup options!
nl: PCIC-module niet gedefinieerd in de opstart-opties!

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
nl: Gelieve het netwerk opnieuw op te starten via '/sbin/service network restart'

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
nl: Gelieve makehistory en/of makedbz op te starten alvorens innd op te starten.

en: Please stand by while rebooting the system...
nl: Gelieve te wachten terwijl het systeem herstart...

en: Postmaster already running.
nl: Postmaster is reeds opgestart.

en: Press N within %d seconds to not force file system integrity check...
nl: Druk op N binnen de %d seconden om geen integriteitscontrole van het bestandssysteem af te dwingen...

en: Press Y within %d seconds to force file system integrity check...
nl: Druk op Y binnen de %d seconden om een integriteitscontrole van het bestandssysteem af te dwingen...

en: Process accounting is disabled.
nl: Processenbeheer is uitgeschakeld.

en: Process accounting is enabled.
nl: Processenbeheer is aangezet.

en: RSA key generation
nl: RSA sleutel genereren

en: RSA1 key generation
nl: RSA1 sleutel aan het genereren

en: Reloading $prog:
nl: Herinladen van $prog:

en: Reloading $prog:
nl: Herladen van $prog:

en: Reloading INN Service:
nl: Herinladen INN-Service:

en: Reloading RADIUS server:
nl: Herinladen RADIUS server:

en: Reloading configuration:
nl: Herinladen van configuratie:

en: Reloading cron daemon configuration:
nl: Herinladen cron daemon configuratie:

en: Reloading smb.conf file:
nl: Herinladen van smb.conf bestand:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
nl: root-bestandssysteem aankoppelen in lezen-schrijven modus:

en: Removing user defined chains:
nl: Verwijderen van de door de gebruiker gemaakte regels:

en: Reopening $prog log file:
nl: Heropenen van $prog log bestand:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy
nl: Herinstellen van de ingebouwde regels naar het standaard ACCEPT beleid

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
nl: Herinstellen van de ingebouwde regels naar het standaard ACCEPT beleid:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
nl: Herinstellen van hostname ${HOSTNAME}:

en: Restarting $prog:
nl: Herstarten van $prog:

en: Run '/usr/sbin/kudzu' from the command line to re-detect.
nl: Start '/usr/sbin/kudzu' vanaf de command line om opnieuw te laten detecteren.

en: Running system reconfiguration tool
nl: Systeem herconfiguratie hulpmiddel aan het opstarten

en: Saving current rules to $IPCHAINS_CONFIG
nl: Opslaan van huidige regels naar $IPCHAINS_CONFIG

en: Saving current rules to $IPCHAINS_CONFIG:
nl: Opslaan van huidige regels naar $IPCHAINS_CONFIG:

en: Saving firewall rules to $IP6TABLES_DATA:
nl: Firewall regels aan het opslaan naar $IP6TABLES_DATA:

en: Saving firewall rules to $IPTABLES_DATA:
nl: Firewall regels aan het opslaan naar $IPTABLES_DATA:

en: Saving mixer settings
nl: Opslaan van mixer instellingen

en: Saving random seed:
nl: Willekeursgetal opslaan:

en: Sending all processes the KILL signal...
nl: KILL signaal aan het verzenden naar alle processen...

en: Sending all processes the TERM signal...
nl: TERM signaal aan het verzenden naar alle processen...

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
nl: Instellen van de 802.1Q VLAN parameters:

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
nl: Instellen NIS domein naam $NISDOMAIN:

en: Setting chains to policy $policy:
nl: Instellen regels naar beleid $policy:

en: Setting clock $CLOCKDEF: `date`
nl: Instellen van klok $CLOCKDEF: `date`

en: Setting hard drive parameters for ${disk[$device]}:
nl: Parameters aan het instellen voor de harde schijf ${disk[$device]}:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
nl: Instellen van hostnaam ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters:
nl: Instellen van de netwerkparameters:

en: Setting up ISA PNP devices:
nl: Opzetten van ISA PNP apparaten:

en: Setting up Logical Volume Management:
nl: Logisch volumebeheer instellen:

en: Shutting down $KIND services:
nl: Afsluiten van $KIND services:

en: Shutting down $MODEL:
nl: Afsluiten $MODEL:

en: Shutting down $prog
nl: Afsluiten van $prog

en: Shutting down $prog:
nl: Afsluiten van $prog:

en: Shutting down APM daemon:
nl: Afsluiten van APM daemon:

en: Shutting down AppleTalk services:
nl: Uitschakelen van AppleTalk services:

en: Shutting down NFS daemon:
nl: Afsluiten van de NFS-daemon:

en: Shutting down NFS mountd:
nl: Stoppen van NFS-mountd:

en: Shutting down NFS quotas:
nl: Stoppen van NFS quotas:

en: Shutting down NFS services:
nl: Afsluiten van NFS services:

en: Shutting down NIS services:
nl: Afsluiten van NIS services:

en: Shutting down PCMCIA services:
nl: Stoppen van PCMCIA services:

en: Shutting down console mouse services:
nl: Stoppen van de console mouse services:

en: Shutting down interface $i:
nl: Stoppen van interface $i:

en: Shutting down kernel logger:
nl: Stoppen van kernel logger:

en: Shutting down loopback interface:
nl: Afsluiten loopback interface:

en: Shutting down pand:
nl: Afsluiten van pand:

en: Shutting down process accounting:
nl: Processenbeheer stopzetten:

en: Shutting down sm-client:
nl: Stoppen van sm-client:

en: Shutting down system logger:
nl: Afsluiten van systeem-logboek:

en: Skipping ISA PNP configuration at users request:
nl: ISA PNP configuratie werd overgeslagen op aanvraag van de gebruiker:

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
nl: Start service $1 (J)a/(N)ee/(D)oorgaan? [J]

en: Starting $KIND services:
nl: Starten van $KIND services:

en: Starting $MODEL:
nl: Starten van $MODEL:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
nl: Starten van $PRIVOXY_PRG:

en: Starting $prog for $site:
nl: Starten van $prog voor $site:

en: Starting $prog:
nl: Starten van $prog:

en: Starting $prog:
nl: Starten van $prog:

en: Starting ${NAME} service:
nl: Starten van ${NAME} service:

en: Starting AppleTalk services:
nl: Starten van AppleTalk services:

en: Starting INND system:
nl: Starten van INND systeem:

en: Starting NFS daemon:
nl: Starten van NFS daemon:

en: Starting NFS locking:
nl: Starten van NFS locking:

en: Starting NFS mountd:
nl: Starten van NFS-mountd:

en: Starting NFS quotas:
nl: Starten van NFS quotas:

en: Starting NFS services:
nl: Starten van NFS services:

en: Starting NFS statd:
nl: Starten van NFS statd:

en: Starting NetWare emulator-server:
nl: Starten van NetWare emulator-server:

en: Starting PCMCIA services:
nl: Starten van PCMCIA services:

en: Starting RADIUS server:
nl: Starten van de RADIUS server:

en: Starting Red Hat Network Daemon:
nl: Starten van de Red Hat Network Daemon:

en: Starting UPS monitor (master):
nl: Starten van UPS monitor (master):

en: Starting UPS monitor (slave):
nl: Starten van UPS monitor (slave):

en: Starting YP map server:
nl: Starten van YP map server:

en: Starting YP passwd service:
nl: Starten van YP passwd service:

en: Starting YP server services:
nl: Starten van YP server services:

en: Starting acpi daemon:
nl: Starten van acpi daemon:

en: Starting console mouse services:
nl: Starten van console-muis services:

en: Starting iSCSI: iscsi
nl: Starten van iSCSI: iscsi

en: Starting kernel logger:
nl: Opstarten van de kernel logger:

en: Starting pand:
nl: Starten van pand:

en: Starting process accounting:
nl: Processenbeheer opstarten:

en: Starting routed (RIP) services:
nl: Starten van routed (RIP) services:

en: Starting rstat services:
nl: Starten van rstat services:

en: Starting rusers services:
nl: Starten van rusers services:

en: Starting rwho services:
nl: Starten van rwho services:

en: Starting sm-client:
nl: Starten van sm-client:

en: Starting system logger:
nl: Starten van systeem logger:

en: Starting system message bus:
nl: Starten van system message bus:

en: Starting up APM daemon:
nl: Opstarten van APM-daemon:

en: Starting up RAID devices:
nl: Opstarten van RAID apparaten:

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
nl: Stoppen van $PRIVOXY_PRG:

en: Stopping $prog:
nl: Stoppen van $prog:

en: Stopping $prog:
nl: Stoppen van $prog:

en: Stopping ${NAME} service:
nl: Stoppen van ${NAME} service:

en: Stopping INN actived service:
nl: Stoppen van INN actived service:

en: Stopping INND service:
nl: Stoppen van INND service:

en: Stopping INNFeed service:
nl: Stoppen van INNFeed service:

en: Stopping INNWatch service:
nl: Stoppen van INNWatch service:

en: Stopping NFS locking:
nl: Stoppen van NFS locking:

en: Stopping NFS statd:
nl: Stoppen van NFS statd:

en: Stopping NetWare emulator-server:
nl: Stoppen van NetWare emulator-server:

en: Stopping RADIUS server:
nl: Stoppen van RADIUS server:

en: Stopping Red Hat Network Daemon:
nl: Stoppen van Red Hat Network Daemon:

en: Stopping UPS monitor:
nl: Stoppen van UPS monitor:

en: Stopping YP map server:
nl: Stoppen van YP map server:

en: Stopping YP passwd service:
nl: Stoppen van YP passwd service:

en: Stopping YP server services:
nl: Stoppen van YP server services:

en: Stopping iSCSI:
nl: Stoppen van iSCSI:

en: Stopping routed (RIP) services:
nl: Stoppen van routed (RIP) services:

en: Stopping rstat services:
nl: Stoppen van rstat services:

en: Stopping rusers services:
nl: Stoppen van rusers services:

en: Stopping rwho services:
nl: Stoppen van rwho services:

en: Stopping system message bus:
nl: Stoppen van system message bus:

en: Syncing hardware clock to system time
nl: Synchroniseren van hardware klok met de systeemtijd

en: Table: $table
nl: Tabel: $table

en: Telling INIT to go to single user mode.
nl: Aangeven aan INIT om naar single user mode over te gaan.

en: The random data source exists
nl: De random databron bestaat

en: The random data source is missing
nl: De random data bron is niet aanwezig

en: Turning off quotas:
nl: Uitschakelen van quotas:

en: Turning off swap:
nl: Uitschakelen van de swap ruimte:

en: Unloading $IP6TABLES modules:
nl: Verwijderen van $IP6TABLES modules:

en: Unloading $IPTABLES modules:
nl: Verwijderen van $IPTABLES modules:

en: Unloading ISDN modules
nl: Verwijderen van ISDN modules

en: Unmounting NCP filesystems:
nl: NCP-bestandssystemen afkoppelen:

en: Unmounting NFS filesystems (retry):
nl: NFS-bestandssystemen afkoppelen (opnieuw):

en: Unmounting NFS filesystems:
nl: NFS-bestandssystemen afkoppelen:

en: Unmounting SMB filesystems:
nl: SMB-bestandssystemen afkoppelen:

en: Unmounting file systems
nl: Bestandssystemen afkoppelen

en: Unmounting file systems (retry):
nl: Afkoppelen van bestandssystemen (opnieuw):

en: Unmounting file systems:
nl: Bestandssystemen afkoppelen:

en: Unmounting initrd:
nl: initrd afkoppelen:

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
nl: Loopback bestandssystemen afkoppelen (opnieuw):

en: Unmounting loopback filesystems:
nl: Loopback-bestandssystemen afkoppelen:

en: Unmounting network block filesystems (retry):
nl: Netwerk blok-bestandssystemen afkoppelen (opnieuw):

en: Unmounting network block filesystems:
nl: Netwerk blok-bestandssystemen afkoppelen:

en: Updating /etc/fstab
nl: Updaten van /etc/fstab

en: Usage: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}
nl: Gebruik: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|restart}
nl: Gebruik: $0 {start|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|panic|save}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|restart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
nl: Gebruik: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop}
nl: Gebruik: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
nl: Gebruik: $0 {start}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
nl: Gebruik: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
nl: Gebruik: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
nl: Gebruik: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
nl: Gebruik: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
nl: Gebruik: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
nl: Gebruik: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: ${0##*/} {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
nl: Gebruik: ${0##*/} {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: apmd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
nl: Gebruik: apmd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: ifup <device name>
nl: Gebruik: ifup <device name>

en: Usage: killproc {program} [signal]
nl: Gebruik: killproc {programma} [signaal]

en: Usage: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
nl: Gebruik: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: pidfileofproc {program}
nl: Gebruik: pidfileofproc {programma}

en: Usage: pidofproc {program}
nl: Gebruik: pidofproc {programma}

en: Usage: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
nl: Gebruik: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: status {program}
nl: Gebruik: status {programma}

en: Users cannot control this device.
nl: Gebruikers kunnen deze netwerkkaart niet beheren.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
nl: Bij het gebruik van 6to4 en RADVD moet IPv6 forwarding normaal gezien ingeschakeld zijn, maar het is het niet

en: WARN
nl: WAARSCHUWEN

en: WARNING
nl: WAARSCHUWING

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
nl: Waarschuwing: MTU '$IPV6TO4_MTU' geconfigureerd voor 6to4, overschrijdt de limiet van '$tunnelmty'; genegeerd.

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
nl: Opgelet: interface 'tun6to4' ondersteund geen 'IPV6_DEFAULTGW'; genegeerd

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
nl: Waarschuwing: ipppd (kernel 2.4.x en lager) ondersteunt geen IPv6 gebruik makend van encapsulatie 'syncppp'

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
nl: Waarschuwing: link ondersteunt geen IPv6 met inkapseling van 'rawip'

en: X is not configured.  Running redhat-config-xfree86
nl: X is niet geconfigureerd.  Opstarten van redhat-config-xfree86

en: X is now configured.  Starting Setup Agent
nl: X is nu geconfigureerd.  Setup Agent aan het opstarten

en: You need to be root to use this command !
nl: U dient root te zijn om dit programma te gebruiken !

en: Your system appears to have shut down uncleanly
nl: Het ziet er naar uit dat uw systeem niet correct werd afgesloten

en: cardmgr (pid $pid) is running...
nl: cardmgr (pid $pid) is opgestart...

en: cardmgr is stopped
nl: cardmgr is gestopt

en: could not make temp file
nl: kon geen tijdelijk bestand aanmaken

en: disabling netdump
nl: uitschakelen van netdump

en: done
nl: voltooid

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
nl: fout in $FILE: IPADDR_START en IPADDR_END komen niet overeen

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
nl: fout in $FILE: IPADDR_START groter dan IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
nl: fout in $FILE: reeds netwerkkaart $parent_device:$DEVNUM gezien in $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
nl: fout in $FILE: $IPADDR reeds gezien in $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
nl: fout in $FILE: geen netwerkkaart of IP adres opgegeven

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
nl: fout in de ifcfg-${parent_device}: bestanden

en: iSCSI daemon already running
nl: iSCSI daemon is reeds opgestart

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
nl: ifup-ppp voor ${DEVICE} gestopt

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
nl: ifup-ppp voor ${DEVNAME} gestopt

en: ifup-sl for $DEVICE exiting
nl: ifup-sl voor $DEVICE gestopt

en: initializing netdump
nl: initialiseren netdump

en: ipchains and $IP6TABLES can not be used together.
nl: ipchains en $IP6TABLES kunnen niet naast elkaar worden gebruikt.

en: ipchains and $IPTABLES can not be used together.
nl: ipchains en $IPTABLES kunnen niet naast elkaar worden gebruikt.

en: pppd does not exist or is not executable
nl: pppd bestaat niet of is niet uitvoerbaar

en: radvd control enabled, but config is not complete
nl: radvd controle opgestart, maar de configuratie is niet volledig

en: reload
nl: herladen

en: restart
nl: herstart

en: usage: $0 <net-device>
nl: Gebruik: $0 <net-device>

en: usage: ifdown <device name>
nl: Gebruik: ifdown <apparaat-naam>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
nl: Gebruik: ifup-aliases <netwerkkaart> [<parent-config>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
nl: Gebruik: ifup-routes <net-device> [<alias>]

en: vncserver shutdown
nl: vncserver afgesloten

en: vncserver startup
nl: vncserver opstarten
