coreutils 4.5.3 - en to ms translation catalogue (324 entries)

en: 
      -B, --binary             use binary writes to the console device.
ms: 
      -B, --binary             menggunakan penulisan binari ke peranti okonsol.

en: 
      Print the prime factors of all specified integer NUMBERs.  If no arguments
      are specified on the command line, they are read from standard input.
ms: 
      Cetak faktor perdana bagi integer NOMBOR dinyatakan.  Jika tiada hujah
      dinyatakan pada arahan baris. ia ia akan dibaca drpd input piawai.

en: 
    Report bugs to <%s>.
ms: 
    Lapor pepijat ke <%s>.

en: 
    SIZE may be (or may be an integer optionally followed by) one of following:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576, and so on for G, T, P, E, Z, Y.
ms: 
    SAIZ boleh jadi (atau boleh jadi intege diikuti dengan berikut) satu drpd berikut:
    kB 1000, K 1024, MB 1,000,000, M 1,048,576, dan lagi bagi G, T, P, E, Z, Y.

en:       --block-size=SIZE      use SIZE-byte blocks
      -B, --ignore-backups       do not list implied entries ending with ~
      -c                         with -lt: sort by, and show, ctime (time of last
                                   modification of file status information)
                                   with -l: show ctime and sort by name
                                   otherwise: sort by ctime
ms:       --block-size=SAIZ      guna blok SAIZ-byte
      -B, --ignore-backups       jangan senarai kemasukan berakhir dengan ~
      -c                         dengan -lt: isih dengan, dan papar, ctime (masa
                                   terkahir diubahsuai drpd maklumat status fail)
                                   dengan -l: papar ctime dan isih mengikut nama
                                   sebaliknya: isih mengikut ctime

en:   -P, --portability     use the POSIX output format
          --sync            invoke sync before getting usage info
      -t, --type=TYPE       limit listing to filesystems of type TYPE
      -T, --print-type      print filesystem type
      -x, --exclude-type=TYPE   limit listing to filesystems not of type TYPE
      -v                    (ignored)
ms:   -P, --portability     menggunakan format output POSIX
          --sync            panggil sync sebelum mendapatkan maklumat penggunaan
      -t, --type=JENIS      hadkan penyenaraian ke sistemfail jenis JENIS
      -T, --print-type      cetak jenis sistemfail
      -x, --exclude-type=TYPE   hadkan penyenaraian ke ke sistemfail bukan jenis JENIS
      -v                    (diabaikan)

en:   -a, --all                  do not hide entries starting with .
      -A, --almost-all           do not list implied . and ..
          --author               print the author of each file
      -b, --escape               print octal escapes for nongraphic characters
ms:   -a, --all                  jangan sorok kemasukan bermula dengan .
      -A, --almost-all           jangan senarai  . dan ..
          --author               cetak penulis bagi setiap fail
      -b, --escape               cetak escape oktal bagi aksara bukangrafik

en:   -a, --all             include filesystems having 0 blocks
      -B, --block-size=SIZE use SIZE-byte blocks
      -h, --human-readable  print sizes in human readable format (e.g., 1K 234M 2G)
      -H, --si              likewise, but use powers of 1000 not 1024
ms:   -a, --all             termasuk sistemfail yang mempunyai 0 blok
      -B, --block-size=SIZE guna blok SIZE-byte
      -h, --human-readable  cetak saiz dalam format bolehdibaca manusia (e.g., 1K 234M 2G)
      -H, --si              sebaliknya, guna kuasa 1000 bukannya 1024

en:   -f                         do not sort, enable -aU, disable -lst
      -F, --classify             append indicator (one of */=@|) to entries
          --format=WORD          across -x, commas -m, horizontal -x, long -l,
                                   single-column -1, verbose -l, vertical -C
          --full-time            like -l --time-style=full-iso
ms:   -f                         jangan isih, hidupkan -aU, matikan -lst
      -F, --classify             tambah penunjuk (satu drpd */=@|) ke kemasukan
          --format=PERKATAAN       rentas -x, koma -m, mengufuk -x, panjang -l,
                                   kolum-tunggal -1, verbose -l, menegak -C
          --full-time            seperti -l --time-style=full-iso

en:   -f, --force    change permissions to allow writing if necessary
      -n, --iterations=N  Overwrite N times instead of the default (%d)
      -s, --size=N   shred this many bytes (suffixes like K, M, G accepted)
ms:   -f, --force    tukar keizinan supaya membolehkan menulisan jika perlu
      -n, --iterations=N  Tindih sebanyak  N kali selain drpd  default (%d)
      -s, --size=N   lunyai ia berapa byte (suffiks seperti K, M, G diterima)

en:   -i, --inodes          list inode information instead of block usage
      -k                    like --block-size=1K
      -l, --local           limit listing to local filesystems
          --no-sync         do not invoke sync before getting usage info (default)
ms:   -i, --inodes          senarai maklimat inod selain drpd penggunaan blok
      -k                    seperti --block-size=1K
      -l, --local           hadkan penyenaraian ke sistem fail lokal
          --no-sync         jangan panggil sync sebelum mendapat maklumat penggunaan (default)

en:   -p, --parents   remove DIRECTORY, then try to remove each directory
                      component of that path name.  E.g., `rmdir -p a/b/c' is
                      similar to `rmdir a/b/c a/b a'.
      -v, --verbose   output a diagnostic for every directory processed
ms:   -p, --parents   buang DIRECTORY, dan cuba buang setiap komponen direktori
                      bagi nama path itu.  E.g., `rmdir -p a/b/c' adalah
                      sama dengan  `rmdir a/b/c a/b a'.
      -v, --verbose   output  diagnostik bagi setiap direktori yg diproses

en:   -r, --reference=FILE      display the last modification time of FILE
      -R, --rfc-822             output RFC-822 compliant date string
      -s, --set=STRING          set time described by STRING
      -u, --utc, --universal    print or set Coordinated Universal Time
ms:   -r, --reference=FAIL      papar tarikh ubahsuai bagi FAIL
      -R, --rfc-822             output rentetan tarikh serasi RFC-822
      -s, --set=RENTETAN        tetapkan masa dihuraikan oleh RENTETAN
      -u, --utc, --universal    cetak atau tetapkan  Coordinated Universal Time

en:   -r, --reverse              reverse order while sorting
      -R, --recursive            list subdirectories recursively
      -s, --size                 print size of each file, in blocks
ms:   -r, --reverse              turutan menyongsang ketika mengisih
      -R, --recursive            senarai subdirektori secara rekursif
      -s, --size                 cetak saiz bagi setiap fail, dalam blok

en:  Mounted on
ms: dilekapkan pada

en:  on repetition %d
ms:  pada ulangan %d

en: %s -> %s (unbackup)
ms: %s -> %s (nyahbackup)

en: %s and %s are the same file
ms: %s dan %s adalah fail yang sama

en: %s exists but is not a directory
ms: %s wujud tapi ianya bukan direktori

en: %s has unknown file type
ms: %s mempunyai jenis fail yang tidak diketahui

en: %s is a directory
ms: %s adalah satu direktori

en: %s is too large
ms: %s adalah terlalu besar

en: %s+%s records in
ms: %s+%s rekod masuk

en: %s+%s records out
ms: %s+%s rekod keluar

en: %s: File exists
ms: %s: Fail wujud

en: %s: `%s': line number out of range
ms: %s: `%s': bilangan baris di luar julat

en: %s: `%s': match not found
ms: %s: `%s': padanan tak dijumpai

en: %s: `+' or `-' expected after delimeter
ms: %s: `+' atau `-' dijangka selepas pemisah

en: %s: `}' is required in repeat count
ms: %s: `}'  diperluka untuk kiraan ulangan

en: %s: can make relative symbolic links only in current directory
ms: %s: hanya boleh membuat pautan simbolik relatif pada direktori semasa

en: %s: cannot overwrite directory
ms: %s: tak dapat menindih direktori

en: %s: cannot remove
ms: %s: tak dapat buang

en: %s: closing delimeter `%c' missing
ms: %s: pemisah penutup `%c' hilang

en: %s: hard link not allowed for directory
ms: %s: pautan keras tidak diizinkan bagi direktori

en: %s: illegal option -- %c
ms: %s: opsyen tidak dibenarkan -- %c

en: %s: input file is output file
ms: %s: fail input adalah fail output

en: %s: integer expected after `%c'
ms: %s: integer dijangka selepas `%c'

en: %s: invalid file size
ms: %s: fail saiz tidak sah

en: %s: invalid option -- %c
ms: %s: opsyen tidak sah -- %c

en: %s: invalid pattern
ms: %s: corak tidak sah

en: %s: invalid regular expression: %s
ms: %s: ungkapan biasa (regexp) tidak sah: %s

en: %s: line number must be greater than zero
ms: %s: bilangan baris mesti lebih besar drpd sifar

en: %s: line number out of range
ms: %s: bilangan baris di luar julat

en: %s: no login name
ms: %s: tiada nama logmasuk

en: %s: option `%c%s' doesn't allow an argument
ms: %s: opsyen `%c%s' tidak mengizinkan hujah

en: %s: option `%s' is ambiguous
ms: %s: opsyen `%s' adalah ambiguous

en: %s: option `%s' requires an argument
ms: %s: opsyen  `%s' memerlukan hujah

en: %s: option `--%s' doesn't allow an argument
ms: %s: opsyen `--%s' tidak mengizinkan hujah

en: %s: option `-W %s' doesn't allow an argument
ms: %s: opsyen `-W %s' tidak mengizinkan hujan

en: %s: option `-W %s' is ambiguous
ms: %s: opsyen `-W %s' adalah ambiguous

en: %s: option requires an argument -- %c
ms: %s: opsyen memerlukan hujah -- %c

en: %s: overwrite %s, overriding mode %04lo?
ms: %s: menindih %s, menindih mod %04lo?

en: %s: overwrite %s?
ms: %s: tindih %s?

en: %s: read error
ms: %s: ralat penulisan

en: %s: remove %s %s?
ms: %s: buang %s %s?

en: %s: remove write-protected %s %s?
ms: %s: buang write-protected %s %s?

en: %s: removed
ms: %s: dibuang

en: %s: removing
ms: %s: membuang

en: %s: renamed to %s
ms: %s: ditukarnama ke %s

en: %s: replace %s?
ms: %s: mengganti %s?

en: %s: specified target directory is not a directory
ms: %s: Direktori sasaran yang dinyatakan adalah bukan direktori

en: %s: specified target is not a directory
ms: %s: Sasaran yang dinyatakan adalah bukan direktori

en: %s: unrecognized option `%c%s'
ms: %s: opensyen tidak dikenali `%c%s'

en: %s: unrecognized option `--%s'
ms: %s: opensyen tidak dikenali `--%s'

en: %s: warning: making a hard link to a symbolic link is not portable
ms: %s: amaran: membuat pautan keras ke pautan simbolik adalah tidak portable

en: %s:%lu: unrecognized keyword %s
ms: %s:%lu: katakunci tidak dikenali %s

en: %s}: integer required between `{' and `}'
ms: %s}: integer diperlukan diantara `{' dan `}'

en: '
ms: `

en: <internal>
ms: <dalaman>

en: Arnold Robbins and David MacKenzie
ms: Arnold Robbins dan David MacKenzie

en: Call the link function to create a link named FILE2 to an existing FILE1.
ms: Panggil fungsi pautan untuk mencipta pautan bernama FAIL2 ke FILE1 sedia ada.

en: Copy SOURCE to DEST, or multiple SOURCE(s) to DIRECTORY.
ms: Salin SUMBER ke DEST, atau banyak SUMBER ke DIREKTORI.

en: Display the current time in the given FORMAT, or set the system date.
    
      -d, --date=STRING         display time described by STRING, not `now'
      -f, --file=DATEFILE       like --date once for each line of DATEFILE
      -ITIMESPEC, --iso-8601[=TIMESPEC]  output date/time in ISO 8601 format.
                                TIMESPEC=`date' for date only,
                                `hours', `minutes', or `seconds' for date and
                                time to the indicated precision.
                                --iso-8601 without TIMESPEC defaults to `date'.
ms: Papar masa semasa dalam FORMAT diberi, atau tetapkan tarikh sistem.
    
      -d, --date=RENTETAN       papar masa diterangkan oleh RENTETAN, bukan `now'
      -f, --file=DATEFILE       seperti --date sekali bagi setiap baris DATEFILE
      -ITIMESPEC, --iso-8601[=TIMESPEC]  output tarikh/masa dalam format ISO 8601.
                                TIMESPEC=`date' untuk tarikh sahaja,
                               `hours', `minutes', atau `seconds' baru tarikh 
                                dan masa untuk menunjukkan kejituan.
                                --iso-8601 tanpa TIMESPEC default kepada `date'.

en: FAILED
ms: GAGAL

en: List information about the FILEs (the current directory by default).
    Sort entries alphabetically if none of -cftuSUX nor --sort.
ms: Senarai maklumat tentang FAIL (direktori semasa secara default).
    Inih semasukan mengikut abjad jika tiada  -cftuSUX atau --sort.

en: Mandatory arguments to long options are mandatory for short options too.
ms: Hujah mandatori kepada opsyen panjang andalah mandatori bagi opsyen pendek juga.

en: Output commands to set the LS_COLORS environment variable.
    
    Determine format of output:
      -b, --sh, --bourne-shell    output Bourne shell code to set LS_COLORS
      -c, --csh, --c-shell        output C shell code to set LS_COLORS
      -p, --print-database        output defaults
ms: Arahan output untuk menetapkan persekitaran pembolehubah LS_COLORS.
    
    Tentukan format output:
      -b, --sh, --bourne-shell    kod output shell Bourne shell menetapkan LS_COLORS
      -c, --csh, --c-shell        kod output shell C menetapkan LS_COLORS
      -p, --print-database        output default

en: Print the name of the current user.
ms: Cetak nama bagi pengguna semasa.

en: Print the prime factors of each NUMBER.
ms: Cetak faktor perdana bagi setiap NOMBOR.

en: Remove the DIRECTORY(ies), if they are empty.
    
          --ignore-fail-on-non-empty
                      ignore each failure that is solely because a directory
                      is non-empty
ms: Buang  DIREKTORI, jika ianya kosong.
    
          --ignore-fail-on-non-empty
                      abaikan setiap kegagalan yang hanya disebabkan oleh
                      direktori yang tidak kosong

en: Rename SOURCE to DEST, or move SOURCE(s) to DIRECTORY.
ms: Tukarnama SUMBER ke DEST, atau pindahkan SUMBER ke DIREKTORI.

en: Richard Mlynarik and David MacKenzie
ms: Richard Mlynarik dan David MacKenzie

en: Richard Stallman and David MacKenzie
ms: Richard Stallman dan David MacKenzie

en: Run COMMAND with root directory set to NEWROOT.
ms: Laksana ARAHAN dengan direktori root ditetapkan ke ROOTBARU.

en: Send signals to processes, or list signals.
ms: Menghantar isyarat ke proses, atau senaraikan isyarat.

en: Set LC_ALL='C' to work around the problem.
ms: Tetapkan LC_ALL='C' untuk mengatasi masalah.

en: Summarize disk usage of each FILE, recursively for directories.
ms: Ringkasan penggunaan cakera bagi setiap FAIL, rekursif bagi direktori.

en: The strings compared were %s and %s.
ms: Rentetan dibandingkan adalah %s dan %s.

en: Torbjorn Granlund, David MacKenzie, and Jim Meyering
ms: Torbjorn Granlund, David MacKenzie, dan Jim Meyering

en: Try `%s --help' for more information.
ms: Cuba `%s --help' untuk maklumat lanjut .

en: Ulrich Drepper and Scott Miller
ms: Ulrich Drepper dan Scott Miller

en: Unknown system error
ms: Ralat sistem yang tidak diketahui

en: Usage: %s
      or:  %s OPTION
    Print the numeric identifier (in hexadecimal) for the current host.
ms: Penggunaan: %s
      atau:  %s OPSYEN
    Cetak pengcam numerik (dalam  heksadesimal) bagi hos semasa.

en: Usage: %s EXPRESSION
      or:  %s OPTION
ms: Pengunaan: %s UNGKAPAN
        atau: %s OPSYEN

en: Usage: %s FILE
      or:  %s OPTION
ms: Pengunaan: %s FAIL
        atau: %s OPSYEN

en: Usage: %s FILE1 FILE2
      or:  %s OPTION
ms: Penggunaan: %s FAIL1 FAIL2
      atau:  %s OPSYEN

en: Usage: %s NAME
      or:  %s OPTION
ms: Pengunaan: %s FAIL
        atau: %s OPSYEN

en: Usage: %s NAME [SUFFIX]
      or:  %s OPTION
ms: Pengunaan: %s NAMA [SUFFIKS]
        atau: %s OPSYEN

en: Usage: %s NEWROOT [COMMAND...]
      or:  %s OPTION
ms: Pengunaan: %s ROOTBARU [ARAHAN...]
        atau: %s OPSYEN

en: Usage: %s [-DIGITS] [OPTION]... [FILE]...
ms: Penggunaan: %s [-DIGIT][OPSYEN]...[FAIL]...

en: Usage: %s [-s SIGNAL | -SIGNAL] PID...
      or:  %s -l [SIGNAL]...
      or:  %s -t [SIGNAL]...
ms: Penggunaan: %s [-s ISYARAT | -ISYARAT] PID...
      atau:  %s -l [ISYARAT]...
      atau:  %s -t [ISYARAT]...

en: Usage: %s [NAME]
      or:  %s OPTION
    Print or set the hostname of the current system.
ms: Penggunaan: %s [NAMA]
      atau:  %s OPSYEN
    Cetak atau tetapkan namahos bagi sistem semasa.

en: Usage: %s [NUMBER]...
      or:  %s OPTION
ms: Pengunaan: %s [NOMBOR]...
        atau: %s OPSYEN

en: Usage: %s [OPTIONS] FILE [...]
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN] FAIL [...]

en: Usage: %s [OPTION]
ms: Pengunan: %s [OPSYEN]

en: Usage: %s [OPTION] DIRECTORY...
ms: Penggunaan; %s [OPSYEN] DIREKTORI...

en: Usage: %s [OPTION] FILE...
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN] FAIL...

en: Usage: %s [OPTION] NAME...
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN] NAMA...

en: Usage: %s [OPTION] [FILE]...
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN] [FAIL]...

en: Usage: %s [OPTION]...
ms: Pengunaan: %s [OPSYEN]...

en: Usage: %s [OPTION]... DIRECTORY...
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]... DIREKTORI...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE...
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]... FAIL...

en: Usage: %s [OPTION]... FILE1 FILE2
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]...FAIL1 FAIL2

en: Usage: %s [OPTION]... GROUP FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
ms: Penggunaan: %s [OPTION]... GROUP FILE...
          atau:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...

en: Usage: %s [OPTION]... LEFT_FILE RIGHT_FILE
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]...FAIL_KIRI FAIL_KANAN

en: Usage: %s [OPTION]... MODE[,MODE]... FILE...
      or:  %s [OPTION]... OCTAL-MODE FILE...
      or:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...
ms: Penggunaan: %s [OPTION]... MODE[,MODE]... FILE...
        atau:  %s [OPTION]... OCTAL-MODE FILE...
        atau:  %s [OPTION]... --reference=RFILE FILE...

en: Usage: %s [OPTION]... NAME TYPE [MAJOR MINOR]
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]... NAMA JENIS [MAJOR MINOR]

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY
      or:  %s [OPTION]... --target-directory=DIRECTORY SOURCE...
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]... SUMBER DEST
       atau:  %s [OPSYEN]... SUMBER... DIREKTORI
       atau:  %s [OPSYEN]... --target-directory=DIREKTORI SUMBER...

en: Usage: %s [OPTION]... SOURCE DEST           (1st format)
      or:  %s [OPTION]... SOURCE... DIRECTORY   (2nd format)
      or:  %s -d [OPTION]... DIRECTORY...       (3rd format)
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]... SUMBER DEST        (format pertama)
      atau:  %s [OPSYEN]... SUMBER... DIREKTORI   (format ke dua)
      atau:  %s -d [OPSYEN]... DIREKTORI...       (format ke tiga)

en: Usage: %s [OPTION]... TARGET [LINK_NAME]
      or:  %s [OPTION]... TARGET... DIRECTORY
      or:  %s [OPTION]... --target-directory=DIRECTORY TARGET...
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]... SASARAN [NAMA_PAUTAN]
      atau:  %s [OPSYEN]... SASARAN... DIREKTORI
      atau:  %s [OPSYEN]... --target-directory=DIREKTORI SASARAN...

en: Usage: %s [OPTION]... [+FORMAT]
      or:  %s [-u|--utc|--universal] [MMDDhhmm[[CC]YY][.ss]]
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]... [+FORMAT]
      atau:  %s [-u|--utc|--universal] [MMDDhhmm[[CC]YY][.ss]]

en: Usage: %s [OPTION]... [-] [NAME=VALUE]... [COMMAND [ARG]...]
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]... [-] [NAMA=NILAI]...[ARAHAN [HUJAH]...]

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]...[FAIL]...

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]...[FAIL]...

en: Usage: %s [OPTION]... [STRING]...
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]...[RENTETAN]...

en: Usage: %s [OPTION]... [USERNAME]
ms: Penggunaan: %s [OPSYEN]...[NAMAPENGGUNA]

en: Usage: %s [ignored command line arguments]
      or:  %s OPTION
    Exit with a status code indicating failure.
    
    These option names may not be abbreviated.
ms: Penggunaan: %s [abaikan hujag arahan baris]
      atau:  %s OPSYEN
    Keluar dengan kod status menunjukkan kegagalan.
    
    Nama opsyen ini tidak boleh menjadi satu singkatan.

en: Valid arguments are:
ms: Hujah sah adalah:

en: Warning:
ms: Amaran:

en: Written by %s.
ms: Ditulis oleh %s.

en: ^[nN]
ms: ^[tT]

en: `%s' is not a valid positive integer
ms: `%s' adalah bukan integer positif yang sah

en: a command must be given with an adjustment
ms: arahan mesti diberi dengan satu penyesuaian

en: accessing %s
ms: mengakses %s

en: ambiguous argument %s for %s
ms: hujah ambiguous %s bagi %s

en: backing up %s would destroy source;  %s not copied
ms: backup %s akan memusnahkan sumber; %s tidak disalin

en: backing up %s would destroy source;  %s not moved
ms: backup %s akan memusnahkan sumber; %s tidak dipindahkan

en: backup type
ms: jenis backup

en: block size
ms: saiz blok

en: block special file
ms: fail istimewa blok

en: block special files not supported
ms: fail istimewa blok tidak disokong

en: cannot access %s
ms: Tak dapat mengakses %s

en: cannot backup %s
ms: tak dapat backup %s

en: cannot change owner and/or group of %s
ms: tak dapat menukar hakmilik dan/atau kumpulan %s

en: cannot change permissions of %s
ms: tak dapat menukar keizinan %s

en: cannot change to directory %s
ms: Gagal menukar direktori %s

en: cannot change to null group
ms: tak dapat menukar ke kumpulan null

en: cannot chdir from %s to %s
ms: tak dapat chdir drpd. %s ke %s

en: cannot chdir from %s to ..
ms: tak dapat chdir daripada %s ke ...

en: cannot chdir to directory %s
ms: tak dapat chdir ke direktori %s

en: cannot compare file names %s and %s
ms: tak boleh banding nama fail %s dan %s

en: cannot convert U+%04X to local character set
ms: tak dapat menukar U+%04X ke set aksara lokal

en: cannot convert U+%04X to local character set: %s
ms: tak dapat menukar U+%04X ke set aksara lokal: %s

en: cannot copy a directory, %s, into itself, %s
ms: tak dapat salin direktori, %s ke dirinya, %s

en: cannot copy cyclic symbolic link %s
ms: tak boleh salin pautan simbolik cyclic %s

en: cannot create directory %s
ms: tak dapat mencipta direktori %s

en: cannot create fifo %s
ms: tak boleh mencipta fifo %s

en: cannot create hard link %s to %s
ms: tak dapat mencipta pautan keras %s ke %s

en: cannot create link %s
ms: tak boleh mencipta pautan %s

en: cannot create link %s to %s
ms: tak dapat mencipta pautan %s ke %s

en: cannot create regular file %s
ms: tak dapat memcipta fail biasa %s

en: cannot create special file %s
ms: tak boleh mencipta fail istimewa %s

en: cannot create symbolic link %s
ms: tak dapat mencipta pautan simbolik %s

en: cannot create symbolic link %s to %s
ms: tak dapat mencipta pautan simbolik %s ke %s

en: cannot determine device and inode of %s
ms: tak dapat menentukan peranti dan inod bagi %s

en: cannot determine hostname
ms: tak dapat menentukan namahos

en: cannot do ioctl on `%s'
ms: tak dapat ioctl pada  `%s'

en: cannot fstat %s
ms: tak dapat fstat %s

en: cannot get the login group of a numeric UID
ms: tak boleh mendapatkan kumpulan logmasuk untuk UID numerik

en: cannot lseek %s
ms: tak dapat lseek %s

en: cannot lstat %s
ms: tak dapat lstat %s

en: cannot lstat `.' in %s
ms: tak dapat lstat `.' pada %s

en: cannot make both hard and symbolic links
ms: tak dapat buat kecua-dua pautan simbolik dan keras

en: cannot make directory %s
ms: tak dapat cipta direktori %s

en: cannot move %s to %s
ms: tak dapat pindahkan %s ke %s

en: cannot move %s to a subdirectory of itself, %s
ms: tak dapat pindahkan %s ke subdirektori dirinya, %s

en: cannot move directory onto non-directory: %s -> %s
ms: tak dapat pindah direktori ke bukan-direktori: %s -> %s

en: cannot obtain time stamps for %s
ms: tak memperolehi setem masa bagi %s

en: cannot omit both user and group
ms: tak dapat omit kedua-dua pengguna dan kumpulan

en: cannot open %s for reading
ms: tak dapat buka %s untuk dibaca

en: cannot open directory %s
ms: tak dapat membuka direktori %s

en: cannot overwrite directory %s
ms: tak boleh menindih direktori %s

en: cannot overwrite directory %s with non-directory
ms: tak boleh menindih direktori %s dengan direktori

en: cannot overwrite non-directory %s with directory %s
ms: tak boleh menindih bukan-direktori %s dengan direktori %s

en: cannot read file system information for %s
ms: tak dapat membaca maklumat sistem fail bagi %s

en: cannot read symbolic link %s
ms: tak dapat membaca pautan simbolik %s

en: cannot remove %s
ms: tak dapat membuang %s

en: cannot remove `.' or `..'
ms: tak dapat membuang `.' atau `..'

en: cannot remove directory %s
ms: tak dapat membuang direktori %s

en: cannot set hostname to `%s'
ms: Tak dapat tetapkan namahos ke `%s'

en: cannot set hostname; this system lacks the functionality
ms: tak dapat menetapkan namahos, sistem ini kekurangan fungsi

en: cannot set permissions of %s
ms: tak dapat menetapkan keizinan bagi %s

en: cannot set permissions of directory %s
ms: tak dapat menetapkan keizinan direktori %s

en: cannot set permissions of fifo %s
ms: tak dapat menetapkan keizinan bagi fifo %s

en: cannot set time stamps for %s
ms: Tak dapat tetapkan setem masa bagi %s

en: cannot specify times from more than one source
ms: tak boleh nyatakan masa lebih daripada satu sumber

en: cannot stat %s
ms: tak dapat stat %s

en: cannot un-backup %s
ms: tak dapat nyahbackup %s

en: cannot unlink %s
ms: takboleh nyahpaut %s

en: changed group of %s to %s
ms: kumpulan %s telah bertukar ke %s

en: changed ownership of %s to %s
ms: hakmilik %s telah bertukar ke %s

en: changing group of %s
ms: penukaran kumpulan %s

en: changing ownership of %s
ms: penukaran hakmilik %s

en: changing permissions of %s
ms: menukar keizinan %s

en: character out of range
ms: aksara di luar julat

en: character special file
ms: fail istimewa aksara

en: character special files not supported
ms: fail istimewa aksara tidak disokong

en: closing %s
ms: menutup %s

en: closing input file %s
ms: menutup fail input %s

en: closing standard input
ms: menutup input piawai

en: copying multiple files, but last argument %s is not a directory
ms: menyalin banyak fail, tetapi hujah terakhir %s adalah bukan direktori

en: create hard link %s to %s
ms: cipta pautan keras %s ke %s

en: create symbolic link %s to %s
ms: cipta pautan simbolik %s ke %s

en: created directory %s
ms: direktori %s dicipta

en: creating %s
ms: mencipta %s

en: creating hard link %s to %s
ms: mencipta pautan keras %s ke %s

en: creating symbolic link %s to %s
ms: cipta pautan simbolik %s ke %s

en: directory
ms: direktori

en: division by zero
ms: dibahagi dengan sifar

en: error in regular expression search
ms: ralat pada carian ungkapan biasa (regexp)

en: failed to change group of %s to %s
ms: gagal menukar kumpulan %s ke %s

en: failed to change mode of %s to %04lo (%s)
ms: gagal menukar mod %s kepada %04lo (%s)

en: failed to change ownership of %s to %s
ms: gagal menukar hakmilik %s ke %s

en: failed to get attributes of %s
ms: gagal mendapatkan atribut bagi %s

en: failed to preserve authorship for %s
ms: gagal mengekalkan hakmilik bagi %s

en: failed to preserve ownership for %s
ms: gagal mengekalkan hakmilik bagi %s

en: failed to preserve permissions for %s
ms: gagal mengekalkan  keizinan bagi %s

en: failed to preserve times for %s
ms: gagal mengekalkan masa bagi %s

en: fifo files not supported
ms: fail fifo tidak disokong

en: file
ms: fail

en: file arguments missing
ms: kehilangan hujah fail

en: files
ms: fail

en: fork system call failed
ms: panggilan sistem fork() gagal

en: getting new attributes of %s
ms: mendapatkan atribut baru untuk %s

en: group number
ms: nombor kumpulan

en: group of %s retained as %s
ms: kumpulan %s kekal sebagai %s

en: iconv function not available
ms: fungsi iconv tidak ada

en: iconv function not usable
ms: fungsi iconv tak boleh digunakan

en: ignoring all arguments
ms: mengabaikan segala hujah

en: ignoring invalid tab size in environment variable TABSIZE: %s
ms: mengabai saiz tab yg. tak sah pada pembolehubah persekitaran TABSIZE: %s

en: ignoring invalid width in environment variable COLUMNS: %s
ms: mengabai lebar yg. tak sah pada pembolehubah persekitaran COLUMNS: %s

en: input disappeared
ms: input menghilang

en: inter-device move failed: %s to %s; unable to remove target
ms: pindahan antara-peranti gagak: %s ke %s; tak dapat memindah sasaran

en: invalid argument %s for %s
ms: hujah tidak sah %s bagi %s

en: invalid character %s in mode string %s
ms: aksara tidak sah pada %s pada rentetan mod %s

en: invalid conversion: %s
ms: penukaran tidak sah: %s

en: invalid date format %s
ms: format tarikh tidak sah %s

en: invalid device %s %s
ms: peranti tidak sah %s %s

en: invalid group
ms: kumpulan tidak sah

en: invalid group %s
ms: kumpulan tidak sah %s

en: invalid group name %s
ms: nama kumpulan tak dah %s

en: invalid group number %s
ms: nombor kumpulan tak sah %s

en: invalid line width: %s
ms: lebar baris tidak sah: %s

en: invalid major device number %s
ms: nombor peranti major tidak sah %s

en: invalid maximum depth %s
ms: Kedalaman maksimum %s

en: invalid minor device number %s
ms: nombor peranti minor tidak sah %s

en: invalid mode
ms: mod tak sah

en: invalid mode %s
ms: mod tak sah %s

en: invalid mode string: %s
ms: rentetan mod tidak sah: %s

en: invalid number %s
ms: nombor tidak sah %s

en: invalid number of columns: `%s'
ms: bilangan kolum tidak sah: `%s'

en: invalid option `%s'
ms: opsyen tidak sah `%s'

en: invalid tab size: %s
ms: saiz tab tidak sah: %s

en: invalid time style format %s
ms: format gaya tarikh tidak sah %s

en: invalid type string `%s'
ms: jenis rentetan m tidak sah `%s'

en: invalid user
ms: pengguna tidak sah

en: invalid user %s
ms: pengguna tidak sah %s

en: invalid width option: `%s'
ms: opsyen lebar tidak sah: `%s'

en: invalid width: `%s'
ms: lebar tidak sah: `%s'

en: limit argument
ms: Had hujah

en: major and minor device numbers may not be specified for fifo files
ms: nombor peranti major dan minor tak boleh dinyatakan pada fail fifo

en: memory exhausted
ms: memori keletihan

en: message queue
ms: giliran mesej

en: missing destination file
ms: kehilangan fail destinasi

en: missing file argument
ms: kehilangan hujah fail

en: mode of %s changed to %04lo (%s)
ms: mod %s berubah kepada %04lo (%s)

en: mode of %s retained as %04lo (%s)
ms: mod %s kekal sebagai %04lo (%s)

en: neither symbolic link %s nor referent has been changed
ms: kedua-duanya pautan simbolik %s dan rujukan telah berubah

en: no SHELL environment variable, and no shell type option given
ms: tiada pembolehubah persekitaran SHELL; dan tiada opsyen jenis shell diberi

en: non-numeric argument
ms: hujah bukan-numerik

en: not listing already-listed directory: %s
ms: tak dapat menyenaraikan direktori tersedia-tersenarai: %s

en: opening %s
ms: Membuka %s

en: ownership of %s retained as %s
ms: hakmilik %s kekal sebagai %s

en: preserving times for %s
ms: mengekalkan masa pada %s

en: read error
ms: ralat membaca

en: reading %s
ms: membaca %s

en: reading directory %s
ms: membaca direktori %s

en: regular empty file
ms: fail kosong biasa

en: regular file
ms: fail biasa

en: removed %s
ms: %s dibuang

en: removed directory: %s
ms: direktori dibuang: %s

en: removing directory, %s
ms: membuang direktori, %s

en: setting permissions for %s
ms: menetapkan keizinan pada %s

en: setting times of %s
ms: menetapkan masa untuk %s

en: shared memory object
ms: objek memori terkongsi

en: skip argument
ms: Langkah hujah

en: socket
ms: soket

en: specified target, %s is not a directory
ms: Sasaran yang dinyatakan, %s adalah bukan direktori

en: standard input
ms: input piawai

en: standard output
ms: output standard

en: string comparison failed
ms: perbandingan rentetan gagal

en: symbolic link
ms: pautan simbolik

en: symbolic links are not supported on this system
ms: pautan simbolik tidak disokong pada sistem ini

en: too few arguments
ms: terlalu sedikit hujah

en: too many arguments
ms: terlalu banyak hujah

en: total
ms: jumlah

en: unable to restore permissions of %s
ms: tak dapat memulihkan keizinan %s

en: unparsable value for LS_COLORS environment variable
ms: nilai pembolehubah persekitaran LS_COLORS tidak boleh dihantar

en: unrecognized option %s
ms: opsyen tidak dikenali %s

en: unrecognized option %s=%s
ms: opsyen tidak dikenali %s=%s

en: unrecognized prefix: %s
ms: prefix tidak dikenali: %s

en: warning: source file %s specified more than once
ms: Amaran: fail sumber %s dinyatakan lebih drpd sekali

en: weird file
ms: fail pelik

en: when creating special files, major and minor device
    numbers must be specified
ms: bila mencipta fail istimewa blok, nombor peranti major
     dan minor mesti dinyatakan

en: when making multiple links, last argument must be a directory
ms: bila membuat banyak pautan, hujah terkahir mestilah direktori

en: when moving multiple files, last argument must be a directory
ms: bila memindah banyak fail, hujah terakhir mestilah direktori

en: when preserving paths, the destination must be a directory
ms: bila mengekalkan path, destinasi mestilah direktori

en: will not create hard link %s to directory %s
ms: tidak akan mencipta pautan keras %s ke direktori %s

en: will not overwrite just-created %s with %s
ms: tak akan menindih baru-dicipta %s dengan %s

en: write error
ms: ralat menulis

en: write error for `%s'
ms: ralat menulis bagi `%s'

en: writing %s
ms: menulis %s

en: writing to %s
ms: Menulis  ke %s.

en: wrong number of arguments
ms: nombor hujah yang salah
